Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. november 2015

Sklamanie

"Blbá nálada!" Tak by sa dali popísať pocity slovenského voliča pravice a zároveň fanúšika ľadového hokeja. Medzi slovenským hokejom a politikou je viac podobnosti ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tak napríklad premiér SR ako aj prezident SZĽH sú Širokého ľudia. Účel pre nich vždy svätí prostrie...

"Blbá nálada!" Tak by sa dali popísať pocity slovenského voliča pravice a zároveň fanúšika ľadového hokeja.

Medzi slovenským hokejom a politikou je viac podobnosti ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tak napríklad premiér SR ako aj prezident SZĽH sú Širokého ľudia. Účel pre nich vždy svätí prostriedky a majú bližšie k (post)sovietskemu Rusku ako k svetovému Západu. Pravidlá si upravujú pre seba a neboja sa s tými druhými vy...ť.

Dokonca sú v podobnej situácii. Či už do reprezentácie alebo do budúcej vlády sa začínajú tlačiť svojim poklonkovaním a náhlou zmenou postojov a hodnôt (staro)nové tváre. Nádej na zmenu je takmer nulová...

Nenahovárajme si však, nikdy to nebolo ideálne - ani vtedy, keď Dzurinda porazil Mečiara alebo Slovensko vyhralo zlaté medaily vo Švédsku. Práve naopak - vtedy sa premrhali príležitosti na zmenu a začal sa postupný úpadok.

Ako tento stav zmeniť a úpadok zastaviť???

Hokeju by pomohlo, ak by sme zažili nejaký riadny "prepadák" - napríklad prehru s Maďarskom na MS, čo by znamenalo pravdepodobne boj o záchranu a za istých okolností nie je vylúčená ani možnosť spadnutia do B-kategórie MS. Že utópia??? Tak si skúste spomenúť na posledné roky a na to ako ďaleko sme od tohto scenára neraz boli. Ináč sa zabetónovaný Nemeček zo svojho kresla nedostane. Lebo to, čo si dovolil voči našej hokejovej elite je neskutočné - radšej bude hrať s hráčmi druhého sledu ako by pristúpil na zmenu stanov a nové voľby.

Niekto by povedal, že pravici by taktiež pomohol riadny výprask. Ale ten už ona predsa v roku 2012 dostala. A čo?! Nič. Teraz sa zopár "jednociferných" predháňa vo vyhláseniach, že SMER nie je až taký neprijateľný. Čo je ešte horšie, pravica pôsobí ako zombie - živá mŕtvola, bez energie a nápadov.

Inzercia

Čo môže urobiť pravicový volič a hokejový fanúšik?

Neísť voliť a ani na hokej!!!

To, keď budú hokejisti hrať pred prázdnymi tribúnami ich prinúti k tomu, aby s takýmto vedením zväzu nekolaborovali. Hokej by mal byť fair-play a tí hráči, ktorí sa najprv svojím podpisom chlapsky k niečomu zaviažu a neskôr zradia a zbabelo využívajú šancu v menšej konkurencii, s férovým poňatím hry nemajú nič spoločné.

Či by to pomohlo aj pravici? Neviem, ale pri tvrdom páde (rozumej výsledok pod 5%) by to s nimi mohlo pohnúť. Avšak 4 roky so "strano-vládou" sú veľkým rizikom pre Slovensko. Má však volič pravice inú možnosť? Niekto by predsa povedal, že budú medzi kandidátmi pravice aj skutočné osobnosti. Áno, ak by išlo o regionálne voľby, tak je to OK, ale nie v parlamentných. Tam jeden-dvaja dobrí poslanci v parlamente nie sú žiadnou výhrou alebo nádejou na zmenu.

Nevoliť a nefandiť nie je nezodpovedné - práve naopak. Inak sa to nedá. Účasťou na voľbách a návštevou zápasu Slovenskej reprezentácie totižto legitimizujeme súčasný stav.

Odporúčame