Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
06. február 2024

Tradície otcov vs Fiducia supplicans

Božie prikázanie opúšťate a držíte sa ľudských obyčajov
Tradície otcov vs Fiducia supplicans

 „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí.

Choďte a naučte sa, čo to znamená: Milosrdenstvo chcem, a nie obetu.

Neprišiel som povolať spravodlivých, ale hriešnikov“. (Mt 9, 12-13)

Ježišove slová určené farizejom, keď stoloval s colníkmi a hriešnikmi.

Ježišove slová určené dnes nám, laikom, kňazom, biskupom.

Aj emeritnému arcibiskupovi-metropolitovi,  ktorý v januári 2024 v kázni na hore Zvir v súvislosti s vydanou Deklaráciou Fiducia supplicans  vyhlásil : „Cirkev sa odkláňa od nemenných Božích právd a zásad. Lepšie povedané, že – iba niektorí v Cirkvi. Laici, kňazi, biskupi, kardináli a teraz dokonca i sám pápež.“

Inzercia

Nie, Cirkev sa neodkláňa od nemenných Božích právd a zásad.

Lepšie povedané, že - iba niektorí v Cirkvi pripomenuli kľúčový verš Lukášovho evanjelia: „Lebo Syn človeka prišiel hľadať a spasiť, čo zahynulo.“ (Lk 19, 10) slovami Deklarácie (pre niekoho možno nie celkom zrozumiteľne).

Komu teda patria Ježišove slová: Dobre o vás, pokrytcoch, prorokoval Izaiáš, ako je napísané: “Tento ľud ma uctieva perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa.  No darmo si ma ctia, lebo náuky, čo učia, sú iba ľudské príkazy.” Božie prikázanie opúšťate a držíte sa ľudských obyčajov." (Mk 7, 6-8) ?

 

foto: Adobe Stock photos

Zatiaľ sa mi nedarilo vyrobiť perpetuum mobile pre dvoch, na lietanie v oblakoch. Návod už mám: jeden máva krídlami, druhý do nich fúka; nik sa neunaví, navzájom striedajú sa. Za ruky sa držať musia, ináč nepoletia.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.