Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. január 2022

Stavať mosty je náročné

V posledných rokoch sa  na východe Slovenska veľa stavalo. Práce komplikovala potreba vybudovať množstvo mostov. Pre prepojenie miest boli nevyhnutné. Trvalo to dlho, ale malo to zmyslel.
Stavať mosty je náročné

Stavať mosty je náročné. Najmä tie medzi ľuďmi alebo národmi. Počas II. svetovej vojny sa rozbíjali ľudské mosty medzi národmi. A boli zničené aj tie kamenné. Pridal k tomu komunizmus aj liberalizmus a individualizmus.

V materiálnom svete intenzívne pracujeme na obnove poškodených stavieb, na rekonštrukciách, budujeme nové. Rozvíjame duševný svet intelektualizmu, pravidiel a zákonov, štedro si doprajeme množstvo zážitkov a pocitov, hoci by nám mohli byť aj na škodu. Sme pripravení vybičovať svoju vôľu, aby sme dosiahli, čo najväčší výkon a najlepšie výsledky...

Zanedbali sme však opravu vzťahov, priateľstiev.

Dnes chýbajú viaceré mosty a mostíky. Niektoré neboli nikdy postavené, niektoré zostali neobnovené. Mosty medzi Slovákmi a Rómami. Manželské a rodinné mosty...

Pán aj dnes volá: „Kto tam pôjde? Kto odpustí? Kto prekoná predsudky? Kto bude staviteľom?“

Verím, že k túžobne očakávaným hrdinom - staviteľom mostov - chceš patriť aj ty!
Povedz o tom Bohu!

Inzercia

Martin Mekel

Foto: Peter Sedlák

 

Rómska misia je misia možná. Neveríte? Presvedčíme Vás o tom.
Pridajte sa k nám a navyše získate darček, ktorý Vás povzbudí.

Gréckokatolícka rómska misia sprevádza rómsky ľud na ceste do radostnej večnosti cez zmierenie, zbožnosť a angažovanosť. Viac ako 15 rokov duchovne slúžime pre Rómov a s Rómami v 4 okresoch (16 obciach) Prešovského kraja. Sme tím 9 gréckokatolíckych kňazov a viac ako 50 spolupracovníkov a dobrovoľníkov. Aktuálne meníme bývalé SOU lesnícke v chatovej časti Sigord (pri Prešove) na krajské centrum rómskej misie. Viac na misiamozna.sk. Rómska misia je misia možná!

Sprevádzať rómsky ľud na ceste do radostnej večnosti cez zmierenie, zbožnosť a angažovanosť. Viac ako 15 rokov duchovne slúžime pre Rómov a s Rómami v 4 okresoch (18 obciach) Prešovského kraja. Sme tím 7 gréckokatolíckych kňazov, 20 pracovníkov a viac ako 50 spolupracovníkov a dobrovoľníkov. Aktuálne meníme bývalé SOU lesnícke v chatovej časti Sigord (pri Prešove) na krajské centrum rómskej misie. Viac na misiamozna.sk. Rómska misia je misia možná!

Odporúčame

Blog
Rómov sa nezbavíme

Rómov sa nezbavíme

Rómovia, ktorých niektorí volajú Cigánmi. Pre niekoho skupina neprispôsobivých ľudí na východe a pre niekoho susedia. (Ne)vieme ich tolerovať v nákupných centrách, u lekára.

Blog
Pro-choice prístup, ktorý sa vyhýba hlavnému problému

Pro-choice prístup, ktorý sa vyhýba hlavnému problému

„A čo právo voľby ženy? A čo ak je žena a rodina chudobná? A čo ak bude dieťa vyrastať v násilnom prostredí alebo bude týrané? A ak budú potraty nelegálne, tak čo so ženami, ktoré na ne budú aj tak chodiť, pričom to pre ženy bude ešte nebezpečnejšie? A čo v prípade znásilnenia?" – čo majú podľa vás tieto pro-choice argumenty spoločné?

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.