Miliónová J&T zmenka neobyčajného cirkusanta

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Miliónová J&T zmenka neobyčajného cirkusanta

Čomu ľavicový Slovák nerozumie a tak len závidi. Niekto má totiž záujem na jeho ekonomickej negramotnosti.

Aký je rozdiel medzi Jánom Počiatkom a Igorom Matovičom? Priepastný. Matovič zarábal milióny ešte pred vstupom do politiky a keď jeho žena predala RegionPress, mali si ich schovať do ponožky alebo pod matrac? Tak ich cez slovenskú banku zmenkou investovali do slovenského priemyslu, čo bežne robí každý v americkej strednej triede. Keby ich dali cez zahraničnú, tak by im to tiež vytýkali. No a kúpili zopár mestských nehnuteľností, ktoré im po rekonštrukcii zabezpečia príjem z prenájmu, lebo asi farmárčeniu sa v starobe venovať veľmi nechcú. Či mali tie peniaze radšej rozdať? Vy by ste asi svoje ťažkozarobené peniaze rozdali a kašľali na zadné dvierka, však?

 

Je úplne morálne, dokonca ekomicky prospešné poskytnúť svoj voľný kapitál nejakej firme za výnos v budúcnosti. Pri dnešnej inflácii a nízkych úrokoch sa neoplatí nechať sedieť peniaze v banke, keď tak strácajú na hodnote. Bez investovania by sme tu nemali väčšinu spotrebného tovaru, dokonca aj potravín. Niekto musel aj v minulosti svoje peniaze našetriť, vzdať sa okamžitej spotreby, aby mohol niečo hodnotnejšie vybudovať, kúpiť, čo bude produkovať alebo poskytovať služby efektívnejšie pre ostatných a jemu zisk, ktorý mu ideálne zároveň aj tú investíciu splatí.

 

Nie každý chce byť obyčajným zamestnancom-polootrokom štátu, aj keď pre mnohých je to tá správna predstava rovnosti. A v žiadnom prípade to nechce byť politik po výslužbe. Zvyčajný príbeh kariérnych politikov (dokonca aj úradníkov) je, že už počas svojej kariéry myslia na zadné dvierka. A tak odklepnú nejakú výhodu pre firmu oligarchu či zahraničnej korporácie, príp. zažmúria oči, aby nevideli niečo nekalé, aby potom mohli dostať dôstojnú ponuku na pokračovanie svojej kariéry v biznise (ak nie rovno hotovosť do vrecka). Takáto korupcia sa deje u nás aj v Amerike, aj všade, kde štát reguluje biznis, kde prerozdeľuje a vytvára legislatívne prostredie pre isté odvetvia pre zvýhodnenie niektorých hoci naoko je to „lepšia“ regulácia.

 

Vďaka týmto peniazom môžeme mať istotu, že Matovič nepotrebuje ako premiér zúfalo robiť kšefty pre oligarchov, zahraničné korporácie či kohoľvek, aby po tom, keď z politiky odíde, mal znova dôstojný príjem. Pre Smerákov, ktorí sa nemajú ako brániť voči neoblomnej odvahe, ktorou Matovič odhalil množstvo ich korupčných škandálov a poslal do predčasného dôchodku väčšinu „stabilnej“ vládnej koalície, toto padne vhod na mobilizáciu svojich ekonomicky negramotných, socialisticky rovnostárskych a národne závislivých voličov. https://www.jtbanka.sk/produkty/zmenky.html

 

Je to príznačné aj pre nacionalistických socialistov, keď akože kresťanský kandidát ĽSNS toto vyčíta Matovičovi a napíše, že Slovensko si nesie kríž po dvoch rokoch Radičovej vlády, no odignoruje 12 rokov Smeráckeho rozšafného rozkrádania a zadlžovania (áno, tým nenávideným zahraničným bankám!) Asi takéto klamstvá pochytil od Pellegriniho, ktorý dokonca označil OĽaNO za súčasť Radičovej vlády, hoci pri jej formovaní ešte ani neexistovalo. Smer bol ešte pred premlčaním údajne problematického Matovičovho účtovníctva pri moci a nič mu nenašli, jediné, čo sa zmohli mu zobrať poslanecký plat, lebo mal neaktívnu, no nezrušenú živnosť v rozpore so zákonom.

 

Faktom je, že Matovič je autentický kresťan, ktorý sa na kresťana nehrá. Roky praktizuje svoju vieru, tento rok oslavuje 20. výročie svojho manželstva a vytrvalo a odvážne bojuje proti nemorálnostiam v tomto štáte. Nepotrebuje sa odznakovať krížikmi ani oháňať sloganmi „Pane, Pane“, ale svojou profesionalitou a životom oslovuje ešte aj neveriacich, aby ich získal pre kresťanské hodnoty. No paradoxne tí, čo sú posadnutí silným vodcom, budú stále útočiť na Igora Matoviča, že mu ide len o jeho ego, hoci on vie spájať ľudí rôznych názorov a presvedčení k spolupráci pre dobro tejto krajiny a krok za krokom aj na väčšiu slávu Božiu. Tak mu Pán Boh pomáhaj!

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo