Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
02. marec 2021

Sputnik, tlačovka a facebook

Nákup neregistrovanej vakcíny a sprievodné kroky vlády považujem za zlyhanie štátu.
Sputnik, tlačovka a facebook

   Čo je prvou úlohou štátu? Samozrejme bezpečnosť a ochrana občanov. Má na to rozsiahly aparát, inštitúcie a uzákonené procesy. Nakúpenie vakcíny, ktorá týmito procesmi neprešla a o ktorej výrobe riaditeľka Štátneho úradu na kontrolu liečiv povie, že nič nevieme, je rezignovanie štátu.

   Je to prenesenie zodpovednosti na občana, ktorý síce nemá k dispozícii ŠUKL ani ministerstvo zdravotníctva, dokonca ani obvodnému lekárovi sa nevie dovolať, kvôli jeho vyťaženosti, no na druhej strane má k dispozícii internet, však áno? Takže niečo si zistí a rozhodne sa či si tú neregistrovanú vakcínu dá vpichnúť. Samozrejme po podpísaní, že si je vedomý, že naše národné a ani európske autority sa k tomu nevyjadrujú a negarantujú v podstate nič. Úplne nový level absurdnosti. Úplne nový level nekompetencie premiéra a jeho ministrov.

   Okrem toho, je tu geopolitcký aspekt toho celého. Premiér si myslí, že keď napíše, že geopolitiku dáva pri tomto bokom, že geopolitika ostane bokom. Následne sa postaví pred lietadlo plné krabíc s nápisom Sputnik a spraví bombastickú tlačovku. Napíšem to takto: keby tomuto happeningu písal scenár veľvyslanec ruskej federácie na Slovensku, nevyzeralo by to veľmi odlišne.

   Ok, aby som nebol iba nahnevaný mladý muž, (aj keď neviem, či som ešte nahnevaný, alebo už iba unavený) vnímam aj pozitívny, nazvem to Cibuľkovej efekt. A teda, že týmto šialeným krokom, sa posúva diskurz z otázky „Či sa dáme zaočkovať“ na „Čím sa dáme zaočkovať“. Či to vyváži tú eróziu dôvery v štát ako taký, tú nechuť ľudí vôbec participovať na fungovaní štátu, už nechám na čitateľovi. Ja idem zatiaľ googlovať niečo o Sputniku. Viete, či je to bezpečné a tak...

 

Zdroj titulného obrázku: TASR

Inzercia

Odporúčame

Blog
Matovič by mal odstúpiť. Dúfam, že tak neurobí.

Matovič by mal odstúpiť. Dúfam, že tak neurobí.

Bol som na dovolenke. Mal som menší mediálny detox. Keď som sa vrátil, zistil som, že Slovensko prešlo radikálnou zmenou. Stala sa z neho krajina morálnej čistoty. Na našich volených predstaviteľoch nestrpíme ani najmenšiu škvrnu, smietka v ich oku nás dráždi do nepríčetna.

Blog
Nesledujte médiá ktoré vás urážajú

Nesledujte médiá ktoré vás urážajú

Predstavte si, že máte známeho, ktorý vás nemá rád, ohovára vás a robí vám naprieky. Vy ho však každý deň zavoláte na návštevu, vypočujete si ho a za jeho "dobre myslené rady" mu ešte aj zaplatíte. Absurdné? Lenže presne toto s veľkou pravdepodobnosťou robíte aj vy.