Sklamanie

"Blbá nálada!" Tak by sa dali popísať pocity slovenského voliča pravice a zároveň fanúšika ľadového hokeja.

Medzi slovenským hokejom a politikou je viac podobnosti ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Tak napríklad premiér SR ako aj prezident SZĽH sú Širokého ľudia. Účel pre nich vždy svätí prostriedky a majú bližšie k (post)sovietskemu Rusku ako k svetovému Západu. Pravidlá si upravujú pre seba a neboja sa s tými druhými vy...ť.

Dokonca sú v podobnej situácii. Či už do reprezentácie alebo do budúcej vlády sa začínajú tlačiť svojim poklonkovaním a náhlou zmenou postojov a hodnôt (staro)nové tváre. Nádej na zmenu je takmer nulová...

Nenahovárajme si však, nikdy to nebolo ideálne - ani vtedy, keď Dzurinda porazil Mečiara alebo Slovensko vyhralo zlaté medaily vo Švédsku. Práve naopak - vtedy sa premrhali príležitosti na zmenu a začal sa postupný úpadok.

Ako tento stav zmeniť a úpadok zastaviť???

Hokeju by pomohlo, ak by sme zažili nejaký riadny "prepadák" - napríklad prehru s Maďarskom na MS, čo by znamenalo pravdepodobne boj o záchranu a za istých okolností nie je vylúčená ani možnosť spadnutia do B-kategórie MS. Že utópia??? Tak si skúste spomenúť na posledné roky a na to ako ďaleko sme od tohto scenára neraz boli. Ináč sa zabetónovaný Nemeček zo svojho kresla nedostane. Lebo to, čo si dovolil voči našej hokejovej elite je neskutočné - radšej bude hrať s hráčmi druhého sledu ako by pristúpil na zmenu stanov a nové voľby.

Niekto by povedal, že pravici by taktiež pomohol riadny výprask. Ale ten už ona predsa v roku 2012 dostala. A čo?! Nič. Teraz sa zopár "jednociferných" predháňa vo vyhláseniach, že SMER nie je až taký neprijateľný. Čo je ešte horšie, pravica pôsobí ako zombie - živá mŕtvola, bez energie a nápadov.

Čo môže urobiť pravicový volič a hokejový fanúšik?

Neísť voliť a ani na hokej!!!

To, keď budú hokejisti hrať pred prázdnymi tribúnami ich prinúti k tomu, aby s takýmto vedením zväzu nekolaborovali. Hokej by mal byť fair-play a tí hráči, ktorí sa najprv svojím podpisom chlapsky k niečomu zaviažu a neskôr zradia a zbabelo využívajú šancu v menšej konkurencii, s férovým poňatím hry nemajú nič spoločné.

Či by to pomohlo aj pravici? Neviem, ale pri tvrdom páde (rozumej výsledok pod 5%) by to s nimi mohlo pohnúť. Avšak 4 roky so "strano-vládou" sú veľkým rizikom pre Slovensko. Má však volič pravice inú možnosť? Niekto by predsa povedal, že budú medzi kandidátmi pravice aj skutočné osobnosti. Áno, ak by išlo o regionálne voľby, tak je to OK, ale nie v parlamentných. Tam jeden-dvaja dobrí poslanci v parlamente nie sú žiadnou výhrou alebo nádejou na zmenu.

Nevoliť a nefandiť nie je nezodpovedné - práve naopak. Inak sa to nedá. Účasťou na voľbách a návštevou zápasu Slovenskej reprezentácie totižto legitimizujeme súčasný stav.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo