Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. máj 2020

Vitajte v stredoveku

Slovensko sa rúti do stredoveku alebo teokracie. Jedno z toho alebo obidvoch z nich. To je jasné každému, kto aspoň zbežne sleduje verejné dianie a číta renomované média. Oblieva ma studený pot, pretože tým pádom je budúcnosť našej milovanej krajiny naozaj temná.
Vitajte v stredoveku

Totižto ak by sme aj prijali hypotézu, že po vládnutí Smeru prichádza s novou vládnou garnitúrou väčšia transparentnosť, efektivita v spravovaní verejných zdrojov, funkčná digitalizácia, končí systém „našich ľudí“ a podobne, bola by to stále len malá záplata na dieru, ktorá vznikne pôsobením spiatočníckych tmárov a fundamentalistov na kľúčových pozíciach štátu, ktorých jediným cieľom je vrátiť nás všetkých rovno do stredoveku. Neveríte? Čítajte ďalej.

Jedným z dôkazov, že sa to tak deje, a že už sme vlastne skoro tam, je aj prebiehajúca diskusia o zatváraní obchodov v nedeľu. Týmto zákazom by sme sa zaradili priamo medzi krajiny, ktorým je sloboda ich občanov ukradnutá. Napr. Švajčiarsko, Nemecko, poprípade niektoré štáty v USA.

Ďalšou z vecí, ktorá ukazuje, že títo ľudia sa nezastavia pred ničím sú vyjadrenia ministra sociálnych vecí a rodiny, ktorý absolútne bez hanby, priamo na kameru povie, že rodina ktorá privedie na svet deti a vychováva ich, si zaslúži istý stupeň ochrany v podobe benefitov a rodinných prídavkov. Dokonca zašiel ešte ďalej výrokom o tom, že matka, ktorá strávila časť svojho produktívneho veku na materskej dovolenke, by to mala mať kompenzované sumou vyplácanou v dôchodku z odvodov jej pracujúcich dospelých detí. Podobne extrémne a fundamentálne nápady má snáď už iba Gary Becker, expert na mikroekonómiu a držiteľ Nobelovej ceny.

Ak Vám tieto fakty nestačia a hovoríte si, že bez tých obchodov v nedeľu by to ešte nejak šlo, a že aj tie dôchodky pre matky Vám v podstate až tak nevadia, prichádza ťažší kaliber. Možno to viete, možno iba tušíte, ale priamo v národnej rade SR, najvyššom zákonodarnom orgáne našej krajiny, sedia ľudia, ktorí uvažujú o predložení návrhov na sprísnenie prístupu k interupciam, čím by išli priamo proti ústave SR, kde v oddieli základných ľudských práv a slobôd stojí „Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením“.  

A do toho všetkého odchádza zo svojho postu na vlastnú žiadosť pani Oľga Pietruchová – riaditeľka odboru rodovej rovnosti – ktorá bola nepochybne jednou z posledných záruk prozápadnej orientácie našej krajiny.

Obávam sa, že zvrátiť tento vývoj je v tejto chvíli už nemožné. Ostáva nám už iba možnosť byť tichým pozorovateľom. Vďaka renomovaným médiám to ešte stále možné je. No ktovie, čo ak zakážu aj tie?!

 

 

Inzercia

Odporúčame