Modlitba Vianoc

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Modlitba Vianoc

V čase Vianoc majú mnohí ľudia prehnané očakávania, a potom stačí malá nepríjemnosť a ich svet-sen sa rúca. A neplatí to iba pre materiálnu oblasť sviatkov...

Rovnako sa môže sklamať človek, ktorý očakáva od slávenia narodenia Božieho Syna veľký duchovný zážitok, ktorý ho úplne zmení. A zrazu nič. Zas  a opäť tie isté, staré vzorce správania.
Ale to nemusí byť až taká tragédia. Krásnu odpoveď ponúka záver veľkého románu Leva Nikolajeviča Tolstoja Anna Kareninová. V ňom sa "nájdený" Levin takto vyznáva zo seba:

"Takisto sa budem  zlostiť... , takisto sa budem škriepiť a nevhod vravieť, čo si myslím, naďalej bude svätyňu mojej duše od ostatných ľudí, ešte aj od mojej vlastnej ženy, oddeľovať múr, takisto ju budem viniť, ak sa budem báť, a potom to oľutujem, takisto nebudem rozumom chápať, prečo sa modlím , a predsa sa budem modliť - no odteraz môj život, celý môj život, nech by sa, čo so mnou stalo, každá jeho minúta - nielenže nebude mať zmysel ako dosiaľ, ale bude mať zmysel dobra, o ktorom nemôže byť pochybností a ktorý som schopný, áno, som schopný do neho vložiť!" 

 Pre mňa je toto vyznanie modlitbou tohtoročných Vianoc. Snáď mi to pomôže k ich pokojnejšiemu prežívaniu...

 

 

 

 

Zdroj obrázka: https://www.lds.org/bc/content/shared/content/images/magazines/liahona/2015/10/kneeling-prayer_1543703_inl.jpg

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo