Zachráni Kotleba Smer po voľbách?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zachráni Kotleba Smer po voľbách?

Bude kritériom ĽSNS pri rozhodovaní o budúcom koaličnom partnerovi postoj k ochrane života, či k budovaniu národného socializmu?

Už druhé predvolebné videjko, v ktorom Smer útočí na lídrov opozície okrem Mariána Kotlebu naznačuje, že by sa mohol s jeho stranou po voľbách pobratať vo vládnej koalícii. Kočner azda niečo o tom tušil, keď to takto prezentoval novinárke: „Bude vládnuť Fico s podporou Kotlebu.“ Aj inokedy spomína, ako v minulosti Kotleba figuroval ako posledná možná záchrana pri hlasovaniach Smeru. Kotlebovci zas rovnako ako Smer neustále útočia na rovnakých lídrov opozície a nikdy nie na Smer – azda len spomenú všeobecne oligarchov a rozkrádanie, s ktorým chcú skoncovať. Celá opozícia je podľa ĽSNS prívržencov liberálnou fašistickou čižmou, hoci mnohí v opozícii statočne bojovali a hlasovali za konzervatívne hodnoty, kým Smer ich podrýval a nabúraval, kde sa dalo. Pravidelne zato je konkurenčné SNS kritizované v obežníkoch ĽSNS.

Kresťanom, čo podporujú ĽSNS, však stačí, že Kotleba je za zákaz potratov na žiadosť. Nikto iný vraj nie je pravý kresťan, keď toto nevidí. Ak však ĽSNS a KDŽP sú naozaj tak pevne kresťansky zakorenení a odhodlaní brániť nenarodených pred potratom, nemôžu ani na chvíľku pomyslieť, že by išli do vlády so Smerom. Tento sa za svoje tri vlády ukázal byť najviac genocidálny voči nenarodeným. Pripomeňme si len zavedenie potratovej tabletky v rozpore s potratovým zákonom, či snahu ministra Rašiho dokonca zrušiť schválené poučenie pred potratom. Ak niekoho treba viniť za asociálne správanie niektorých Rómov a ich nezamestnanosť, nezodpovednosť, tak politiku troch Smeráckych vlád, ktoré tu vytvorili systém zákonmi, aby Rómovia boli takto ekonomicky vylúčení a podnecovaní k nezodpovednosti.

Hoci sa niekomu môže zdať, že Smer bol zdržanlivý voči LGBTI, vieme, že to bolo divadlo na voličov. Tam, kde mohli skryte, či na MS SR založením Výboru pre LGBTI, či v EP v Bruseli, presadzovali LGBTI agendu. Až pred prezidentskými voľbami si zle spočítali, že zastavanie Istanbulského dohovoru v SR by pomohlo ich kandidátovi, čo ho v Bruseli presadzoval cez štruktúry Európskej socialistickej strany. No za celý čas skoro rok od schválenia vyhlásenia parlamentom, vláda neurobila nič a teraz to na poslednú chvíľu hodila na prezidentku, aby sa mohli na ňu vyhovoriť. Aj pri tejto iniciatíve si istí kresťania mysleli, že môžu pomôcť obrátiť aj samotný Smer proti ich lojalite Socialistickej internationále, kým Smer hľadal spôsob ako ich len využiť pre svoju záchranu.

KDŽP tvrdila, že nepôjdu do vlády s inými ako iba stranami, ktoré budú chcieť nastoliť právnu ochranu nenarodeného života. Nestačí, že sa teraz schovali do koalície s ĽSNS. ĽSNS nebude vládnuť samo, preto by prirodzene mali pozerať na strany ako OĽANO, Sme rodina, KDH, ktoré by mohli byť potenciálnymi partnermi v tomto ich prolife snažení. Lenže ich hádžu do liberálneho vreca. Mentálne sú ĽSNS voliči totiž bližší Smeráckemu videniu sveta ako tomu opozičnému. Asi pre tú nostalgiu za socializmom a tiež potom, čo ich Smer presvedčil, že všetci politici sú rovnakí, všetci kradnú – tak čo. Znova potrebujú jedného silného vodcu, v ktorého môžu zložiť svoju dôveru, že znova prídu k nejakým istotám a ak nie, tak aspoň vedia koho viniť, že ich život nejde podľa ich predstáv.

ĽSNS je ideologicky krvná skupina Smeru, viac Blahovho razenia, okrem radikálnejšieho socialistického programu /a la KSS/ azda aj s pritvrdením v rómskej otazke. Z menej ako 1% verejných výdavkov na Rómov, čo im vezmú, chcú financovať svoje galaktické populistické sľuby, ktoré ekonómovia prerátali i odkrútili. Napr. štát sa má postarať o matky na materskej do 3 rokov (už nie manželia), ale i o prácu Rómom… Azda im vytvorí štátne stavebné firmy (lebo súkromné ich nechcú zamestnávať), ktoré ich zamestnajú na výstavbe štátnych nájomných bytov? Ak im za prácu bude doplácať, aby mali minimálnu mzdu, tak tie byty nebudú veľmi lacné ani kvalitné. Zoštátňovať sa majú energetické i vodárenské spoločnosti, zdravotné poisťovne, čo ďalej? Azda všetky tie fabriky, čo chcú, aby znova vyrábali zbrojársku techniku, bude tiež budovať štát, aby sme mali vojensky chránenú hranicu znova ostnatým drôtom okolo, aby nikto cezeň nemohol imigrovať dnu, ale ani von? Jednoducho hrozí, že nám tu chcú zaviesť vyšší stupeň socializmu a to mi fakt nevonia. Azda v koalícii s opozicčnými stranami, čo bojujú za konzervatívne hodnoty a majú čistý kredit a integritu, by mohli tieto neracionálne ekonomické nápady ešte rozchodiť.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo