Modlitba Vianoc

Modlitba Vianoc

V čase Vianoc majú mnohí ľudia prehnané očakávania, a potom stačí malá nepríjemnosť a ich svet-sen sa rúca. A neplatí to iba pre materiálnu oblasť sviatkov...

Rovnako sa môže sklamať človek, ktorý očakáva od slávenia narodenia Božieho Syna veľký duchovný zážitok, ktorý ho úplne zmení. A zrazu nič. Zas  a opäť tie isté, staré vzorce správania.
Ale to nemusí byť až taká tragédia. Krásnu odpoveď ponúka záver veľkého románu Leva Nikolajeviča Tolstoja Anna Kareninová. V ňom sa "nájdený" Levin takto vyznáva zo seba:

"Takisto sa budem  zlostiť... , takisto sa budem škriepiť a nevhod vravieť, čo si myslím, naďalej bude svätyňu mojej duše od ostatných ľudí, ešte aj od mojej vlastnej ženy, oddeľovať múr, takisto ju budem viniť, ak sa budem báť, a potom to oľutujem, takisto nebudem rozumom chápať, prečo sa modlím , a predsa sa budem modliť - no odteraz môj život, celý môj život, nech by sa, čo so mnou stalo, každá jeho minúta - nielenže nebude mať zmysel ako dosiaľ, ale bude mať zmysel dobra, o ktorom nemôže byť pochybností a ktorý som schopný, áno, som schopný do neho vložiť!" 

 Pre mňa je toto vyznanie modlitbou tohtoročných Vianoc. Snáď mi to pomôže k ich pokojnejšiemu prežívaniu...

 

 

 

 

Zdroj obrázka: https://www.lds.org/bc/content/shared/content/images/magazines/liahona/2015/10/kneeling-prayer_1543703_inl.jpg

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo