Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. máj 2016

Číta Bibliu, pomáha deťom. A o pár týždňov vyzve slovenských futbalistov

Jeho príbeh je inšpiratívny. Daniel Sturridge dokazuje, že aj napriek sláve a bohatstvu nezabúda na to najdôležitejšie – vieru v Boha
Číta Bibliu, pomáha deťom. A o pár týždňov vyzve slovenských futbalistov

Nahodí sebavedomú grimasu, zatancuje si. Anglický futbalista Daniel Sturridge svoje góly oslavuje vždy rovnako. Následne dvihne ruky k nebu a poďakuje Bohu. Občas si pritom aj kľakne na trávnik.

Rodák z Birminghamu je v predbežnej nominácii trénera Roya Hodgsona na nadchádzajúce majstrovstvá Európy. Ak sa nič nepredvídateľné nestane, už o pár týždňov nastúpi proti Slovensku (hrá sa 20. júna o 21.00 v Saint-Étienne).

Bibliu číta každé ráno

Fanúšikovia na Slovensku poznajú Sturridga predovšetkým vďaka jeho pôsobeniu v FC Liverpool. V slávnom klube je totiž spoluhráčom slovenského reprezentačného kapitána Martina Škrtela.

V Anglicku sa Sturridge nepreslávil iba svojimi futbalovými kvalitami. Do povedomia ľudí sa dostal aj vďaka prejavovaniu svojej kresťanskej viery.

„Bibliu čítam každý deň. Bola to dôležitá činnosť v čase môjho dospievania a je súčasťou mojej každodennej rutiny aj teraz. Vezmem ju do rúk každé ráno,“ prezradil pre britský Mirror.

Inzercia

Iní vieru skrývajú

Ku kresťanskej viere sa hlási aj prostredníctvom sociálnych sietí. „Všetko robím v Kristovi, ktorý ma posilňuje,“ stojí pod jeho menom na oficiálnom instagramovom účte. A zatiaľ čo Sturridge sa k svojej viere hlási vždy a všade, ostatní futbalisti ju často skrývajú.

Pred dvoma rokmi anglický reprezentačný kapitán Wayne Rooney po prehre Manchestru United so Stoke City reagoval na GOD TV (zahraničná kresťanstvá televízia – pozn.) prostredníctvom Twitteru slovami: „Sledujem ťa a cítim ťa. Prajem veľa lásky.“

O pár hodín nato musel svoj príspevok vymazať. Fanúšikovia klubu naň reagovali vulgarizmami a z Rooneyho sa posmievali.

Pomoc deťom

O dva mesiace neskôr, rovnako prostredníctvom Twitteru, na tento prípad reagoval aj Sturridge. „Nehanbím sa to povedať svetu. Som požehnaný a ďakujem Bohu za všetko, čo mi prišlo do cesty. Navždy vzdávam slávu Bohu,“ napísal. K textu pripojil fotografiu obsahujúcu text „Milujem Ježiša“.

Sturridge sa okrem futbalu venuje aj deťom. Spolu s rodinou založil charitatívnu organizáciu The Sturridge Foundation, ktorá vo Wokingu (Anglicko) a Kingstone (Jamajka) pomáha mladým futbalistom.

Foto: TASR/AP

Odporúčame

Blog
Medzinárodný rok rodiny a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny

Medzinárodný rok rodiny a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny

Po minulé roky som robil rešerž v médiách o slávení Medzinárodného dňa rodiny. Toto je sviatok vyhlásený OSN a pri tejto príležitosti sa robia akcie od roku 1994 po celom svete. Áno, aj na Slovensku. Žiaľ len na vlastnú päsť, bez oficiálnej podpory a mlčaním médií! Klub mnohodetných rodín ako člen Vienna NGO Committee on Family bol prvý na Slovensku, ktorý priniesol myšlienku podieľať sa na celosvetovom dianí. Tu je smutný list, ktorý zajtra ráno nesiem do podateľne MPSVR SR.

Blog
Zmena politiky predpokladá zmenených ľudí - Ad: Memorandum k obnove KDH

Zmena politiky predpokladá zmenených ľudí - Ad: Memorandum k obnove KDH

Ivan Šimko pred pár dňami zverejnil materiál s názvom „Memorandum Kresťanskodemokratickej akadémie KREDIT k obnove KDH“, v ktorom sa pokúša formulovať „plán obnovy KDH“. Ide o dobrý materiál, ktorý analyzuje a navrhuje také kroky, s ktorými sa dá súhlasiť alebo aspoň polemizovať, lebo majú v sebe rácio. Materiál odpovedá na otázku „čo“ treba robiť. Už menej jasne hovorí o tom „ako“ to urobiť a v podstate bokom necháva otázku „s kým“ to urobiť. Myslím si ale, že otázka nositeľov zmien v KDH je kľúčová a z istého hľadiska dôležitejšia, než všetky ostatné.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.