Misia Možná

Misia Možná

Sprevádzať rómsky ľud na ceste do radostnej večnosti cez zmierenie, zbožnosť a angažovanosť. Viac ako 15 rokov duchovne slúžime pre Rómov a s Rómami v 4 okresoch (18 obciach) Prešovského kraja. Sme tím 7 gréckokatolíckych kňazov, 20 pracovníkov a viac ako 50 spolupracovníkov a dobrovoľníkov. Aktuálne meníme bývalé SOU lesnícke v chatovej časti Sigord (pri Prešove) na krajské centrum rómskej misie. Viac na misiamozna.sk. Rómska misia je misia možná!

  Strana 1

  Blog
  Je toto vôbec možné?
  Je toto vôbec možné?

  Určite ste počuli v biblických príbehoch vetu: „Boh povedal Mojžišovi: Choď...!“ Alebo v prorockých knihách: „Pán hovorí: ...!“ Je to vôbec možné? Hovorí Boh k ľuďom takýmto spôsobom aj dnes? Alebo je to len nejaký biblický literárny štýl? Je to len pre vyvolených? Alebo je to celé len výmysel?

  Blog
  Národná hrdosť nemôže stáť na hokeji
  Národná hrdosť nemôže stáť na hokeji

  Boh je majster prihovárania sa človeku. Používa neštandardné situácie. Len si čestne priznajme, ako často si naňho naozaj úprimne spomenieme, keď všetko klape. Keď sa všetko vyvíja podľa plánov.

  Blog
  Muž nedozrie, ak si vyberá ľahšiu cestu
  Muž nedozrie, ak si vyberá ľahšiu cestu

  Boli ste už v raji? Samozrejme, že myslím na ten náš, Slovenský! Krásne miesto. A čo tak zorganizovať chlapskú rómsko-slovenskú výpravu. Takú, že „otcovia so synmi“. Nuž také čosi mi nedávno napadlo.

  Blog
  Zabudli sme na Ježišov príkaz?
  Zabudli sme na Ježišov príkaz?

  Človek prejde okolo mňa a ... nič. Ani pozdrav ani pohľad. Načo manželstvo? Máme sa radi, to stačí! Sme priatelia, druh a družka. Nemám na to, ale chcem? Žiaden problém. Požičiam si.

  Blog
  Stavať mosty je náročné
  Stavať mosty je náročné

  V posledných rokoch sa  na východe Slovenska veľa stavalo. Práce komplikovala potreba vybudovať množstvo mostov. Pre prepojenie miest boli nevyhnutné. Trvalo to dlho, ale malo to zmyslel.

  Blog
  Rómov sa nezbavíme
  Rómov sa nezbavíme

  Rómovia, ktorých niektorí volajú Cigánmi. Pre niekoho skupina neprispôsobivých ľudí na východe a pre niekoho susedia. (Ne)vieme ich tolerovať v nákupných centrách, u lekára.

  Blog
  Prítomnosť Rómov v našich chrámoch si neprajeme
  Prítomnosť Rómov v našich chrámoch si neprajeme

  Prostredníctvom misie boli v minulosti ovplyvnené národy Európy. Rómovia prišli v svojom čase ako cudzinci a nikdy sa neuskutočnila ich evanjelizácia. Priniesli si svoje náboženstvo a aby sa prispôsobili miestnej kultúre, trocha ho pokresťančili.

  Blog
  Škôlka – základ života
  Škôlka – základ života

  Si outsider! Keď som prvýkrát vstupovala do škôlky, nikto ma takto nenazval. Ale považovali ma zaňho všetci. Za outsidera. Menšinu. Čudnú. S ktorou sa nikto hrať nebude.

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.