Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
30. september 2019

Ako predseda KDH natiahol červený koberec registrovaným partnerstvám

Alojz Hlina ponúkol PS/SPOLU, že môžu predložiť návrh zákona o registrovaných partnerstvách cez poslanecký návrh. Má len dve podmienky - aby to bolo až po komunálnych a VÚC voľbách a aby mu PS/SPOLU prinieslo zoznam 76 poslancov, ktorí sú ochotní návrh podporiť ... a potom sa vraj rada KDH do 30 dní rozhodne, či položí vládu.
 Ako predseda KDH natiahol červený koberec registrovaným partnerstvám

Neveríte? Vymýšľam si? Nie, je to presne tak. Bohužiaľ.

Pôvodne som tento blog písať nechcel, lebo som si naivne myslel, že už nebude treba. Myslel som si, že ak na tento podraz voči slovenským konzervatívcom dôrazne upozorním, Alojz Hlina svoju ponuku voči PS/SPOLU stiahne a bude pokoj. Nestalo sa a miesto toho sa z Alojza stal tvrdošijný podporovateľ svojej ponuky. Preto je namieste k tomu povedať pár faktov:

1) Pre vznik vlády zloženej z viacerých strán je potrebné spísať koaličnú zmluvu. V nej si strany nastavia vzájomné vzťahy a doteraz bolo vždy zvykom, že jej súčasťou bolo pravidlo, že koaličný partner nepredloží cez svojich poslancov a ani nepodporí návrh opozičných poslancov, s ktorým by iný partner (koaličnej dohody) mal problém. Toto ustanovenie dlhé roky bránilo záujem slovenských konzervatívcov pred tým, aby boli na Slovensku zavedené registrované partnerstvá či adopcie detí homosexuálmi, respektíve iné "vymoženosti progresívneho sveta".

2) Alojz Hlina, ako predseda KDH, však navrhol PS/SPOLU (verejnosti oznámené na tlačovke v strede leta, 9.8.2019), že KDH už nebude brániť predloženiu poslaneckého návrhu zákona za zavedenie registrovaných partnerstiev, ako bolo dlhé roky pre KDH zvykom. Dal ponuku koalícii PS/SPOLU, že ich poslanci môžu predložiť takýto návrh. (vraj to urobil bez predošlého súhlasu Rady KDH, ale to už je ich interná vec)

3) Alojz Hlina, ako predseda KDH, si dal podmienku, že PS/SPOLU tak môžu urobiť až po komunálnych a VÚC voľbách. Preložené do ľudského jazyka - aby ľudia najprv v pokoji navolili ľudí z KDH za poslancov, starostov a primátorov na ďalšie štyri roky, s pocitom, že volia ľudí správnej to kresťanskej strany ... a potom už je to jedno - už môžeme voličov KDH hodiť cez palubu a dovolíme PS/SPOLU presadiť registrované partnerstvá. Neskonale cynické.

4) Alojz Hlina, ako predseda KDH, si dal aj druhú podmienku - PS/SPOLU musí pred predložením zákona vydokladovať podporu najmenej 76 poslancov - čo samozrejme nebude najmenší problém - keďže Fico a spol. budú vedieť, že stačí pomôcť PS/SPOLU s pár hlasmi (20-30?) a položí po 2 a pol roku fungovania vládu.

5) Keďže sme sa nechceli ďalej prizerať tomu, ako KDH s PS/SPOLU budú takýmito krokmi odstrašovať slovenských konzervatívcov od účasti vo voľbách, respektíve hnať ich časť do náruče Kotlebu, Harabina, SNS, KDŽP a spol., rozhodli sme sa týmto hlúpym dohodám urobiť rázny koniec. Na tlačovke 15.9.2019 pred Bonaparte sme oznámili, že v záujme snahy definitívne mafiu poraziť, nevstúpime do žiadnej koalície, ktorá by chcela akýmkoľvek spôsobom (vládnym či poslaneckým návrhom) zaviesť registrované partnerstvá, adopcie detí homosexuálmi, uvoľnenú drogovú politiku, chcela ľuďom brať sociálne výhody a chcela súhlasiť s kvótami na nelegálnych migrantov.

6) Keďže zo strany Alojza Hlinu neprišla žiadna rozumná reakcia a ešte viac sa zabarikádoval do mojkania sa s PS/SPOLU, 20.9.2019, deň pred zasadnutím Rady KDH, sme urobili ďalšiu tlačovku s témou "Dobrá rada KDH". Jej obsah bol len o jedinom - odporúčame KDH, aby v záujme udržania si voličov, KDH odvolalo svoju ponuku pre PS/SPOLU. Opäť to nepadlo na úrodnú pôdu - Alojz na tlačovke na nás neuveriteľne vulgárne nabrýzgal, obvinil nás z kolaborácie so Smerom, že na kandidátke pašujeme poslancov pre Smer, že berieme peniaze od Smeru, atď.

7) Na druhý deň - v sobotu 21.9.2019 po zasadnutí Rady KDH Alojz Hlina víťazoslávne oznámil, že KDH prijalo uznesenie, že KDH nevstúpi do takej vlády, ktorá by mala v programovom vyhlásení registrované partnerstvá ... a tváril sa pritom, že týmto je téma registrovaných partnerstiev pre KDH definitívne uzavretá. Lenže práve tu sa perfídnosť konania predsedu KDH prejavila naplno. Prečo? NIKDY nebolo v hre, aby KDH vstúpilo do vlády, ktorá bude mať registrované partnerstvá v programovom vyhlásení. Ponuka, ktorú Alojz PS/SPOLU dal, bola, že PS/SPOLU návrh predložia ako poslanecký (v programovom vyhlásení vlády sa píše len o vládnych návrhoch - tých, ktoré predkladá vláda - a všetci členovia koalície s tým vopred súhlasia). Inak povedané - Alojz veľmi dobre vie, že kľúčový problém je, že dal súhlas s predložením poslaneckého návrhu (prelomil 30ročné tabu), ale ľudí chce ohlúpiť tým, že KDH "zabezepčí", že sa nepredloží vládny návrh zákona o registrovaných partnerstvách a ani nebude za žiadny hlasovať (čo ani nikdy nebolo v hre a ani na to PS/SPOLU KDH hlasy nepotrebujú - Fico rád dodá, keďže tým položí vládu). Trápne a nepoctivé.

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Alojz v snahe sa čo najviac priblížiť svojmu snu o KDH ako obdobe Merkelovej CDU, si v skutočnosti praje prijatie registrovaných partnerstiev - rečou klasika - ak by si to naozaj prial, nekonal by inak. Respektíve, nerozumiem, prečo to rovno neprizná, ak robí všetko preto, aby sa to podarilo.

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Alojzovi je záujem slovenských konzervatívcov v skutočnosti už ukradnutý, keďže pre neho je dnes evidentne omnoho dôležitejšie to, aby dobre vyzeral na ďalšej fotke, kde sa bude mojkať s Trubanom a spol. a hrať na štátnika, ako úprimný záujem chrániť záujem slovenských kresťanských a konzervatívnych rodín.

Nemôžem sa zbaviť pocitu, že Alojz je teraz naozaj nešťastím KDH, ktorý ho takýmto konaním potopí a do parlamentu sa opätovne nedostane.

Mrzí ma to až veľmi. Ešte pred včerajšou "diskusiou" s Alojzom v Na telo na Markíze som bol rozhodnutý, že budem pred voľbami vyzývať ľudí, aby volili KDH, aj keď si nakoniec s registrovanými partnerstvami nedá povedať (pred minulými voľbami som to robil v prospech SaS - v duchu - voľte SaS, lebo bez nich to nedáme. SaS uspela až veľmi, Sulík nepoďakoval, Procházka s Bugárom zradili, takže to nakoniec nebolo nič platné). Po tejto debate ma to definitívne prešlo. Sedieť v priamom prenose vedľa klbka arogantnej nenávisti a snažiť sa s ním nájsť rozumnú reč bolo nemožné. Mimoriadne pohŕdavé a povýšenecké správanie absolútne nehodné predsedu KDH mi zobralo všetky ilúzie o tomto človeku. Rozhodol sa natiahnuť červený koberec registrovaným partnerstvá a urobí všetko, aby na to KDH a jeho voličov využil a zneužil.

Inzercia

Ak si chcete pozrieť priam "vzorové" správanie predsedu KDH - tu je záznam. Ak nemáte čas, stačí si pozrieť kúsky:
od 19:03 do 20:50
od 28:40 do 30:45:
https://videoarchiv.markiza.sk/video/na-telo/epizoda/24674-na-telo

ps1. Pre maloverných, ktorí tvrdia, že KDH je Alojzovym pričinením po dohode s PS/SPOLU na tom super: presne pred štyrmi rokmi malo KDH v agentúre Focus v auguste 8,8% (teraz 7,5), v septembri 8,2% (teraz 6,3) ... a v nasledujúcich voľbách z tých 8,8 a 8,2% v prieskumoch bolo reálnych 4,94%. Koľko si myslíte, že bude teraz z tých 7,5 a 6,3% v prieskumoch? Mojkanie s PS/SPOLU evidentne ťahá KDH ku dnu a nevidí to len zaslepený alebo rovno slepý. Bite na poplach tí, ktorým na KDH záleží.

ps2. V tomto blogu som sa zameral na kritiku konania predsedu KDH z pohľadu zrady záujmov slovenských konzervatívcov. Rovnako dôležitý je však argument, že je strategicky mimoriadne nevhodné dávať takéto zbrane do rúk nášho spoločného protivníka - myslené ako - umožniť, aby Fico a spol. strašili ľudí v duchu: oni vám zavedú registrované partnerstvá, adopcie homosexuálmi, uvoľnia drogovú politiku, zrušia "sociálny štát", zavedú kvóty na migrantov! Preto je vhodné mu tieto zbrane z rúk vyraziť, a preto sme to aj spravili naším záväzkom, že nič také nepodporíme. Rovnako je mimoriadne nevhodné prísť s návrhom, ako predviedol Alojz - že po 2,5 roku Ficovi stačí nájsť pár poslancov, ktorí za partnerstvá zahlasujú - a položí tak vládu (teoreticky by nepoložil len vtedy, ak by potom Rada KDH odsúhlasila zotrvanie v koalícii - to by však bolo len potvrdenie, že nielen predseda, ale rovno aj Rada si prijatie registrovaných partnerstiev praje, čo nepredpokladám).

ps3. Ak niekto aj po tomto vysvetlení stále nechápe a chce ma obviňovať z toho, čo hlása Hlina "tečie mu do bot a bojí sa, že sa do parlamentu nedostane", tak, aby ste vedeli: v prípade nášho hnutia OĽANO (ktoré mimochodom doprialo predsedovi KDH sa dostať do najvyššej politiky) platí, že OĽANO má vždy vo voľbách dramaticky lepší výsledok ako v prieskumoch. V minulých voľbách nám prieskumy dávali cca 5,5% a mali sme 11%. To znamená, že v našom prípade platí zvyčajne presne opačný efekt ako v prípade KDH, ktoré máva vždy výrazne menej vo voľbách ako v prieskumoch. Ešte inak - my sme pokojní, ale úprimne nám záleží, aby to dalo aj KDH - a dať to dať stále môže, len musí napraviť túto základnú chybu.

ps4. Čokoľvek, čo konám, robím s jediným cieľom - aby sme spolu demokratická opozícia vo voľbách mafiu definitívne porazili. Lebo, ak to teraz nedáme, obávam sa, že už ďalšiu možnosť ani nedostaneme. Keď zároveň vidím, že predseda KDH robí kroky, ktoré KDH topia a reálne hrozí, že znova prepadne 4-5% hlasov, snažím sa vedenie KDH aj takto neštandardne zobudiť. Viem, že najmä ľudia z okolia Alojza ma preto nenávidia a tvrdia, že čo ma je po nich - že keď to KDH nedá, tak Alojz odstúpi a hotovo. Lenže to je blud - každého, koho úprimne zaujíma osud Slovenska po budúcich voľbách "je do toho" - lebo nám na Slovensku úprimne záleží.

ps5. Zabite ma, ukrižujte, nenáviďte, sršte sírou, napriek tomu ma neumlčíte. Hovorím pravdu, vždy a bez ohľadu na následky.

ps6. Nenávisť nie je dobrý radca;o)
___________________________________________________________________________________

doplnok: V diskusii zaznel zaujímavý názor, že či by sa takéto hodnotové zákony nemohli riešiť tým, že sa nebude nič nikomu zakazovať v koaličnej zmluve, ale dali by si všetky strany úplnú voľnosť predkladať v hodnotových otázkach čokoľvek, t.j. ktokoľvek by mohol čokoľvek predložiť bez akejkoľvek hrozby, že to niečo ohrozí - najmä trvácnosť koalície. Áno, aj to je riešenie a aj sám som ho začiatkom leta navrhoval - keďže ešte dlhú dobu by sa liberálna väčšina v parlamente nemala nájsť. Lenže potom do toho vstúpil Alojz a povedal de facto to isté, ale s tým, že po takomto slobodnom hlasovaní by sankcie hrozili - kedy by sa rada KDH do 30 dní rozhodla, či vystúpi z koalície, t.j. padne vláda ... a tým Alojz túto myšlienku zabil. Je totiž úplne iné, ak by Fico so svojou mafiou mal hlasovať za návrh o registrovaných partnerstvách len tak (bez hrozby, že padne nemafiánska vláda) a tým, ak by sme išli podľa Alojzovho návrhu, kedy by Fico vopred vedel, že ak ten zákon o RP bude schválený - zasadne rada KDH a následne zrejme padne vláda. Inak povedané - v prvom prípade nemá žiadnu motiváciu zahlasovať za, v Alojzovom prípade má motiváciu mimoriadnu (lebo chce položiť nemafiánsku vládu). Dá sa tu krásne použiť príklad z minulosti z Radičovej vlády - ak by vtedy Iveta Radičová povedala, že keď Euroval neprejde, nič sa nedeje, nebude to mať vplyv na osud koalície a vlády, tak by Fico za Euroval zahlasoval, lebo ho podporoval. Keďže ale vedel, že nehlasovaním môže položiť vládu, využil to a vládu položil, hoci následne do dvoch dní Euroval schválil. Presne rovnako by sme teraz dopadli s Alojzovým návrhom - vopred by sme Ficovi ukázali návod, ako môže vládu položiť - stačilo by mu len presvedčiť svoje opičky, že tentokrát budú mať na RP zase iný názor - to však oni za banánik urobia rady kedykoľvek. Prepáčte, rozpísal som sa, ale mnoho ľudí to nechápe, tak som to považoval za správne takto aj príkladmo rozpísať;)

Odporúčame

Blog
Zúfalá žena, dieťa a farizeji

Zúfalá žena, dieťa a farizeji

Ústava Slovenskej republiky: D r u h ý o d d i e l Základné ľudské práva a slobody Čl. 15 (1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

Blog
Single trail okolo Sidorova

Single trail okolo Sidorova

Pri druhej tabuľke „Ste v protismere“ som sa už otočil, keďže po prvej to ešte šlo vedľajším chodníkom. Takže po malej zachádzke som dorazil na „štart“. Táto trasa sa začína na Kalvárii nad Ružomberkom, pokračuje paralelne s cestou na Malinô po chodníku ponad cestou, a okolo Sidorova sa točí späť.

Blog
Jeseň v našom živote

Jeseň v našom živote

Jeseň nie je len jedným z ročných období; zažívame aj jeseň života, jeseň vzťahu, jeseň v nejakej životnej etape, kedy sa nám zdá, že až príliš fúka... a všetko je tak hrozne studené a sychravé, až si myslíme, že smrť by nás viac ohriala...