Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
03. december 2019

Obmedzenie? Skôr zúfalá krátkozrakosť.

Postoj ide obmedzovať pred voľbami blogy politikov a členov politických strán.

S  argumentom o akomsi „predvolebnom bojisku“. To ako vážne? Naozaj som si včera chvíľu myslel, že Postoj niekto hackol, ale ukázalo sa, že to je naozaj myslené vážne.
 

Milá redakcia,

naozaj je mi úplne šumafuk, že si nebudem môcť prečítať Igorove a Lojzove škriepky, alebo výhovorky tej, či onej kádeháčky, prečo nehlasovala proti Istanbulskému dohovoru. Prípadne hádky ich asistentov, alebo prívržencov.

Náhodou, občas si ich rád prečítam, pretože ma opätovne uisťujú o správnosti mojich minulých rozhodnutí a formujú tie budúce.

Možno vám poniektorým poviem novinku, ale rôzni politici si na blogu Postoja roky šli po krkoch bez ohľadu na to, ako ďaleko boli najbližšie voľby. Vrátane tých vašich.

Prečo vám to začalo prekážať práve teraz?

Celá táto „cenzúra“ ma mrzí najmä kvôli faktu, že som Postoj vnímal ako slobodné „bojisko“ názorov (áno, najmä politických!) od čias jeho vzniku.

A som neskutočne rád, že si táto mne hodnotovo príbuzná platforma dokázala nájsť svoje obecenstvo a svojich prispievateľov.

Inzercia

Pričom keď hovorím o hodnotách, myslím tým najmä právo vyjadriť svoj slobodný, necenzurovaný názor a tiež si iný prečítať, bez ohľadu na to, aká veľká to niekedy môže byť hlúposť. Pretože o tom je politika. O diskusii a pluralite názorov.
 

Milá redakcia,

ste si vôbec vedomí, ako veľmi týmto krokom ukazujete úroveň vášho pohŕdania intelektom vašich vlastných čitateľov? Veď vy im vlastne hovoríte, že nie sú schopní posúdiť, čo im ten, či onen autor predkladá.

Naozaj by ma zaujímalo, čo si myslíte, že dosiahnete zablokovaním aktívnych politikov. Pretože nech si už myslíte čokoľvek, výsledkom bude, že si zaťukajú na čelo a pôjdu publikovať inde. A tí, čo ich čítali tu, ich pôjdu čítať inde.

V konečnom dôsledku ublížite len sami sebe a ublížite slobodnému imidžu Postoja.

Zrušiť možnosť slobodnej diskusie na 30. výročie Novembra 89 tým, ktorí majú ambíciu byť garantom slobody, nepovažujem za príliš šťastné riešenie.


 

Odporúčame

Blog
“Omyl” poslankyne "KDH" Anny Verešovej?

“Omyl” poslankyne "KDH" Anny Verešovej?

V ostatnom blogu som iniciatívne sucho informovala o pozoruhodných, ale nemedializovaných zvratoch hlasovania parlamentu (alebo ak chcete- poslankýň) proti zlopovestnému tzv. Istanbulskému dohovoru, (plným menom Dohovoru Rady Európy o predchádzaní násiliu na ženách a domácemu násiliu a o boji proti nemu) vo štvrtok 28.11.2019.