Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
12. máj 2018

Za chvíľu to asi začne. Zvládneme to.

Šialených projektov nikdy nie je dosť. Asi bude potrebné jednému takému predpripraviť „rodný list“. Na Slovensku už nemôže vzniknúť strana s názvom Kresťanskí demokrati. My sme si to na rozdiel od platformy Za slušné Slovensko ošetrili.
Za chvíľu to asi začne. Zvládneme to.

Strana s takýmto názvom by nás - kresťanských demokratov donútila zdvihnúť oči od stola a reagovať. Takáto teda už nebude, ale stále existujú bláznivé nápady, že Slovensko potrebuje stranu zloženú z nových prorokov a časti starej gardy. Stranu ktorú „požehná“ Smer. Stranu, ktorá dokáže spolupracovať s Kollárom. Stranu, ktorá bude hľadať to dobré na ĽSNS. Síce sa už nemôže volať Kresťanskí demokrati, ale nevadí, aj tak je volanie silné ...

Kto má záujem „splodiť“ po konzultáciách s ľuďmi zo Smeru a s ich súhlasom takúto stranu?

Kto nám kládol nožík na krk už na našom sneme?

Pre koho bude návrh našej témy, ktorú teraz účelovo predložili kotlebovci, povestným výstrelom z Auróry?

Pre koho to bude zároveň aj dôvod hľadať na kotlebovcoch to dobré a vysielať signály, že nielen Smer je prijateľný, ale aj fašisti od kotlebovcov?

Pre koho?

Nie, nie je to len predstaviteľ Zväzu dopravy, ktorého kadencia blogov na Postoji je obdivuhodná.

Inzercia

Sú to aj "podnikatelia", ktorí vedia podnikať iba tak, že im štát bude vymieňať plienky. Ľudia, ktorí si myslia, že zvolením do nejakej funkcie tomuto človeku zároveň vzniká aj právo v nej dožiť. A tiež zopár iných ľudí, ktorí uverili, že keď sa namiesto prvých troch menovaných budú ukazovať ako zástupcovia novej strany, plnia tak vôľu zhora.

Silné, veľké, rešpektované KDH je problém aj pre Smer a aj pre liberálov, preto sa vzácne zhodnú na skrytej priamej alebo nepriamej podpore pokusu o rozbitie konzervatívcov, kresťanských demokratov. Dokonca je šanca na  "two in one". Ak by sa ich totiž ešte podarilo aspoň čiastočne spojiť s fašizoidnou ĽS NS, tak poriadne údery dostane aj samotné kresťanstvo.

Je to výzva, ktorej sa ťažko odoláva. Stačí predsa tak málo: nahuckať tých "pravých", aby bojovali s tými "zlými" z KDH.

Majú však problém.

KDH bude veľká, silná a rešpektovaná politická strana. Taká, akou vždy mala na Slovensku byť.

Odporúčame

Blog
Kresťania pomoc fašistov nepotrebujú

Kresťania pomoc fašistov nepotrebujú

Kultúrna vojna čoskoro začne. Kotlebovci predložili zmenu zákona, ktorý upravuje vykonávanie interupcií. Možno to už majú predkonzultované aj so Smerom. Presne takúto kultúrnu vojnu potrebuje aj Smer.

Blog
K evanjeliu Siedmej veľkonočnej nedele v roku B (Jn 17,11b-19)

K evanjeliu Siedmej veľkonočnej nedele v roku B (Jn 17,11b-19)

Záverečnú časť Ježišovej rozlúčkovej reči (Jn k. 13-17) tvorí jeho modlitba (Jn 17), ktorú exegéti od 16. stor. nazývajú prívlastkom „veľkňazská“. Jej presné rozdelenie je stále predmetom diskusií odborníkov, no všetci sa zhodujú na tom, že pozostáva z troch častí. 1. Ježiš sa modlí za seba (v. 1-4; alebo 1-8); 2. Ježiš sa modlí za apoštolov (v. 6-19; alebo 9-19); 3. Ježiš sa modlí za Cirkev (v. 20-26).