Postoj Matoviča, Vašečku a Hlinu

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Postoj Matoviča, Vašečku a Hlinu

Za necelé dva dni sa na blogu Denníka Postoj vyjadrili k aktuálnemu stavu kresťanskej politiky traja významní lídri. Richard Vašečka, Igor Matovič a Alojz Hlina.

V nedeľné ráno som si prečítal všetky tri blogy naraz. Musím uznať, že každý z nich má v niečom časť pravdy zo svojho uhla pohľadu. Ako z tejto patovej situácie pre kresťanskú politiku von, momentálne netuším, ale čas a konkrétne kroky jednotlivých predstaviteľov, a potom hlavne rozhodnutie voličov vo voľbách, nám to ukážu.

V to nedeľné dopoludnie po prečítaní všetkých blogov som išiel do kostola na klasickú nedeľnú sv. omšu. Náš dekan v kázni hovoril príbeh z knihy Mons. prof. Antona Fabiána. Otec zanechal svojim trom synom závet v ktorom stálo, že najstarší syn dostane polovicu všetkých tiav, prostredný syn tretinu a najmladší jednu devätinu. Tiav však bolo 17. Synovia sa preto začali ihneď hádať, lebo najstarší syn nevedel dostať polovicu tiav zo 17, prostredný tretinu zo 17 a ani najmladší svoju devätinu. Rozhodli sa preto ísť za mudrcom, aby ich rozsúdil. Mudrc zobral svoju jednu ťavu a pripojil ju do spoločného stáda. Následne sa ich spýtal: „Teraz máte v stáde 18 tiav, najstarší syn – budeš spokojný s 9 ťavami? Ty prostredný syn so 6 kusmi? A čo ty najmladší, si spokojný s 2 zvieratami?“ Všetci traja bratia boli nadmieru spokojní. Mudrc však pokračoval: „Tak a teraz rátajte 9+6+2 je 17. Všetci máte čo ste chceli a tá moja jedna zvyšná ťava mi aj tak ostala. Pamätajte, že každý problém sa dá vyriešiť, ak ho riešite s láskou.“

Problémom politiky, aj tej kresťanskej, nie sú Matovič, Vašečka, Hlina, Škripek, Štefanec, či Záborská. Problémom je radikálne neumiernené krídlo liberálov, pravicoví extrémisti, bývalí komunisti a hlavne skorumpovaní zlodeji schopní všetkého.

Snažme sa každý, svojou kvapkou v mori, dostať mimo Európskeho parlamentu ľudí, ktorí sú naozajstnými a nie fiktívnymi nepriateľmi kresťanstva a demokracie. A podporiť tých, ktorí tam majú naozaj čo povedať.

Ja osobne ako okresný predseda KDH idem svojou kvapkou v mori prispieť k tomu, aby tam sedeli ľudia ako

Ivan Štefanec – ktorého tam potrebujeme nie len pre jeho konzervatívne postoje a skutky, ktoré neraz reálne dokázal, napriek ohováraniam z príklonu k radikálnemu liberalizmu. Ale aj pre jeho kvality v ekonomickej, spotrebiteľskej, či zahraničnopolitickej agende, vrátane boja za spravodlivé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, či ochrany poškodených slovenských farmárov. Lebo odborne zdatných kresťanov a konzervatívcov potrebujeme ako soľ aj v ekonomických témach, nie len v problematike LGBTI.

Miriam Lexmann – ktorá je vo vyspelom svete európskych inštitúcií riaditeľkou európskej kancelárie Medzinárodného Republikánskeho inštitútu. Myslíme vo veľkom a hlásajme naše hodnoty do celého sveta. Ochraňujme kresťanských disidentov vo všetkých krajinách, ak na to máme možnosti. Kto iní, ak nie my, ktorí máme skúsenosti so 40-ročnou komunistickou diktatúrou a potláčaním kresťanstva zo strany štátnej moci. Miriam Lexmann budú tento týždeň počúvať deviati prezidenti krajín EÚ. Má čo povedať.

Marián Čaučík – ktorý vedie Dobrú novinu a roky sa angažuje v eRku. Jeho celoživotné výsledky práce kresťana prinášajú nie len kvantum kresťanských mládežníckych lídrov do spoločnosti, ale aj konkrétnu materiálnu pomoc najbiednejším v najchudobnejších krajinách, „radostnú zvesť“ do celého sveta a aj radosť z nezištnej pomoci v slovenských rodinách počas Vianoc.

Andrej Klapica – šikovný ekonóm, ktorý vymenil potenciálnu kariéru makléra na burze v New Yorku za 7-ročné staranie sa o chudobných bez majetku ako dobrovoľník v talianskom Caritase. Po tejto škole života prišiel jeho čas pretaviť ekonomické know how pre dobro nás všetkých.

Miriam Kuzárová – riaditeľka CitizenGO Slovensko, ktorá dokázala vytiahnuť českého misionára Petra Jaška zo sudánskeho väzenia odsúdeného na doživotie za šírenie kresťanstva v moslimskom svete. Organizácie, ktorá chráni a podporuje život, rodinu a základné ľudské slobody po celom svete.

Dalo by sa menovať aj ďalších ako viceprimátorku Košíc Luciu Gurbaľovú, lekára urgentnej medicíny a internistu Jána Hencela, známeho mládežníckeho aktivistu Michala Považana pôsobiaceho v Kolégiu Antona Neuwirtha a v Rade mládeže Slovenska, občiansku aktivistku a organizátorku protestov „Za slušné Slovensko“ v Bruseli Veroniku Jankovičovú, mladého šikovného starostu Radoslava Kozáka z Oravy, IT špecialistu a zároveň zástupcu kresťanských seniorov Ondreja Tunegu, Martina Šmilňáka - riaditeľa úspešnej spojenej cirkevnej školy v Bardejove, mladého perspektívneho poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja Tomáša Merašického a v neposlednom rade aj prvého slovenského eurokomisára, podpredsedu NR SR, ministra dopravy a osobitného vyslanca EÚ pre podporu slobody náboženstva Jána Figeľa.

KDH nemá dobrú kandidátku do Európskeho parlamentu. Má ju výbornú, kresťanskú a natrieskanú osobnosťami, ktoré sme zatiaľ ešte nestihli poriadne spoznať.

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo