Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. apríl 2019

Európa potrebuje odvážnych kresťanských politikov

V mene boja za politickú korektnosť sa vraj “nepatrí” vnášať do politiky židovsko-kresťanské hodnoty, ale len neomarxistické – liberálne. Ide o postoj, ktorým sa Boh, viera a naše hodnoty cielene vytláčajú zo spoločnosti a robí sa to s tichým súhlasom niektorých kresťanských politikov, ktorí sa v zásadných otázkach radšej tvária „neutrálne“ a nie podľa učenia Ježiša Krista.
Európa potrebuje odvážnych kresťanských politikov

 

V rozhodujúcich chvíľach sú radšej ticho. Zažil som to v EP veľakrát. Preto som vždy rád, keď je kresťanských politikov počuť v diskusiách a stoja na strane pravdy a zdravého rozumu. Treba povedať, že kresťania sú dnes v menšine a v Európe vládne sekularizmus s dopadom na celú spoločnosť.  

Viera sa radšej ukrýva alebo nerešpektuje. Veľká česť výnimkám. Nastupujúca mladá generácia často vyrastá bez toho, aby jej rodičia odovzdali dedičstvo viery. Chýba nám to, čo robili predchádzajúce generácie našich starých rodičov. A to len preto, lebo ľudstvo začalo vyznávať nové  falošné náboženstvo “zvrchovaného individualizmu”, ktoré sa začalo klaňať samému sebe. Dôkazov je viac, napríklad využívanie sociálnych sietí. Prevažne mladý človek sa tu stáva centrom vlastného života – zobrazuje sa na rôznych miestach, pri rôznych činnostiach atď. Stredom centra diania, vesmíru  človeka je on sám.

Mnohí rodičia dokonca prestali chápať, že nie je dobré, ak nechávajú rozvíjať svoje ratolesti samé podľa seba. A dokonca to ide až tak ďaleko, že rodičia strácajú záujem formovať názory vlastných detí. Tak mladých formujú „magnáti zábavy“ cez médiá, ktoré vlastnia alebo v ktorých majú vplyv. Oni pochopili túto situáciu  veľmi rýchlo a využili to. Jednoducho, ak máme bezprízornú, opustenú generáciu bez rodičovskej autority, je ľahkou obeťou pre ziskuchtivých obchodníkov a majstrov zábavy. Pretože ak človek nerešpektuje autoritu a disciplínu, stane sa človekom absolútneho hedonizmu.

Európa je prvýkrát od skončenia druhej svetovej vojny miestom, kde sa žije dlho v mieri a slušne. V obchodoch je dostatok jedla, ľudia sú oblečení, majú kde bývať, môžu cestovať, slobodne sa rozvíjať. Toto nebolo samozrejmosťou pre predchádzajúce generácie. Na druhej strane, hádam nikdy tak človečenstvo neodmietalo Boha ako je tomu dnes. Narúša to základné princípy morálky a výchovy. Výsledkom je zmätok v hodnotách, v živote, vo vlastnej identite. Takto poznačení ľudia dnes pôsobia na rozhodujúcich miestach v politike, v biznise, v médiách, v móde, v školách. Nestoja pevne, nie sú zakotvení v hodnotách, ale unášaní vetrom vlastných názorov a marketingových trendov.

Inzercia

Avšak zároveň mám nádej, s ktorou sa stretávam. V Európe vznikajú silné modlitbové hnutia, ktoré si Boha ctia, ako aj Jeho autoritu. A vedia, že od Boha potrebujeme milosť a požehnanie preto, aby sme mohli žiť kvalitný a hodnotný život. Aby sa naše krajiny mohli rozvíjať v pokoji a mieri. Aj keď to tu sčasti máme, musím úprimne napísať, že dnes sa v Európe potláčajú demokratické princípy v mene slobody. Vidím to vtedy, keď sa vedie nejaký boj o hodnoty. Naše prirodzené a tradičné hodnoty sú často zatláčané do kúta diskriminačnými zákonmi. A s týmto sa dá ešte niečo spraviť! Považujem za svoje poslanie v Európe spájať kresťanských politikov naprieč krajinami a denomináciami. Takto spolu pracujeme na tom, aby sme Európu spoločne prinavrátili k hodnotám, na ktorých bola založená.

Veľa cestujem po Európe a vyzývam kresťanov aj z ostatných krajín, aby mali odvahu vstúpiť do politiky a začať spoločne pracovať na tom, aby Európa bola bezpečnejším a lepším miestom pre život. Mám nádej, že to spoločne dokážeme. Milujme blížnych, starajme sa, slúžme, ale hovorme odvážne do vecí verejných, tvorme politiky v dedinách, v mestách, v krajine. Hovorme nahlas do politík EÚ. Nerezignujme. Majme dôveru, že kvas má schopnosť prekvasiť cesto!

 

Branislav Škripek

Poslanec Európskeho parlamentu a predseda Európskeho kresťanského politického hnutia (ECPM). Kandidát na poslanca EP za Kresťanskú úniu. K aprílu 2019 bol vyhodnotený ako najvplyvnejší slovenský europoslanec.

Odporúčame

Blog
Nová smernica EÚ je možným rizikom pre stratu slobody na internete

Nová smernica EÚ je možným rizikom pre stratu slobody na internete

Po troch rokoch práce a hľadania optimálneho nastavenia ochrany autorských práv v digitálnej ére 21. storočia musíme konštatovať, že európski politici zlyhali. V tohtotýždňovom hlasovaní bola smernica o autorskom práve na digitálnom jednotnom trhu prijatá. 348 poslancov EP zahlasovalo ZA, proti bolo 274 a hlasovania sa zdržalo 36 z nich.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.