Koho si vybrali voliči KDH v jednotlivých okresoch?

Koho si vybrali voliči KDH v jednotlivých okresoch?

Kompletný prehľad víťazov z radov KDH v jednotlivých okresoch.

Voliči KDH si v eurovoľbách, okrem potenciálnej konkurencie kandidátov z iných strán, vyberali aj konkrétnych kandidátov KDH, ktorým odovzdali svoj jeden, či dva, preferenčné krúžky. V prehľadnej farebnej mape môžete vidieť, ktorý kandidát KDH zvíťazil s najvyšším počtom krúžkov vo Vašom okrese.

Kandidátom, ktorého si voliči KDH vybrali jednoznačne v najväčšom počte okresov, bol Ivan Štefanec (svetlomodrá farba), ktorý najväčší počet hlasov potvrdil aj v sumárnych výsledkoch. Vyhral napríklad v okresoch Žilina, Trnava, Nitra, či Trenčín a tiež celkovo v Meste Košice, kde si svoje víťazstvá v jednotlivých štyroch košických okresoch delil s viceprimátorkou Košíc za KDH Luciou Gurbáľovou (fialová farba). Veľmi dobré výsledky dosahoval celkovo na Záhorí, Považí, Turci, Kysuciach, južnom aj strednom Slovensku, v Košickom kraji, či na severovýchode krajiny.

Miriam Lexmann (žltá farba) vyhrala celkovo v Meste Bratislava vo všetkých piatich bratislavských okresoch a tiež v ďalších šiestich slovenských okresoch, napríklad aj v okrese Prešov.

Marián „Maroš“ Čaučík (oranžová farba) žal úspechy predovšetkým na Liptove a Orave. Sumárne vyhral v siedmych slovenských okresoch.

Jánovi Figeľovi (biela farba) a Miriam Kuzárovej (ružová farba), ktorí sa umiestňovali na vysokých pozíciách v rôznych okresoch naprieč celým Slovenskom, sa podarilo vyhrať zhodne v dvoch okresoch. Jánovi Figeľovi v rodnom vranovskom okrese a v Banskej Štiavnici. Miriam Kuzárovej zas v Poprade, kde býva a tiež v Medzilaborciach.

Dominantné postavenie vo svojich domácich okresoch potvrdil Andrej Klapica (červená farba) v Piešťanoch, Tomáš Merašický (bordová farba) v Partizánskom, Radoslav Kozák (svetlozelená farba) v Námestove, Ján Hencel (tmavomodrá farba) v Kežmarku a Martin Šmilňák (tmavozelená farba) v Bardejove.

Na kandidátke boli aj tri nové tváre z prostredí blízkych KDH, ktoré síce svoj vlastný výherný okres nezískali, no určite svojim počtom hlasov nezahanbili. Medzi tieto nové tváre môžeme zaradiť Veroniku Jankovičovú s bohatými desaťročnými skúsenosťami s prácou v Európskom parlamente, Michala Považana z Kolégia Antona Neuwirtha, ktorého nominovala Kresťanskodemokratická mládež Slovenska, či Ondreja Tunegu, zahraničného experta Združenia kresťanských seniorov Slovenska.  

 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo