Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. marec 2019

Nehaňte Ferka svojho

Nestačím sa čudovať hejtu, ktorý sa spustil na Františka Mikloška. Ešte toť nedávno im bol všetkým dobrý, ale čas sa zmenil. Jedným vadí, že si dovolil nepodporiť toho pravého "kresťana" ešte pred prvým kolom ... a druhým, že si dovolil povedať, že iného "kresťana" Šefčofiča voliť v druhom on teda nebude.
Nehaňte Ferka svojho

Ešte toť nedávno, bol pre nich etalónom odvahy a symbolom hodným podpory, ktorý tentokrát určite vyhrá. Stačilo však málo - jedným oblbnutie z vlka, ktorý sa baránkom v ich očiach stal a druhým zaslepená mysel rezňom, čo v Zimbabwe do kostola chodil. Stačilo pohroziť ťažkým hriechom, stačilo postrašiť buzíkmi, stačilo ukázať na hnusných Židov, čo si chcú Slovensko podmaniť. Stačilo stratiť úsudok, stačilo zabudnúť na skutky a minulosť.

... a zrazu sa z "nášho Ferka" stala rohožka, do ktorej si treba svoje špinavé bagandže vytrieť.

Som ten posledný, ktorý by mal byť Ferkovi Mikloškovi osobne za niečo vďačný. Nikdy sa ma nezastal a vždy si len buchol, ak mohol. Takéto konanie mi je však odporné.

OK, aj ja som úprimne nebol rád, ak v čase, keď reálne hrozil postup Mečiarovho zombíka do druhého kola, nebol ochotný sa ani len baviť o prípadnom vzdaní sa pred kolom prvým. Považoval som to za namyslené, hlúpe a nezodpovedné voči Slovensku. Mohol si sadnúť za ten stôl aj on, mohol byť v hre o tróny, odmietol. Hnev ma však prešiel momentom, keď naša snaha priniesla ovocie a Mistrík sa vzdal v prospech Čaputovej, hrozba opadla a mohli sme kľudne spať.

Odvtedy už mohli voliť demokrati Mikloška bez strachu, že ich voľba niečo pokazí. A volili ho s čistým svedomím mnohí, len nevydalo, tak ako po predošlé razy. A tu sa príbeh kandidáta Mikloška končí, patrí sa poďakovať a nie podlo útočiť, okydávať a špiniť. Keď ste si ho vážili, verili mu a mnohí volili, prečo je teraz zrazu pre Vás zlý? To vážne chcete od človeka, ktorého celý život je spätý s bojom voči komunizmu, aby sa na finále poprel a kapituloval pred ich pohrobkom?

Mlčte už, prosím.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom

Braňo Škripek, alias V mene Božom, v ruke s nožom

Som hlboko presvedčený, že politika by mala byť vec verejná, preto som sa rozhodol zverejniť tento hlbší pohľad do zákulisia nášho hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO). Je to podrobný príbeh "kresťana v politike", ktorému som podal ruku, aby sa do politiky mohol dostať - do národnej ako aj európskej. Je to príbeh síce dlhý, ale nechcel som, aby v ňom zostalo niečo zabudnuté. Napísal som ho vlastne hneď na druhý deň, ako Braňo zverejnil vopred nachystaný rozhovor v Postoji, ktorý nás veľmi zranil. Píšem nás, lebo z rozhovoru a z okolností, ktoré mu tesne predchádzali, boli zhrození aj Braňoví najbližší ľudia z kresťanskej komunity na našom klube. Nakoniec som sa rozhodol s jeho zverejnením počkať a čakal som tri týždne. Na jednej strane som chcel dopriať Braňovi pocit víťazstva, na druhej som mu chcel dať čas na precitnutie z neho. Ak by mi za ten čas napísal aspoň jednu sms "prepáč", nikdy by som nasledovné slová nezverejnil. Tí, ktorí času naviac nemáte, krátke zhrnutie nasledovného (1 odstavec), nájdete na úplnom konci tohto blogu.