[k voľbám] Zapredané hodnoty. Nevidia katolíci za roh?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
[k voľbám] Zapredané hodnoty. Nevidia katolíci za roh?

​Vajatáme, váhame, vymýšľame, kalkulujeme, zrádzame. Za každú cenu chceme byť vo víťaznom tíme, už v prvom kole. A preto nám vládnu (a budú vládnuť?) liberáli, “progresívci“, socialisti a ktovie kto ešte. Lebo vidia, ako sme schopní zapredávať najkľúčovejšie hodnoty za… za čo vlastne? Za takú slušnosť, ktorá súhlasí so zabíjaním nenarodených či s adopciami detí homopármi? Či za silného „vodcu“, hlavne že má silné reči?

To, že neexistuje spoločenská objednávka na zmenu zákona o potratoch, povedal predseda najsilnejšej strany R. Fico. Možno zabudol na dve slabo hryzkajúce najväčšie zhromaždenia od novembra 1989 – Národné pochody za život (snáď to napraví ten tretí v septembri v Bratislave 6 mesiacov pred voľbami). Jeho vyjadrenie svedčí o našej slabosti, o slabej neodbytnosti ľudí, ktorí sú za lepšiu ochranu nenarodených. Každý nech sa spýta sám seba, koľko blogov či iných aktivít za posledný rok urobil, koľko seriálov popozeral, koľko zmien zákona navrhol ku korupcii a koľko k potratom a rodinnej politike, koľko zdieľal na sociálnych sieťach zvieratiek a koľko prolife odkazov, koľko peňazí poslal prolife politikom... (malá odbočka – neuvedomujeme si, že ak svojich politikov nepodporujeme finančne napr. 5€ mesačne, nájdu sa sponzori, ktorí radi dajú aj 500 000€? Len on ich bude chcieť späť po zvolení politikov do funkcií...)

 

Mám pre vás dobrú, a pre niektorých možno aj prekvapivú správu – život na Slovensku bude pokračovať aj po prezidentských voľbách. A faktom je, že aj tým, ako sa vieme postaviť za svojho hodnotového kandidáta F. Mikloška, ukazujeme politikom, akú máme silu a ako naozaj veľmi chceme, aby tie hodnoty boli v budúcnosti pretavené do fungovania štátu. Ak to chceme len na 3%, nemusia si s nami robiť veľké starosti. Ak by sme urobili percent 10, 15 a možno až 21,41% ako v referende o ochrane rodiny, boli by sme relevantným partnerom do spoločenskej diskusie, s ktorým by vždy museli rátať (mimochodom, u koho je tých cca 1 000 000 voličov z referenda?).

Dokedy s nami a našimi hodnotami necháme zametať? Dokedy budeme robiť kompromisy, aj keď nemusíme? Dokedy budeme spochybňovať a odpisovať tých svojich, ktorí životom svedčia a obetujú zápasu aj to posledné? Za to, aby sme boli vo víťaznom tíme s liberálmi, ktorí s našimi hodnotami vytierajú podlahu? A predávajú nám to za udržiavanie statusu quo. Statusu napr. jedného z najliberálnejších potratových zákonov v Európe, ktorý znamená 7500 zabitých nenarodených detí ročne, teda jednu škôlkarsku triedu denne?

Kresťan-katolík je prolife. Vždy. Pretože ide o môjho malého blížneho, pretože "Nezabiješ!" stále platí. A kresťan-katolík za tým má stáť aj svojimi voličskými rozhodnutiami.

 

Lebo prieskumy ukazujú…

Tak sa necháme manipulovať, strhnúť tadiaľ, kadiaľ ide väčšina zmasírovaná dobrou a drahou kampaňou. Lebo máme strach z Fica na Ústavnom súde (ktorý kandidatúru včera definitívne stiahol). Alebo preto, že tadiaľ ide väčšina, tak sa trochu ohnem a hodnoty nechám na inokedy. Však len na chvíľu ich odložím, tí liberáli iste nebudú útočiť na to, čo mi je najdrahšie. Lebo však im napíšem email, že som im ja konzervatívec dal hlas a oni nepresadia registrované partnerstvá či zabíjanie postihnutých detí do 6. mesiaca tehotenstva. Alebo?

Viete si predstaviť, že by najtvrdší liberáli a „progresívci“ kvôli prieskumom s takou ľahkosťou, ako to predvádzame my kresťania, opustili svojho kandidáta, ktorý by šiel do prvého kola, a podporili by kresťanského politika? Predstavte si takého Martina Poliačika a stranu „Progresívne“ Slovensko, ako vo vyhlásení Rady napíšu, že rešpektujú, ak ich voliči budú voliť Čaputovú alebo Mikloška? Nepredstaviteľné, však. Nie už tak pre kresťana zrádzajúceho kľúčové hodnoty a svojho kandidáta.

 

Skúsenosti z posledných dní a týždňov ma priviedli k napísaniu týchto riadkov. Kto nepochopil, tak skrátene – každé voľby sú aj o tom, ako silno je počuť hlas ľudí verných svojim hodnotám, ako sa bude formovať budúca kresťanská politika na Slovensku.

V. Palko ma predbehol a napísal to takto: „Týmito voľbami bez ohľadu na výsledky sa nič nekončí. Čaká nás zápas o to ťažší, že dnes je celý slovenský politický katolicizmus v kríze. Ale ten zápas o dušu katolíckej politiky budeme bojovať.“

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo