Vianočný príbeh mení svet

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Vianočný príbeh mení svet

Na Vianoce sa väčšinou všetci tešíme. Veľkí aj malí, starší i mladší očakávame, aké budú sviatky tentokrát. Pre nás, dospelých, je po uponáhľanom roku čas Vianoc svetielkom, ku ktorému túžime doputovať a oddýchnuť si v jeho čare.

V tichu zázračnej noci pri jasliach odovzdávame všetko, čím je naplnené naše srdce a náš život. Prinášame nielen to osobné, blízkych, radosti  i trápenia, ale aj to, čím žijeme v práci. Práca, povolanie, poslanie – to všetko je intenzívnou súčasťou celého roka. Napĺňa deň za dňom a premieňa nás samých, ale aj tých, s ktorými spolupracujeme a ku ktorým cez našu prácu akýmkoľvek spôsobom prichádzame. Väčšinou nie fyzicky, osobne, ale to nie je rozhodujúce. 

 Tisícky fotografií, dotazníkov, listov, vysvedčení, ktoré prejdú počas roka našimi rukami, sa ukladajú ako kúsky mozaiky do obrazu nášho spoločného príbehu, ktorý žijeme spolu s vami a vďaka vám, naším darcom.

(Ukrajinskí chlapci, ktorí žijú v detskom domove "Živá Perla")

Veľmi nás teší, že vďaka vašej obetavosti je v našom projekte Adopcia na diaľku® zapojených 4377 detí a mladých. Toto číslo nie je chladnou štatistikou. Je vyjadrením konkrétnych príbehov, do ktorých ste vy, slovenskí darcovia vstúpili a meníte ich k lepšiemu. Chlapci a dievčatá v Indii, Albánsku, Kazachstane, Ugande, Vietname na Haiti a Ukrajine sa môžu vzdelávať, byť každý deň v škole, mať lepšiu výživu a v prípade potreby lieky a zdravotnú starostlivosť. Nemusia od útleho detstva ťažko pracovať na ryžovom poli, či v továrni. S vašou podporou sa vzdeláva Chandrashekar, Bao, Kimberlie, či Oleh. Prinášate nádej a svetlo tam, kde je častokrát tma, bezvýchodiskovosť, smútok, bezmocnosť. Pri stretnutiach našich miestnych koordinátorov s rodičmi detí, sa rodičia často rozplačú. Vaše dary nie sú iba finančnou či materiálnou pomocou - sú vašou blízkosťou núdznym, človeku,  blížnemu.

(Haitské deti, ktoré navštevujú materskú škôlku vďaka slovenským darcom)

Vďaka vám, vďaka vášmu záujmu, chudobní v siedmich krajinách sveta zažívajú vianočný príbeh počas celého roka. Vďaka vašej pomoci sa Láska nanovo rodí v ich živote vždy, keď zakúšajú, že odniekiaľ z ďaleka,  z malého Slovenska, do ich príbehu vstupuje niekto, koho ich život zaujíma. Napriek tomu, že farba pleti, národnosť, vierovyznanie, či jazyk môžu byť odlišné, skutkom lásky rozumie každý. 

Ďakujeme všetkým vám, adoptívnym rodičom, podporovateľom a darcom  za pomoc núdznym.  Nádej a radosť Vianoc šírite po celý rok. A aj takýmto spôsobom meníte svet a životy konkrétnych detí k lepšiemu.

Želáme vám krásny, požehnaný vianočný čas a milostiplný nový rok.  

Tím projektu Adopcia na diaľku®

Fotografie: Archív SKCH

Autor blogu: M. Borčíková, projektová koordinátorka

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo