Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
29. máj 2019

Koho si vybrali voliči KDH v jednotlivých okresoch?

Kompletný prehľad víťazov z radov KDH v jednotlivých okresoch.
Koho si vybrali voliči KDH v jednotlivých okresoch?

Voliči KDH si v eurovoľbách, okrem potenciálnej konkurencie kandidátov z iných strán, vyberali aj konkrétnych kandidátov KDH, ktorým odovzdali svoj jeden, či dva, preferenčné krúžky. V prehľadnej farebnej mape môžete vidieť, ktorý kandidát KDH zvíťazil s najvyšším počtom krúžkov vo Vašom okrese.

Kandidátom, ktorého si voliči KDH vybrali jednoznačne v najväčšom počte okresov, bol Ivan Štefanec (svetlomodrá farba), ktorý najväčší počet hlasov potvrdil aj v sumárnych výsledkoch. Vyhral napríklad v okresoch Žilina, Trnava, Nitra, či Trenčín a tiež celkovo v Meste Košice, kde si svoje víťazstvá v jednotlivých štyroch košických okresoch delil s viceprimátorkou Košíc za KDH Luciou Gurbáľovou (fialová farba). Veľmi dobré výsledky dosahoval celkovo na Záhorí, Považí, Turci, Kysuciach, južnom aj strednom Slovensku, v Košickom kraji, či na severovýchode krajiny.

Miriam Lexmann (žltá farba) vyhrala celkovo v Meste Bratislava vo všetkých piatich bratislavských okresoch a tiež v ďalších šiestich slovenských okresoch, napríklad aj v okrese Prešov.

Marián „Maroš“ Čaučík (oranžová farba) žal úspechy predovšetkým na Liptove a Orave. Sumárne vyhral v siedmych slovenských okresoch.

Jánovi Figeľovi (biela farba) a Miriam Kuzárovej (ružová farba), ktorí sa umiestňovali na vysokých pozíciách v rôznych okresoch naprieč celým Slovenskom, sa podarilo vyhrať zhodne v dvoch okresoch. Jánovi Figeľovi v rodnom vranovskom okrese a v Banskej Štiavnici. Miriam Kuzárovej zas v Poprade, kde býva a tiež v Medzilaborciach.

Dominantné postavenie vo svojich domácich okresoch potvrdil Andrej Klapica (červená farba) v Piešťanoch, Tomáš Merašický (bordová farba) v Partizánskom, Radoslav Kozák (svetlozelená farba) v Námestove, Ján Hencel (tmavomodrá farba) v Kežmarku a Martin Šmilňák (tmavozelená farba) v Bardejove.

Na kandidátke boli aj tri nové tváre z prostredí blízkych KDH, ktoré síce svoj vlastný výherný okres nezískali, no určite svojim počtom hlasov nezahanbili. Medzi tieto nové tváre môžeme zaradiť Veroniku Jankovičovú s bohatými desaťročnými skúsenosťami s prácou v Európskom parlamente, Michala Považana z Kolégia Antona Neuwirtha, ktorého nominovala Kresťanskodemokratická mládež Slovenska, či Ondreja Tunegu, zahraničného experta Združenia kresťanských seniorov Slovenska.  

 

Inzercia

Politológ, občiansky aktivista, okresný predseda KDH *********************************** "Pravý bojovník nebojuje preto, že nenávidí to, čo je pred ním, ale preto, že miluje to, čo je za ním." G.K. Chesterton

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.