Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
25. február 2020

Ruženec za Slovensko a Posolstvo z Medžugoria

Pod záštitou sídelných biskupov Arcibiskupa Mons. Jána Babjaka, sídelného biskupa Rožňavskej diecézy Mons. Stanislava Stolárika a Arcibiskupa Mons. Jána Oroscha, sídelného biskupa Trnavskej arcidiecézy sa v nedeľu 23.februára v Aréne v Poprade uskutočnilo modlitbové zhromaždenie „Ruženec za Slovensko a Posolstvo z Medžugoria“.
Ruženec za Slovensko a Posolstvo z Medžugoria

Každý záujemca sa mohol dopredu registrovať podľa uvedenej upútavky https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=wiVBsZMF614&feature=emb_logo .

Na modlitbe za Slovensko sa zúčastnilo viac ako 1500 veriacich z celého Slovenska.

Modlitbové podujatie trvalo viac ako 9 hodín. Je zvláštne, že televízia LUX, rádio Lumen a tiež redakcia Postoja o tejto mimoriadne významnej udalosti adekvátne neinformovali a ani nezabezpečili, aspoň z niektorej časti, priamy prenos.

Je škoda, že to nemohlo počúvať na priamo celé Slovensko. Ja som zažil Terku Gažiovú v Medžugorií a nikdy na to nezabudnem. Stretli sme sa s ňou, s celou našou skupinou na čele s naším pánom farárom, v malom parčíku pod borovicami, v takom blahodarnom tieni. Cikády hlučne vyhrávali, takže sme sa skoro nepočuli. Terka sa začala modliť sv. ruženec a v tej chvíli ako na povel cikády stíchli a boli ticho až dovtedy pokiaľ sme sa celý ruženec nedomodlili. Takých zážitkov sme mali viacero.

Prečo však naše kresťanské médiá nechceli byť pri svedectvách a modlitbách sv.ruženca ?

Báli sa otvorených slov našich otcov biskupov proti gender ideológii a ratifikácii Istanbulského dohovoru a odmietnutia liberálov, ktorí to presadzujú?

Inzercia

Pre tých, ktorí sa chcú oboznámiť z obsahom kázne otca arcibiskupa Oroscha upozorňujem, že začína o7. hodine 13. minúte.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=26027&v=QlJ7dfEqBFQ&feature=emb_logo

Ich obavy, že ide o volebnú kampaň pre niektorú politickú stranu boli zbytočné. Jednoznačne však z podujatia vyplýva, že voliť liberálov, ktorí na Slovensko prinášajú „kultúru smrti“ a tých, ktorí im v tom idú prisluhovať je v rozpore s postojmi kresťana.

Modlitby za Slovensko budú pokračovať aj počas volieb 29.februára 2020, aby Slovensko zažilo skutočne pozitívnu zmenu.

Viliam Oberhauser 

Odporúčame

Blog
Kresťania v histórii veľakrát potrebovali ku krížu aj meč

Kresťania v histórii veľakrát potrebovali ku krížu aj meč

Polopravda je horšia ako lož. Každý si môže pozrieť na videu čo skutočne odznelo pri príležitosti zasvätenie ĽSNS pri kostolíku svätého Michala archanjela v Dražovciach. Zasvätenie Bohu a pod ochranu Panny Márie a sv.Michala archanjela sa uskutočnilo pod duchovným vedením otcov Václava Kociána a Jána Košiara. Bodaj by takých strán bolo viacej.

Blog
Smutné výročie

Smutné výročie

Dnes si pripomíname smutné výročie, hoci dlhé roky bolo v našej krajine naopak oslavované. Dnes, 25. Februára si pripomíname výročie uchopenia moci v našej krajine komunistami, tento rok to bude už 72 rokov od týchto udalostí.

Blog
Bojíme sa vlastného tieňa?

Bojíme sa vlastného tieňa?

Mnohým sa to už určite stalo. Bola noc, tma, ulicu osvetľovalo menej lámp ako by bolo treba a zrazu ste uvideli, že za vami je nejaký tieň, otočíte sa a následne zistíte, že ten tieň je váš. Týmto som chcel poukázať na paralelu strachu zo samého seba. V nasledujúcich riadkoch sa budem venovať obavám z následkov, či nedostatku odvahy, ktoré sú nie málokrát typické pre nás kresťanov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.