Gréckokatolícka rómska misia

Gréckokatolícka rómska misia

Sprevádzať rómsky ľud na ceste do radostnej večnosti cez zmierenie, zbožnosť a angažovanosť. Viac ako 15 rokov duchovne slúžime pre Rómov a s Rómami v 4 okresoch (16 obciach) Prešovského kraja. Sme tím 9 gréckokatolíckych kňazov a viac ako 50 spolupracovníkov a dobrovoľníkov. Aktuálne meníme bývalé SOU lesnícke v chatovej časti Sigord (pri Prešove) na krajské centrum rómskej misie. Viac na romskamisia.sk. Rómska misia je misia možná!

Strana 1

Blog
Tu som, Pane! Bičhav man!
Tu som, Pane! Bičhav man!

Priatelia! Stačí, ak budú slovenskí učitelia učiť rómske deti? Stačí, ak na poriadok v rómskych komunitách budú dávať pozor slovenskí policajti? Stačí, ak Rómov budú súdiť slovenskí sudcovia? Stačí, ak Rómom budú slúžiť kňazi a rehoľníci z iných národov? Popravde nestačí!

Blog
Pri Prešove sa rekonštruuje budúce centrum rómskej misie
Pri Prešove sa rekonštruuje budúce centrum rómskej misie

Výzva nasledovať Ježiša: „Ty poď za mnou!“ bola pre budúcich učeníkov prísľubom zaujímavej a netradičnej skúsenosti. Výzva: „Vezmi svoj kríž a nasleduj ma!“ už bola menej lukratívna. Nové prikázanie: „Milujte sa navzájom!“ sa spočiatku zdalo samozrejmým, no časom vyžadovalo hlbokú skúsenosť odpustenia a milosrdenstva. Veľké poslanie: „Choďte do celého sveta…“ znamenalo tvrdú prácu s prenasledovaním. Výzva na jednotu vyžadovala vodcu – Ježiša. Výzvy Božieho slova platia i dnes. Sú všeobecné. A vždy ich nasledujú konkrétne výzvy. Tie, ktoré vnímame v duchu, ktoré Pán potvrdzuje cez proroctvo či cez ľudí… Takto nás Kristus Ježiš, náš Pán, vedie aj konfrontuje.

Strana 1