"Sociálny" Boris Kollár proti pomoci zúfalým ženám-matkám

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
"Sociálny" Boris Kollár proti pomoci zúfalým ženám-matkám

Toto som už dávno mala napísať, ale až teraz ma vyprovokoval.

Keď sme posledné dni počúvali dookola z úst ukecaného predsedu Sme rodina, že ako on bude brániť sociálne istoty a aké je jeho sociálne cítenie, začalo mi byť zle. Spomenula som si, ako sa tento benevolentný milionár s desiatimi deťmi od deviatich slobodných mamičiek postavil k téme utajeného pôrodu. Ako jediný zo svojho klubu hlasoval proti, kým ešte aj liberálni poslanci zo SaS to do nohy podporili. Návrh zákona neprešiel práve aj pre Kollárov jeden hlas!

V septembri minulého roku predkladal Igor Matovič spolu so svojími poslancami návrh zákona, ktorým by tehotné, ktoré nechcú ísť na umelý potrat, ale chcú porodiť utajene, mohli už niekoľko týždňov pred pôrodom kvôli utajeniu na pracovisku odísť na PNku. Jednoducho by boli vykázané ako choré a sociálna poisťovňa by im preplatila časť ušlej mzdy vzhľadom na to, že napokon nebudú poberať žiadne materské ani rodičovské, ak sa dieťaťa vzdajú pri utajenom pôrode.

Tento OĽaNO návrh podporila skoro celá opozícia, odmietli ho koaliční poslanci, medzi nimi aj väčšina pro-life poslancov SNS. Bugár neskôr vyhlásil, že sa pri hlasovaní pomýlil, no to už sa nedá vziať späť, návrh zákona neprešiel. Vedenie Sme rodina dostalo výzvy, aby sa aj Kollár opravil, ten však nijako nereagoval. Zjavne trval na tom, že kým väčšina jeho klubu chce ženám pomáhať, on to robiť nebude. Hlasoval ako jeden z 3 poslancov (ak uznáme Bugárovi omyl) proti tomuto návrhu. Hlasovanie si možno pozrieť tu.

Kollár rád rozpráva, ako veľa návrhov na sociálne balíčky a opatrenia jeho strana predložila, no vládne strany ich nikdy nepodporili a tak ich nebolo možné realizovať. Ten, ktorý mohol prejsť, však práve on zablokoval. Rodiny a matky vidí šéf Sme rodina vraj ako prioritou, no asi tak čudne ako aj tradičnú rodinu. Jeho mnohoženstvu viac zodpovedá islamska tradícia, než tá kresťanská. No keď príde na podporu žien-matiek, ktoré nemali to šťastie otehotnieť s milionárom, tak lepšie pre nich ísť na potrat, aby ich deti nemuseli trieť biedu, či azda ísť na adopciu?! Len lepšie zabezpečené deti majú mať právo sa aj narodiť?!

Milan Krajniak, podpredseda Sme rodina, nás v minulosti presviedčal, že Kollár je akýsi obrátený hriešnik. No keď neustále hlasuje za odobrenie zabíjania nenarodených detí, tak buď nie je obrátený, alebo to robí zámerne s chladným kalkulom, aby neprišiel o svojich liberálnych voličov, ktorí sami nemajú problém s uvoľnenou sexuálnou morálkou. Ani Krajniakov návrh na obmedzenie potratov do obdobia, keď už je zachytiteľný tlkot srdca, nebol preňho pochopiteľne prijateľný, keď nebol ochotný podporiť Matovičov návrh zrušenia potratov zadarmo pre ženy nad 40 rokov (zastaralá úprava komunistickej vyhlášky) a zlepšenia inštitútu utajeného pôrodu.

Kollár nám zároveň podsúva opak manželstva ako akceptovateľnú a zároveň modernú formu spolužitia a rodičovstva. Síce hlasuje proti budúcim hrozbám Istanbulskému dohovoru, no zároveň on doteraz posúval morálne hranice Slovákov! Ťažko čakať v politike svätcov, no ak sa niekto tvári na sociálne cítiaceho a potom potopí rozumný návrh pomôcť ženám v zúfalých životných situáciach, je to pokrytecké. Hoci asi celkom príznačné pre muža, ktorý ženy berie na jedno alebo opakované použitie a odmieta v žene vidieť rovnocennú partnerku.

Skutočne blbé, keď budúci premiér počas volebnej noci zavtipkuje pri hľadaní svojej tínejdžerskej dcéry, že aké šťastie, že tu nie je Boris Kollár. A teraz má zostavovať s týmto lídrom novú vládu. Oznámil, že od šéfov koaličných strán očakáva, že sami pôjdu do exekutívy, teda že preberú zodpovednosť za nejaké ministerstvo. Dúfajme, že to nebude to pre sociálne veci a rodinu, ktoré dostane Kollár. Ak sa naňho nemôže spoľahnúť v prítomnosti vlastnej dcéry, je otázne, v čom sa možno naňho spoľahnúť. Je čas prestať ohurovať rečami a začať sa správať ako zrelý muž a nie tínejdžer, čo balí baby za každým rohom. Vrcholom by bolo, ak by mal Kollár nahradiť Danka v NR SR. Vydierateľnosť sexuálne neuspokojených politikov je bezpečnostným rizikom pre štát. Aj v tom je zrejmé, že manželstvo má tak súkromný ako aj verejný prospech, o to viac pre politikov.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo