Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
31. október 2019

Humanae Vitae

Encyklika, ktorú všetci kritizujú, no nikto ju nečítal.
Humanae Vitae

Encykliku Humanae Vitae som si kúpil ešte niekedy po maturite. V tom čase som netrávil toľko času internetovými diskusiami, tak som mal kedy čítať literatúru.

Ako vieme, Humanae Vitae bola prijímaná rozporuplne už v dobe svojho vzniku. Podľa niektorých prorocká, podľa iných spiatočnícka, nerealizovateľná a neviem čo všetko ešte.

No povedal som si, že lepšie, než sto komentárov z každej strany, bude poznať priamy zdroj.

Niečomu som porozumel, niečomu neskôr, niečomu nerozumiem dodnes.

Ale nie o tom som chcel.

Knižka sa mi stratila. Či som ju niekomu požičal, alebo len niekam založil neviem. Každopádne ju nemám. A slovenské vydanie je dlhodobo beznádejne vypredané. Iste, dá sa prečítať elektronická verzia na stránke KBS, čo je super. No papier je papier.

Inzercia

S nádejou som očakával, že pri príležitosti 50 výročia príde nové vydanie. Márne.

Tak som si povedal, že si ju vytlačím sám. Zobral som text z KBSky, trochu som to vizuálne učesal a pripravil na domácu samotlač. Vo výsledku brožúrka A5, stačí obojstranne vytlačiť na bežný kancelársky papier, prehnúť, zošiť a hor sa do štúdia.

Dávam PDFko k dobru, na Ulož.to, alebo cez Scribd.

Odporúčame

Blog
Vstupná brána k svätosti

Vstupná brána k svätosti

Evanjeliový úryvok slávnosti Všetkých svätých (Mt 5, 1 – 12) ponúka Ježišove blahoslavenstvá. Cez blahoslavenstvá sa vstupuje do centra náuky, kde Ježiš hovorí o modlitbe, pôste a almužne ako o pilieroch nábožnosti, kde učí svojich nasledovníkov modlitbu Otče náš, ktorá je vzorom každej ľudskej modlitby, a upozorňuje učeníkov, že majú byť svetlom a soľou pre tento svet.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.