Igor Matovič

Igor Matovič

nedokonalý kresťan

Strana 1

Blog
 Ako predseda KDH natiahol červený koberec registrovaným partnerstvám
Ako predseda KDH natiahol červený koberec registrovaným partnerstvám

Alojz Hlina ponúkol PS/SPOLU, že môžu predložiť návrh zákona o registrovaných partnerstvách cez poslanecký návrh. Má len dve podmienky - aby to bolo až po komunálnych a VÚC voľbách a aby mu PS/SPOLU prinieslo zoznam 76 poslancov, ktorí sú ochotní návrh podporiť ... a potom sa vraj rada KDH do 30 dní rozhodne, či položí vládu.

Blog
Zúfalá žena, dieťa a farizeji
Zúfalá žena, dieťa a farizeji

Ústava Slovenskej republiky: D r u h ý o d d i e l Základné ľudské práva a slobody Čl. 15 (1) Každý má právo na život. Ľudský život je hodný ochrany už pred narodením.

Blog
Nehaňte Ferka svojho
Nehaňte Ferka svojho

Nestačím sa čudovať hejtu, ktorý sa spustil na Františka Mikloška. Ešte toť nedávno im bol všetkým dobrý, ale čas sa zmenil. Jedným vadí, že si dovolil nepodporiť toho pravého "kresťana" ešte pred prvým kolom ... a druhým, že si dovolil povedať, že iného "kresťana" Šefčofiča voliť v druhom on teda nebude.

Blog
Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom
Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom

Som hlboko presvedčený, že politika by mala byť vec verejná, preto som sa rozhodol zverejniť tento hlbší pohľad do zákulisia nášho hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Je to podrobný príbeh "kresťana v politike", ktorému som podal ruku, aby sa do politiky mohol dostať - do národnej ako aj európskej. Je to príbeh síce dlhý, ale nechcel som, aby v ňom zostalo niečo zabudnuté. Napísal som ho vlastne hneď na druhý deň, ako Braňo zverejnil vopred nachystaný rozhovor v Postoji, ktorý nás veľmi zranil. Píšem nás, lebo z rozhovoru a z okolností, ktoré mu tesne predchádzali, boli zhrození aj Braňoví najbližší ľudia z kresťanskej komunity na našom klube. Nakoniec som sa rozhodol s jeho zverejnením počkať a čakal som tri týždne. Na jednej strane som chcel dopriať Braňovi pocit víťazstva, na druhej som mu chcel dať čas na precitnutie z neho. Ak by mi za ten čas napísal aspoň jednu sms "prepáč", nikdy by som nasledovné slová nezverejnil. Tí, ktorí času naviac nemáte, krátke zhrnutie nasledovného (1 odstavec), nájdete na úplnom konci tohto blogu.

Strana 1