Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. september 2019

Moja skúsenosť s kotlebovcami na Pochode za život

Organizátori vyzvali strany, aby sa zdržali nevhodných politických prejavov. Nepomohlo. Kotlebovci pochod zneužili.
Moja skúsenosť s kotlebovcami na Pochode za život

Na Pochode za život som niesol hlavný transparent na čele pochodu. Asi hodinu pred pochodom sme sa zhromaždili pri transparente, aby sme si nacvičili pokriky a povedali si inštrukcie. Približne v tom čase sa objavila prvá štvorica s vlajkou ĽSNS, tričkom Ondreja Ďuricu a dvojkrížmi na hrudiach. Okamžite za nimi vyštartovali organizátori a zavolali si na pomoc antikonfliktný tím polície. Spočiatku boli organizátori okolo kotlebovcov v presile a tí sa zastavili, s organizátormi diskutovali a zdalo sa, že ich pripomienky budú rešpektovať. S pribúdajúcimi uniformovanými spolustraníkmi v tričkách s vlajkami začalo však stúpať ich sebavedomie aj agresivita. V jednu chvíľu sa ich naraz vyrojili desiatky z bočnej uličky a tak som pribehol zaskočeným organizátorom na pomoc s ťažko zvládnuteľnou situáciou. Ľudí sme vyzývali aby nevstupovali do priestoru s vlajkami, aby ich zbalili, držali dole a tak môžu ísť. Počty sa však zmenili, a kotlebovci s nami už odmietali diskutovať a zastaviť sa. Hnali sa dopredu a nepočúvali ani ostatných účastníkov, ktorí ich pohoršene vyzývali aby nezneužívali podujatie. Reakciou však boli nadávky, vypočul som si že som ko***, feťák, že organizátorov platí Soroš. Neskôr sa to ešte gradovalo a k urážkam sa pripojili aj fyzické útoky! Kotlebovci si násilím predierali cestu cez organizátorov, štuchali nás a takmer zhodili na zem. Situácia sa už nedala kontrolovať a tak sme ustúpili aby sme viac neeskalovali napätie. Hlavný organizačný tím však situáciu intenzívne riešil. 


Antikonfliktný tím s ,,prvou vlajkou na obzore".

Dva ostrovčeky zelených vlajok tak sformovali svoje šíky v 50 tisícovom dave pokojných, slušných ľudí. Od viacerych účastníkov som počul, že podobné prejavy pokračovali aj počas pochodu. Z kotlebovcov išiel strach a ľudia sa v ich spoločnosti cítili nepríjemne. Organizátori ich viackrát dôrazne vyzvali, aby vlajky zložili. Neviem ako sa im to podarilo, ale kotlebovci nakoniec ustúpili a pochodovali ,,len” v tričkách s Tisom, šiltovkách ĽSNS a len sporadicky s nejakou vlajkou. 

Ak sú kotlebovci za ochranu života pred narodením, tak Bohu vďaka, o opaku ich rozhodne presviedčať nebudem. Treba im však pripomínať, že zabúdajú, že život treba chrániť aj po narodení a to život každého bez rozdielu. Zároveň som zo zelených účastníkov mal dojem, že aj keby žiadne zelené tričká nemali, z davu by aj tak vyčnievali. Rozhodne nepôsobili ako autentickí pro-liferi, ktorí prišli vyjadriť svoje hlboké presvedčenie. Skôr mám obavu, že keď sa zmení nálada v ĽSNS, zmenia sa aj názory týchto šíkov, ktoré konajú na povel svojho vodcu.  

Žiadna strana, okrem ĽSNS si nedovolila zneužiť Pochod na svoju politickú propagandu. Ešte aj na konci svoje vlajky demonštratívne zdvihli a v šíku odpochodovali preč. Verím že ľudia to videli a budú aj brať do úvahy pri svojej voľbe vo voľbách do NR SR.

 

PS: na čele Pochodu s nami pochodovala aj africká aktivistka, Obijanju Ekeocha. Možno keby kotlebovci vedeli, že pochod vedie černoška, dištancovali by sa od neho aj sami :)

Inzercia

Odporúčame

Blog
Modlite sa!

Modlite sa!

"Kto sa modlí, určite sa spasí. Kto sa nemodlí, určite sa zatratí." - Sv. Alfonz Mária de´ Liguori

Blog
Včera bolo 15 rokov od smrti Antona Neuwirtha

Včera bolo 15 rokov od smrti Antona Neuwirtha

     Bol svedkom kresťanskej viery, katolíckym vzdelancom, žiakom Tomislava Kolakoviča. Bol vynikajúcim profesionálom -  lekárom, politikom a diplomatom. Napriek tomu, že bol svedkom deportácií dvanásť členov svojej židovskej rodiny zo strany otca do nacistických táborov, napriek tomu, že ako otec štyroch detí bol nespravodlivo obvinený zo špionáže, velezrady a vyzvedačstva a bol v politickom procese odsúdený na dvanásť rokov, z ktorých šesť strávil vo väzení, napriek ústrkom a neuznaniu, ktoré sa mu dostalo aj v politickom a verejnom živote po Novembri 1989, Anton Neuwirth počas celého svojho života liečil zlo láskou. Aj keď dlhodobo na vlastnej koži pocítil zlobu a hrôzy 20. storočia, ako svoju odpoveď všetkým odpustil, aj vo svojej knihe Liečiť zlo láskou.

Denník Svet kresťanstva