Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. júl 2019

NIKDY! Odpoveď na Hanusovu výzvu na dúhovú kapituláciu

Aj Ty, milý Brutus?, povzdychol som si po prečítaní článku Martina Hanusa „Keď raz zvíťazí dúha“. To máme naozaj kapitulovať pred liberálmi a progresívcami a vzdať sa presadzovania ochrany tradičnej rodiny v politike len preto, že je to teraz nemoderné alebo nevýhodné? Za seba hovorím NIKDY!
NIKDY! Odpoveď na Hanusovu výzvu na dúhovú kapituláciu

Winston Churchill: „Nikdy, neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy. Ani v maličkostiach, ani vo veľkých veciach, ani o kus, ani o kúsok. Ibaže by ste ustúpili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte pod nátlakom, nikdy sa nepoddajte zdanlivej zdrvujúcej prevahe nepriateľa.“ 

Martin Hanus kladie nám kresťanom a konzervatívcom otázku: Prečo bránime registrovaným partnerstvám s takou emocionálnou vehemenciou, keď malé počty budúcich registrovaných partnerstiev neohrozia klasickú rodinu? Musel som si túto vetu prečítať dvakrát, ale potom som pochopil, že tento klasický liberálno-progresivistický zavádzajúci argument naozaj používa komentátor portálu Postoj a nečítam ani Denník N, ani SME, ani iné liberálne médium.

Na túto otázku sa patrí odpovedať, aj keď sme na túto otázku už odpovedali tisíckrát. Ale ešte predtým sa pristavím pri hodnotiacom súde, že prečo naše konzervatívne stanovisko k ochrane tradičnej rodiny ako zväzku muža, ženy a ich detí bránime „s takou emocionálnou vehemenciou“... To je problém? Bolo by lepšie, ak by sme boli emocionálne chladní? Ja osobne celým srdcom verím, že útoky na výsadné postavenie tradičnej rodiny v spoločnosti smerujú k zničeniu súdržnosti našej spoločnosti a celej našej civilizácie. Na takéto útoky mám reagovať technokraticky, chladne, bez srdca? Nemá ma trápiť, keď vidím, ako spoločnosť v západnej Európe upadá, keď vidím, že v Nemecku tretina žien vôbec nechce mať deti, keď vidím, ako naša civilizácia fyzicky vymiera? Priznávam bez mučenia, že ma to trápi. A ešte viac ma trápi, že takýto rozklad spoločnosti chystajú liberálno-progresivistické elity aj na Slovensku.

Teraz k podstate veci. Približne pred 90 rokmi taliansky komunista a marxista Antonio Gramsci stanovil stratégiu, ako majú marxisti a komunisti ovládnuť Európu. Zdalo sa mu totiž, že Stalin to robí príliš brutálne, že pri budovaní komunizmu zabíja príliš veľa miliónov ľudí, a že toto ľudí v Strednej a Západnej Európe odradí. Gramsci preto stanovil, že najskôr treba rozbiť v spoločnosti všetko, čo je tradičné, čo dáva spoločnosti súdržnosť a pocit spolunáležitosti. Prioritne vieru v Boha a tradičnú rodinu. Presadzoval okrem iného aj sexuálnu revolúciu, pretože táto rozbíja vieru v Boha aj tradičnú rodinu súčasne. Metódu, akou to treba urobiť, nazval „pochodom inštitúciami.“ Komunisti a marxisti mali trpezlivo dosadzovať svojich ľudí do univerzít, médií, kultúrnych inštitúcií, súdov... Títo ľudia mali v mieste svojho pôsobenia podporovať postupnými krokmi salámovou metódou čokoľvek, čo napomôže k zničeniu tradičnej rodiny a viery v Boha. A na troskách tradičnej kresťanskej civilizácie potom budú môcť marxisti vybudovať svoj krásny nový svet.

Táto stratégia pochodu inštitúciami dnešným liberálom a progresívcom v západnej Európe úspešne vychádza. Najskôr chceli registrované partnerstvá. A sľúbili, že to je ich posledná požiadavka. Že manželstvá a adopcie detí určite nechcú, oni predsa rešpektujú úlohu tradičnej rodiny v spoločnosti. Liberáli, progresívci a LGBTI aktivisti nehorázne klamali. Akonáhle spoločnosť akceptovala registrované partnerstvá, prišli s požiadavkou adopcie detí a s manželstvami osôb rovnakého pohlavia. Ak sa náhodou v nejakej krajine politici spätili, že takto sme sa nedohodli, to už je nad rámec, tak to liberáli a progresívci presadili cez európske súdy násilím. A viete s akým argumentom súdy prikázali, že daný štát musí akceptovať aj adopcie a manželstvá? Argument znel: Ak už máte registrované partnerstvá, potom musíte akceptovať aj manželstvá a adopcie, inak by to bola diskriminácia. Pokiaľ vo vašej krajine nemáte registrované partnerstvá, je to na vás, európske súdy vás k tomu nemôžu nútiť. Ale ak ich máte, nemáte na výber ani s ďalšími požiadavkami. Aj preto som proti registrovaným partnerstvám.

Lenže toto všetko Martin Hanus dobre vie. Prečo teda preberá argumentáciu liberálov a progresívcov? Asi sa mu zdá, že to aj tak nemá zmysel, stavať sa proti prúdu „historickej nevyhnutnosti“. Podľa neho aj tak skôr alebo neskôr preváži v spoločnosti príklon k akceptácii registrovaných partnerstiev. Ale neprispieva Martin Hanus svojim textom práve k tomu, aby sa tak stalo čím skôr? Tým, že problém bagatelizuje?

Že sa vlastne nič také hrozné nedeje? Že aj rozvody sú povolené a nič sa nestalo? Že v Česku majú registrované partnerstvá a všetko je OK? Lenže to je lož, nič nie je OK. Každá spoločnosť, ktorá absolvovala liberálno-progresivistickú „liečbu“ MUDr. Gramsciho, vymiera, rozpadá sa, potrebuje neustály prísun imigrantov, aby vôbec ekonomicky prežila. S migrantmi prichádza islam, bezpečnostné riziká, záťaž pre sociálny štát, pretože imigranti žijú zo sociálnych dávok v oveľa vyššej miere, ako pôvodné obyvateľstvo. A toto ja na Slovensku určite nechcem a budem tomu v politike brániť. Pretože chcem chrániť slobodu, bezpečný život a budúcnosť pre naše deti.

Inzercia

Aby sme nezabudli, ani registrovanými partnerstvami, ani manželstvami osôb rovnakého pohlavia, ani adopciou detí to vôbec nekončí. Čakajú na nás transgender práva, to znamená, že muži, ktorí sa budú cítiť ženami, budú mať právo chodiť ženské WC, alebo do ženských šatní na plavárni, kde sa budú prezliekať malé dievčatá. Potom na nás čaká „Nórsko“ alebo „Británia“, kde sociálka odoberá deti z tradičných rodín pod zámienkou nefunkčnosti a pridelí ich pestúnom alebo priamo na adopciu do rodín, tvorených aj osobami rovnakého pohlavia. Zaujímavé je, že na moslimské rodiny si netrúfnu, na deti z rodín európskych prisťahovalcov áno. Potom nás čaká nútené odpájanie detí od prístrojov v nemocniciach, pretože štát vie lepšie ako rodičia, čo je pre dieťa najlepšie. A tak ďalej, a tak ďalej... Ďakujem, toto si na Slovensku neprosím.

Liberáli a progresívci , Gramsciho vnuci, klamali o svojej agende včera, klamú dnes a budú klamať aj zajtra. Snažia sa čičíkať niektorých naivných konzervatívcov tými istými klamstvami, ktoré už tisíckrát použili v iných krajinách. Lenže pozor, tisíckrát použili pri presadzovaní svojej agendy aj druhú stratégiu – rozdeliť kresťanov a konzervatívcov na dobrých a zlých. Na umiernených, ktorých budú chváliť a akceptovať v liberálno-progresivistických médiách, teda takých, ktorí budú ochotní urobiť ten prvý krok, pretože potom už nikto džina do flaše naspäť nezaženie. A všetci ostatní kresťania a konzervatívci budú osočovaní ako fašisti a extrémisti, v lepšom prípade ako bigotní fundamentalisti. Tieto hry už dobre poznáme. Nenechajme sa oklamať a rozdeliť.

Chrániť rodinu otcov, mamičiek a ich detí, chrániť výlučné postavenie manželstva muža a ženy v spoločnosti, na to dnes treba politickú odvahu a ochotu znášať neustále neférové útoky v médiách a na sociálnych sieťach. Ale kvôli budúcnosti našich detí, kvôli demografickej aj ekonomickej budúcnosti Slovenska to stojí za to. Radšej ako radami Martina Hanusa sa budem riadiť Churchillom:

„Nikdy, neustupujte, nikdy, nikdy, nikdy, nikdy. Ani v maličkostiach, ani vo veľkých veciach, ani o kus, ani o kúsok. Ibaže by ste ustúpili cti a dobrému mravu. Nikdy neustupujte pod nátlakom, nikdy sa nepoddajte zdanlivej zdrvujúcej prevahe nepriateľa.“

Za seba hovorím: Budeme pokračovať v ochrane rodiny, budeme brániť ochranu manželstva ako zväzku muža, ženy a detí na Slovensku. A viete prečo? Pretože ako by povedal Silvo Krčméry, oni dnes možno majú v Európe moc, ale my máme pravdu.

Milan Krajniak, autor je poslancom NR SR a podpredsedom Sme rodina

Poslanec NR SR za Sme rodina

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.