Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. december 2020

Môj prvý mesiac na projekte Adopcia na diaľku®

Kráčam po tichom, tmavom schodisku. Klopanie mojich topánok sa odráža od kamenných stien a je jediným zvukom, ktorý počujem. Sem-tam vidím spod dverí kancelárií presvitať svetlo lámp a začujem vzdialený rozhovor. Už len zapísať čas odchodu a vychádzam do chladného večera bratislavských ulíc. Takto končím svoje dni niekoľkokrát do týždňa od začiatku novembra.
Môj prvý mesiac na projekte Adopcia na diaľku®

Budú to už štyri týždne, čo pracujem ako brigádnička v projekte Adopcia na diaľku®. No ešte stále sa tu so všetkým zžívam, keďže je to pre mňa celé nová skúsenosť.

Už teraz však môžem povedať, že sa mi páči zodpovednosť, ktorú som dostala. Nečakala som, že toho bude v mojich rukách toľko a pozitívne ma to prekvapilo. Mám rada svoju slobodu a k nej prislúchajúcu zodpovednosť, v tomto prípade sa vďaka nim môžem aj viac sebarealizovať a robiť veci tak, ako sa mi zdajú najlepšie.

Rovno tiež spomeniem, že sa mi rozhodne páči to, čo robím. Pracujem s Instagramom a aj ostatné moje povinnosti sú vcelku kreatívne. Mám pocit, že sa môžem istým spôsobom realizovať, že ma to niekam posúva. Keď je to ešte aj súčasťou mojej práce, je to veľké plus.

Alžbetka sa teší na nové pracovné výzvy na projekte.

Rozhodne sa mi páči, akí milí, príjemní a ústretoví ľudia tu sú. Aspoň tí, s ktorými som prišla zatiaľ do kontaktu. Niektorých som už poznala, s niektorými som sa zoznámila až po nástupe, všetci sú veľmi prívetiví. S tým sa spája aj celkové prostredie, ktoré je príjemné a pekné, vcelku uvoľnené a dobre sa v ňom pracuje.

Už v prvých dňoch som sa dozvedela o projekte kopu vecí, ktoré som doteraz nevedela. Čo ma zaujalo a veľmi sa mi páči ako súčasť projektu, ktorého fungovaniu momentálne pomáham aj ja, je HIA (Health Initiatives Association), jedno z centier Adopcie na diaľku® v Ugande. V rámci tohto centra je prevádzkovaná aj klinika pre detských pacientov s HIV. Deťom sú tu poskytované zdravotné služby a lieky, rovnako ako je poskytovaná aj pomoc celým ich rodinám.

Inzercia

Myslím si, že pomáhať si a robiť svet lepším je dôležité a som rada, že som súčasťou kolektívu ľudí, ktorí niečomu takému venujú mnohé hodiny svojho života.

Naša nová asistentka pri oraganizovaní programu ako dobrovoľníčka v Slovenskom skautingu.

 

Alžbeta Ľudmová - asistentka koordinátora, fotografie - archív SKCH a osobný archív autorky

Projekt Slovenskej katolíckej charity, ktorý realizujeme 25 rokov. Je zameraný na pomoc deťom v núdzi v chudobných a rozvojových krajinách. Naše poslanie vykonávame výlučne vďaka darcom. Projekt nie je podporovaný žiadnou štátnou ani cirkevnou organizáciou. Viac informácií www.adopcianadialku.sk .

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.