Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. december 2021

Veľké veci mi urobil Ten, ktorý je mocný, a sväté je Jeho meno

(Svedectvo o uzdravení nášho Miška)
 Veľké veci mi urobil Ten, ktorý je mocný, a sväté je Jeho meno

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Autorka: Janka

Všetko sa to začalo v lete 2020. Chystala som sa nastúpiť do práce po niekoľkých rokoch na materskej dovolenke. Musím sa priznať, že som sa už tešila do zamestnania. Po pár týždňoch v práci som zistila, že som tehotná. Bolo to pre nás s manželom veľmi milé prekvapenie, no ja som bola naplnená aj obavami, lebo mi po treťom pôrode zistili, že mám aneuryzmu v hlave, čo môže byť veľmi nebezpečné pri spontánnom pôrode. Všetky vnútorné boje a obavy som odovzdávala Bohu v Žalme 91 – „Kto pod ochranou Najvyššieho prebýva a v tôni Všemohúceho sa zdržiava, povie Pánovi: ,Ty si moje útočište a pevnosť moja, v tebe mám dôveru, Bože môj.’“

Prišiel deň pôrodu. Pôrod sa rozbehol niekoľko dní pred plánovanou sekciou. Lekári robili, čo mohli, aby sme boli obaja v poriadku. Ja som sa utiekala stále pod ochranu Najvyššieho spolu s naším bábätkom. Trinásteho apríla sa nám narodil Michal Emanuel. Keď som sa prebrala, povedali mi, že Miško mal problém s dýchaním, dva dni som ho poriadne nevidela, nemohla som ho dojčiť. Lekári mi povedali, že buď sa to preklopí na dobrú stranu alebo na zlú. Ja som zobrala telefón a prosila o modlitbu všetkých blízkych priateľov. Celú noc som vnímala, ako sa modlí celá Božia armáda za nášho Miška. Miška mi na druhý deň doniesli, krásne začal piť moje mliečko a vyzeral úplne v poriadku ako ostatné bábätka. V mocnom mene Ježiš sa jeho stav výrazne zlepšil. Po vyčerpávajúcom pôrode som sa veľmi tešila domov. Ešte pred prepustením z nemocnice mu robili štandardné vyšetrenia, pri ktorých zistili, že Miško má problém so srdiečkom a vážnu vývojovú chybu obličky. Ničomu som nerozumela a prežívala som veľmi veľké duchovné boje a obavy o život a zdravie nášho synčeka.

Spolu s manželom sme prežívali veľmi náročné obdobie. Môj manžel Peťo mi bol veľkou oporou. Veľmi veľa som plakala a bola som neskutočne vyčerpaná. Často sme si spolu s našimi deťmi spievali pieseň od Lámačských chvál: „Ďakujem Ti, Pane, za tvoje požehnanie, že pri mne stojíš...“ Mala som Miška na rukách a stále dookola mu spievala túto modlitbu a vyhlasovala vládu Pána Ježiša Krista nad jeho životom. Začal sa náš náročný kolobeh návštev lekárov špecialistov. Často som od nich odchádzala plná bolesti, s chabou nádejou a diagnózy skôr pribúdali ako ubúdali. Miško po jednom vyšetrení dostal vážny zápal obličky, čím sa všetko veľmi skomplikovalo, musel potom dlhodobo užívať antibiotiká. Naši blízki priatelia a rodina sa neprestávali modliť. Náš Miško bol pokrstený 13. 5., na sviatok fatimskej Panny Márie, kedy sme ho zasvätili pod ochranu našej Mamy. Ešte v nemocnici som sa začala modliť pompejskú novénu. Veľmi som túžila prijať uzdravenie od nášho Boha. Pamätám si, ako sme sa spolu s manželom modlili jednotlivé ružence a ja som len plakala, lebo Miško zle zvládal liečbu antibiotikami, preto nemal dobrý krvný obraz a lekári veľmi naliehali na operáciu. Mala to byť veľmi náročná operácia, kde by reimplantovali močovod na iné miesto mechúra, aby voľne odtekal moč a netlačil na obličku a oblička mohla ostať zdravá. Keďže hodnoty železa boli nízke, operácia sa musela preložiť. Pre nás to bol ľudsky neriešiteľný problém. V tom čase mi náš priateľ  kňaz daroval olej sv. Charbela. Mali sme ďalšieho orodovníka, ktorého sme prosili, aby sa prihovoril za nášho Miška. Sme vďační aj za niekoľko svätých omší, ktoré boli odslúžené za nášho Miška. Neustále sme sa s našimi deťmi modlili za uzdravenie aj v tej beznádeji, ktorá nás prenasledovala. Veľa som počúvala chvály, lebo vtedy som najviac vnímala Božiu blízkosť a Jeho uistenia. Bol to naozaj čas očisťovania mojej duše, keď mi Duch Svätý zjavoval, čo ma odlučuje od Božej lásky. 

Prišiel 13. august, keď sme išli prvýkrát na hospitalizáciu na Kramáre do Bratislavy. V celkovej anestézii mu urobili vyšetrenie, kde mali podrobnejšie zistiť, kde je prekážka pri odtekaní moču. Úprimne musím povedať, že som už v tom čase očakávala veľké uzdravenie, veľmi som túžila, aby už boli vypočuté naše modlitby, veď neustále mi znelo Božie slovo: „Daná mi je všetka moc na nebi i na zemi...“ Prišla lekárka, ktorá mi povedala, že na tom zobrazovacom vyšetrení bol Miškov močovod ešte horší ako sa predpokladalo a operácia bude nevyhnutná. Bola som úplne zlomená a ničomu som nerozumela. Prežívala som veľký duchovný boj, no naši najbližší priatelia sa stále modlili a keď sme my nevládali, tak oni bojovali aj za nás. Spolu s manželom sme čakali na ďalší termín hospitalizácie, 13. september. V hlave mi stále zneli slová, že ak si ešte nedostal Ježišovo víťazstvo, tak si „na polceste“. Môj manžel neprestával veriť Panne Márii, že Miško bude uzdravený bez operácie a stále mi to pripomínal. V tom čase nám daroval jeden náš rodinný priateľ kňaz knižku s pobožnosťou k sv. Michalovi archanjelovi, Miškovmu patrónovi. Keď sme sa ju začali modliť, opäť moje srdce naplnila nádej na vzkriesenie a mocné uzdravenie nášho Miška. Pri predoperačnom vyšetrení na kardiológii nám lekár povedal, že Miškovo srdiečko je už v poriadku a už dobehlo, čo potrebovalo. Srdce mi jasalo v mojom Bohu. Blížil sa deň D, kedy sme mali nastúpiť na hospitalizáciu a s ním aj veľké boje. Všetko sme zverili pod ochranu Najvyššieho, na príhovor Panny Márie, sv. Michala archanjela, sv. Charbela a vyrazili sme do Bratislavy. V deň príjmu rozhodli, že urobia ešte jedno vyšetrenie - cytoskopiu v celkovej narkóze a malo sa ukázať, či to pomôže. Tento týždeň bol výnimočný tým, že bol na návšteve na Slovensku Svätý Otec František. Veľa našich známych putovalo a iba nám posielali svoje modlitby. Keď sme v deň operácie boli už v chirurgickom pavilóne a čakali sme na zákrok, neustále mi v srdci znelo Božie slovo – „Jeho ranami sme uzdravení“ (v ten deň bol Sviatok Povýšenia Svätého kríža) a predstavovala som si, ako bežím s Miškom na rukách za Ježišom a chcela som sa dotknúť Jeho plášťa, lebo som verila, že môžeme byť uzdravení. Po zákroku mi prišiel lekár v bielom plášti (vyzeral ako anjel) povedať, že pri tom vyšetrení mu endoskopicky odstránili prekážku v močovom mechúre a uvidí sa, či to pomôže (on to videl tak 50:50).

Oznámila som to môjmu manželovi a on od začiatku veril v tých správnych 50 % . Keď nás doviezol z Bratislavy domov, v ten deň bol sviatok Sedembolestnej Panny Márie, tak deťom povedal, že Miško je už zdravý. Obdivovala som jeho vieru, ale povedala som si, že je čas podriadiť sa mužovi a prikloniť sa k tejto pravde. Moje srdce naplnil úžasný pokoj, lebo sme mali konečne nádej. Nastal deň kontroly, presne na sviatok sv. Michala archanjela, keď nám lekárka v Bratislave oznámila, že oblička je na tom lepšie, aj močovod, aj všetky tie parametre, čo oni sledujú, sa zlepšili. Takže operácia nie je nutná. Vysadili nám aj lieky. Moje srdce plesalo v mojom Bohu, lebo môj Pán sa nechal uprosiť a moje slzy premenil na radosť. Pravidelne chodíme na kontroly, kde sa sleduje, či sa to úplne upraví. My neprestávame vyhlasovať Ježišovo víťazstvo.

Inzercia

Veľmi som vďačná nášmu Bohu, ktorý nám daroval Miška a jeho uzdravenie. Ďakujeme celej Božej armáde na čele so sv. Michalom archanjelom a sv. Charbelom, že sa prihovárali za nás u nášho Boha. Keď som z nemocničnej izby počúvala Svätého Otca Františka, tak mi zneli slová, že si máme navzájom niesť kríže, nezabudnúť evanjelizovať a svedčiť o Otcovej láske. Verím, že toto svedectvo je prorocké a uzdravenie pripravené pre každého, a my sa spoločne modlíme za tých, čo sú „na polceste“, aby prijali uzdravenie v mocnom mene Ježiš a lásku nášho nebeského Otca.

 

Blog Zastolom.sk vychádza v spolupráci s denníkom Postoj, pripravuje ho občianske združenie Slovenská asociácia kresťanských rodín (SAKRO). Našu činnosť môžete podporiť nákupom v našom eshope alebo finančným darom.

Portál www.zastolom.sk sprevádza kresťanské rodiny na ceste viery. Robí tak prostredníctvom online magazínu, rozširovaním zoznamu odporúčaných psychológov, budovaním Facebookovej komunity, vymýšľaním a vyrábaním konkrétnych nástrojov na slávenie liturgického roka v rodine, ktoré ponúka vo svojom eshope. Nové články od septembra 2020 publikuje na Postoji.

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.