Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. jún 2023

Pápež František odkryl nový rozmer svojej mierovej misie

Minúta za mier
Pápež František odkryl nový rozmer svojej mierovej misie

Pápež František dnes odkryl nový rozmer svojej mierovej misie, keď hlasne a naliehavo upriamil pozornosť veriacich vo svete na moc, ktorá dokáže nastoliť spravodlivý mier, ukrytú v rukách každého kresťana.

Napriek tomu, že kompetentní politickí a vojenskí lídri ho nateraz rokovaniami nechcú a vojenskou silou zrejme ani  nedokážu dosiahnuť.

Vatikán 7. júna (VaticanNews)   Pri generálnej audiencii Svätý Otec venoval svoje myšlienky Ukrajine, sužovanej vojnou, pričom vyzdvihol jednu modlitbovú iniciatívu za pokoj, ktorá sa bude konať zajtra, vo štvrtok 8. júna:

„Medzinárodná katolícka akcia navrhuje, aby sa zajtra o 13. hodine veriaci rôznych denominácií a náboženstiev stíšili v modlitbe a venovali tzv. „Minútu za mier“. Prijmime toto pozvanie a modlime sa za ukončenie vojen vo svete a osobitne za drahú a sužovanú Ukrajinu.“

Pri pozornejšom vnímaní textu si môžeme uvedomiť dôraz na ekumenický charakter modlitby, na plnenie Ježišovej túžby po jednote (Jn 17,21) a veľkosť modlitby, ktorá sa nemeria počtom odmodlených minút, ale ukrytou podmienkou viery v Ježišove prisľúbenie:

„Amen, opäť vám hovorím: Ak dvaja z vás budú na zemi jednomyseľne prosiť o čokoľvek, dostanú to od môjho Otca, ktorý je v nebesiach. Lebo kde sú zhromaždení dvaja alebo traja v mojom mene, tam som ja medzi nimi.“ (Mt 18,19-20)

Inzercia

Zatiaľ sa mi nedarilo vyrobiť perpetuum mobile pre dvoch, na lietanie v oblakoch. Návod už mám: jeden máva krídlami, druhý do nich fúka; nik sa neunaví, navzájom striedajú sa. Za ruky sa držať musia, ináč nepoletia.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.