Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
07. jún 2019

Ďalšie koliesko salámy: kňazi M.Kuffa a L. Hanus sú vraj „klérofašisti"

V sobotu 25.5.2019 bola vo verejnoprávnom rozhlase RTVS odvysielaná diskusná relácia o knihe „Klérofašisti“, do ktorej boli zaradení aj katolícki kňazi Marián Kuffa a Ladislav Hanus.

Diskutérmi v tejto večernej relácii s názvom „Sobotné reflexie“ boli Miloslav Szabó, autor knihy „Klérofašisti“ a Juraj Šúst, predseda spoločenstva Ladislava Hanusa.

Aj keď p.Miloslav Szabó tvrdí o sebe, že je vedec, jeho "vedecké" myšlienky ako: "Definíciu, kto je klérofašista Vám tu nepoviem, viete, ja som vedec..." a aj jeho ďalšie vyjadrenia zneli zahmlene, chaoticky až nezmyselne. Na zaradenie katolíckeho kňaza Mariána Kuffu do typológie „klérofašistov“ mu stačí, že používa „militantné slová“, ako „granát“, „strelba“. Avšak podľa tejto logiky by sme za „klérofašistu“ mohli onálepkovať aj pápeža Františka, ktorý o gender ideológii povedal, že „je ako atómová bomba“. (viď rozhovor s M.Kuffom)

Z toho čo odznelo v rozhlase som nadobudol dojem, že kniha „Klérofašisti“ je vytvorená na úrovni ideologického politruka a bola napísaná na objednávku z liberálneho prostredia. Pán Szabó sám šíri militantný pojem, ktorý vytvorili komunisti, aby démonizovali katolícku cirkev. Ten istý pán Szabó sa podpísal aj pod vyhlásenie na  podporu Michala Havrana, ktorého text, dehonestujúci Mariána Kuffu bol vyhlásený Tlačovou digitálnou radou SR  za nenávistný a podobný fašizoidnému prejavu.

Keď si to zhrnieme, mediálne najdehonestovanejšou a najnenávidenejšou „menšinou“ zo strany liberálnych médií sa postupne stáva katolícky klérus a angažovaní katolícki laici. Bežný statočný kňaz, rehoľník bude mať zachvílu problém vyjsť na ulicu. Ak pôjde po ulici s dieťaťom, „hrozí“ že je pedofil, ak s mužom, „hrozí“ že je homosexuál, ak pôjde po ulici so ženou, tak to bude určite jeho milenka. A ak v kontajneri pri fare nájdu „mediálni aktivisti“ flaše od vína, nebude to "klérofašistický" alkoholik? A spoločenstvo Ladislava Hanusa nebude náhodou tiež "klérofašistické"?

Krájanie „antikatolíckej salámy“ napreduje, ešte zopár „koliesok“ a viem si predstaviť, že nás katolíkov začnú aj strielať. To čo obrazovo a textovo produkujú subjekty ako SME, DenníkN, Zomri  a im podobné, už dávno naplnilo skutkovú podstatu trestného činu podnecovania k nenávisti a k násiliu. Nápadne to pripomína mediálnu propagandu, akú používali socialisti, aby ospravedlnili svoje neskoršie zločiny a ovládli spoločnosť prostredníctvom totalitného systému. V nedávnej minulosti internacionálni socialisti nemali problém vystrielať katolícku dedinu aj s farárom (viď.článok), a ja mám vážne obavy a podozrenie, že dnešní multikultúrni „progresívni“ socialisti sú ich ideoví nasledovníci. Považujem za nezodpovedné zo strany generálnej prokuratúry, že nekoná v tejto veci a toleruje sily, podkopávajúce kresťanské korene nášho štátu.

Inzercia

 

Použité zdroje:

Relácia rozhlasu RTVS "Sobotné reflexie": http://radio-arch-pp.stv.livebox.sk/a520/00/0019/001925/00192585-1.mp3

Rozhovor s Mariánom Kuffom: https://www.svetlosveta.sk/slider/rozhovor-s-marianom-kuffom-cely-zivot-pomaham-tym-ktorych-fasisti-zabijaju-a-mna-nazvu-klerofasistom/

Odporúčame