Tomáš Kováčik

Tomáš Kováčik

Postupne ma skvelí ľudia (rodina, Bubák, Kuffa atď.) priviedli k rozhodnutiu pomáhať iným, čo najviac to ide, snažiť sa meniť veci k lepšiemu, bojovať za dobro. Bývalý hovorca a člen realizačného tímu Národného pochodu za život, Referenda o ochrane rodiny, predseda Asociácie za život a rodinu (zazivotarodinu.sk), občiansky aktivista

  Strana 1

  Blog
  Rodinná politika: potrebujeme najmä zmenu mentality
  Rodinná politika: potrebujeme najmä zmenu mentality

  V týchto dňoch sa otvorila veľká debata o rodinnej politike. Keďže po diskusii voláme roky, ako prorodinných aktivistov nás to teší. Horšie už je, že niektorí do tejto agendy chcú skryť aj protirodinné opatrenia (SAS), iní výstrelom od boku avizovaním zvýšenej DPH vedia proti rodinnej politike postaviť aj polovicu národa. Tento blog samozrejme nemá ambíciu obsiahnuť celú problematiku, je príliš široká, treba k nej pristupovať systematicky, komplexne a múdro.

  Blog
  Na stretnutí IVPR sa stretli dva svety
  Na stretnutí IVPR sa stretli dva svety

  Nový riaditeľ Inštitútu pre výskum práce a rodiny zorganizoval 17.9. Stretnutie s občianskou a odbornou verejnosťou. Pracovníci inštitútu hovorili o skúmaní problematických fenoménov, my pro-rodinní aktivisti o potrebe podpory rodiny.

  Blog
  Ruka v ruke
  Ruka v ruke

  Tak spolu idú a majú ísť obe línie snažiace sa o záchranu nenarodených detí a ochranu ich mamičiek pred možným poškodením fyzického i psychického zdravia následkom potratu - www.cenapotratu.sk   Nie, nie sú proti sebe, ale idú ruka v ruke popri sebe. Ak niekto popiera zásluhu obmedzenia zákona o potratoch ...

  Blog
  Nenarodené deti po prvý krát vo vyhlásení vlády, aj široká rodinná politika
  Nenarodené deti po prvý krát vo vyhlásení vlády, aj široká rodinná politika

  Potešilo ma, že vláda SR historicky po prvý krát vo svojom programe spomína nenarodené deti a prevenciu potratov. Vláda nespomína zhluk buniek, ani občanov druhej kategórie, hovorí o deťoch. Slová majú svoju váhu. Vláda tiež spomína mnohé pro-rodinné opatrenia, o ktorých roky hovoríme. Chvála Bohu a vďaka Mu i všetkým, ktorí na tom akokoľvek participovali (verejne i skryte, krátkodobo či dlhé roky).

  Blog
  Chceme pro-rodinných ministrov školstva, zdravotníctva, rodiny, kultúry...
  Chceme pro-rodinných ministrov školstva, zdravotníctva, rodiny, kultúry...

  Aby pre zlú demografickú situáciu neskolabovala ekonomika, nezatvárali sa školy a sociálne zariadenia, aby sa realizovala rodinná politika a mali sme za cieľ demografický rast, aby sa ideológia netlačila do škôl a kultúry, aby zdravotníctvo slúžilo ľuďom a nie oligarchom - pro-rodinné a prolife organizácie povzbudzujú a žiadajú od designovaného premiéra I. Matoviča prorodinných a hodnotovo založených ministrov.

  Blog
  Dva dni s Maxom z umelého oplodnenia
  Dva dni s Maxom z umelého oplodnenia

  Na Vianoce mi Ježiško doniesol knižku s názvom "Max, naprojektovaný chalan z predmestia". Teda kúpil som si ju po sv. omši v pastoračnej miestnosti nášho kostola, kde za ňu smerom k mladej katechétke birmovancov Simone zaagitovala predávajúca pani asi takto: "To si musíš kúpiť! To by mal prečítať každý birmovanec, aj ten čo ich pripravuje!" Veľmi ma to zaujalo, tak som vzal knihu do rúk a na zadnej strane som si prečítal prvé slová " Antikoncepcia, kondómy, potrat a umelé oplodnenie..." Viac mi treba nebolo, zaujímalo ma, ako autorka spracovala tieto ťažké témy do románu pre mladých. 

  Blog
  Zachráni povinné sono nenarodené deti?
  Zachráni povinné sono nenarodené deti?

  Príbehy k ľuďom prehovárajú najlepšie. Prinášam teda niekoľko krátkych, v ktorých ukázanie dieťatka na sone zachránilo jeho život. Nie, nie je to len zhluk buniek, sú to najmenší z nás. Urobme to pre nich a pre lepšiu informovanosť matiek. Povzbudzujem a prosím vás dámy a páni poslanci, podporte predložené zlepšenie ochrany nenarodených detí.

  Blog
  Ako vo farnosti vychádzate von a robíte evanjelizáciu?
  Ako vo farnosti vychádzate von a robíte evanjelizáciu?

  K opätovnému zamysleniu sa nad touto otázkou a napísaniu blogu ma motivoval billboard, ktorý pri príjazdovej ceste do mojich rodných Topoľčian púta pozornosť. Je na ňom akási výstraha a obrázok milého Ježiša. Tá istá skupina (alebo angažovaný jednotlivec) tiež pravidelne platí inzerciu v miestnych novinách.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.