Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
14. 03. 2019, 08:49

Je politická strana Záborskej a Vašečku strana alebo sekta?

Je politická strana Záborskej a Vašečku strana alebo sekta?

Do kostola som chodil rovnako ako celá naša rodina po celé generácie. Komunizmus - nekomunizmus, na chóruse v Námestovskom kostole ste ma každú nedeľu našli. Kým žil môj dedo, našli by ste ma tam aj každý deň. Keď som prišiel do Bratislavy, dlhé roky som chodil k Jezuitom na Hlavnom námestí, teraz ma nájdete  u Kapucínov. Som rímsky katolík, ak by som sa narodil o dvadsať kilometrov južnejšie, možno by som bol evanjelik, a ak by to bolo o sto kilometrov východnejšie, bol by som asi grécko - katolík. No nikdy by som nebol súčasťou sekty.  Akejkoľvek sekty.  Nikdy.  Ani nebudem. Som kresťan preto, lebo som kresťan. Nie preto, že niekam kandidujem alebo že je pred voľbami. Som kresťan. Nie predvolebný kresťan.

Prečo taký zložitý úvod?

Mňa totižto nikto nebude učiť ako sa mám prežehnávať. Nikto ma nebude stavať do  pozoru a hodnotiť, či som autentický kresťan. A už vôbec nie nejakí sektári. Keď mi niekto kedysi rozprával o spoločenstve, kresťanskom spoločenstve, vždy som si myslel, že je to spoločenstvo v rámci cirkvi. V rámci registrovanej cirkvi – či katolíckej, evanjelickej alebo inej. Nevedel som, že „kresťanské spoločenstvo“ chce byť registrovanou cirkvou pod názvom Cirkev kresťanské spoločenstvo Milosť. Dlhé roky sa pokúšajú zaregistrovať na Ministerstve kultúry SR, ale to ich odmieta zaregistrovať, nakoľko vykazuje znaky sekty , nebezpečnej manipulácie.

Áno, na Slovensku pôsobia sekty, ktorých predstavitelia zistili, že nemusia chodiť do roboty a živiť sa prácou. Zistili, že stačí vedieť súvisle hovoriť viac ako pol hodinu, v každej vete minimálne dvakrát povedať Boh, úplne ideálne je, ak dokážu aj mumlať niečo v iných jazykoch. A ak to zvládnu a nájdu si dosť ľudí, ktorých o svojich „nadschopnostiach“ presvedčia, nemusia chodiť do roboty, ale ich zmanipulovaní členovia sa im budú skladať na ich potreby. Často krát nadštandardne. Príspevok do kasičky alebo predaj paperbackovej knižočky s pochybnými textami zabezpečí príjem pre vrcholných predstaviteľov sekty.

Považujem za dôležité povedať o týchto skutočnostiach, keď už sa nik iný k tomu nemá. Doktrína: Nerob nič, nič nepokazíš... nie je mojou doktrínou, čo ako je u nás obľúbená.

Sekty idú ďalej. Už im nestačí len príspevok ich členov, prenikajú do politiky. Je ich však málo, preto potrebujú zneužiť členov veľkých registrovaných cirkví, aby sa im pomohli dostať sa do volených funkcií.  Nazvať sa kresťanské spoločenstvo a pokúšať sa registrovať sa pod týmto názvom a pritom neznášať iné náboženstvá je niečo také, ako Adidas so štyrmi prúžkami. Znie to podobne, vyzerá to podobne, ale Adidas to nie je.

Je poctivé a férové ľuďom povedať, že neregistrovaná cirkev pod názvom Kresťanské spoločenstvo Milosť má vieroučné rozdiely /napr. neuznáva krst, neuznáva spoveď, neuznáva Pannu Máriu/. Takéto rozdiely vo viere, v liturgii medzi sú registrovanými cirkvami bežné, ale tie nie sú dôvodom na neregistrovanie cirkvi. Dôvodom na neregistrovanie cirkvi však je a s tým súhlasím, že KS Milosť podľa registračného orgánu preukazuje znaky neznášanlivosti voči ostatným cirkvám a proselytizmus. Ide obava z toho, že podľa vyjadrenia Centra prevencie v oblasti siekt viacerí bývalí členovia tohto spoločenstva trpeli psychickými problémami, najmä silným strachom z démonov, kliatby a strachu z vonkajšieho sveta, ako aj subjektívnym pocitom ohrozenia zo strany členov spoločenstva a pocitom prenasledovania. 

To, že podľa výpovede bývalej členky tohto spoločenstva, ktorá v reportáži RTVS uviedla, že pre nich je svätá omša dielo diabla, je viac ako len na zamyslenie. Ako takéto učenie prispieva k medzináboženskému dialógu, vzájomnej úcte a rešpektu ?

Je teda na mieste legitímna otázka pre pani Záborskú, pána Vašečku, pána Škripeka:

O tomto ste vedeli? Ak ste o tomto vedeli a napriek tomu ste na kandidátku Vašej KÚ nominovali predstaviteľa KS Milosť pána Šobra, ako to chcete vysvetliť?

Alebo dal on na kandidátku Vás? Kto to tam u Vás riadi?  

Chcete v rámci kampane chodiť po farnostiach a zároveň spolukandidovať s ľuďmi, ktorí útočia na iné cirkvi? S ľuďmi, pre ktorých je svätá omša dielom satana? To naozaj máte tú drzosť, že chcete vo vysoko religióznych regiónoch kampaňovať a presviedčať farníkov, aby Vás volili a spolu s Vami aj sektu Milosť, ktorá útočí na ich náboženské presvedčenie?

Kvôli tomu, aby ste získali hlasy, spolupracujete so sektami? Alebo dokonca, a to by bolo ešte horšie, celá tá Vaša strana už pracuje ako sekta a podľa ich manuálov? Zhromaždenie spoločenstva Milosť sa volá konferencia. Zarazilo ma, keď pani Záborská pri predstavovaní kúpenej strany Kresťanská únia uviedla, že majú vedenie strany, ktoré sa volá Konferencia. Náhoda?

Takýto názov pre riadiaci orgán politickej strany je viac ako neštandardný. Ak to však má byť rozlišovacím signálom pre členov sekty, že tá strana je vlastne sekta a aj tak funguje, potom je názov vedenia strany zvolený správne.

Za KÚ kandiduje do Európskeho parlamentu D. Šobr – predstaviteľ  a kazateľ „kresťanského spoločenstva“ Milosť. Človek, ktorý pred zverejnením kandidátky za KÚ nahral video, v ktorom atakuje pápeža Františka. Po zverejnení kandidátky viaceré videá zmazal. Poradilo mu to vedenie strany, aby tak urobil? Aby teraz neprovokoval, veď strana bude potrebovať i hlasy voličov, ktorých chce KÚ oklamať? Zbožne sa tváriaci si budú pýtať i hlasy od členov veľkých registrovaných cirkví, ale nepovedia im, že zároveň hlasujú aj za niekoho, kto uráža ich hlavu cirkvi, kto uráža ich liturgiu, ich náboženské presvedčenie. Prečo zmizlo to video?

Niektorých poslancov NR SR SIS upozorňovala  na činnosť kresťanského spoločenstva Milosť. Ktorí poslanci tam vtedy boli a ktorí si to medzi sebou pošuškali a ako s tou informáciou naložili? Zdá sa, že nijako. Sú spolu s ich predstaviteľom na jednej kandidátke.

Je mi vyčítané, že som priamy, otvorený. Príliš úprimný. Áno, je to pravda. Už iný nebudem. Ja som v tomto slobodný. Ja nie som v politike preto, že sa nemám kam vrátiť. Myslím si, že ľudia by sa mali báť politikov, ktorí sa nemajú kam vrátiť. Takíto ľudia, žiaľ, často krát urobia všetko preto, aby v politike zostali. Všetko.  

Ja sa mám kam vrátiť. Mňa politika neživí. Ja sám sa kvôli politike meniť nebudem. Nebudem ani sám so sebou robiť kompromisy.

Preto i tento komentár píšem otvorene, slobodne. Budem chrániť kresťanskú demokraciu. Tak, ako som to sľúbil.

Cítim to ako povinnosť.

Ak má niekto predstavu, že bude chodiť po Orave, Bardejove, Starej Ľubovni a iných regiónoch Slovenska, bude zbožne spínať ruky a klamať tam tých ľudí, aby ich volili a nepovie im, že tak volia aj sektu, ktorá nenávidí ich náboženské presvedčenie a myslí si, že ja sa budem na to len tak nečinne prizerať, tak je na veľkom omyle.

Odporúčame

Blog
Cirkus Katolícka Voľba

Cirkus Katolícka Voľba

Škoda, že to nemôžem pozorovať len zvonka, asi by som bol kvalitne rozptýlený a chvíľami pobavený, hoci v kombinácii so zimomriavkami. Lenže toto má byť moja rodina – Cirkev, ktorej Ježiš kázal jednotu! A tak sa mi skôr do očí tisnú slzy.

Blog
Ako Hitler a Horthy zakladali Slovenský štát

Ako Hitler a Horthy zakladali Slovenský štát

Slovenský štát, ktorý vznikol pred 80. rokmi 14. marca 1939 nebol výsledkom tisícročného úsilia národa o vlastný štát, ako tvrdia niektorí jeho uctievači, ale dôsledkom mnohoročných snáh maďarských nacionalistov a nemeckých nacistov o likvidáciu demokratického Československa a rozšírenie nimi ovládaného územia. „Tisovo“ Slovensko so silno okliešteným územím bolo vazalom Hitlerovho Nemecka. To spolu s ideológiou nacionálneho socializmu určilo jeho podobu.