Postoj Matoviča, Vašečku a Hlinu

Postoj Matoviča, Vašečku a Hlinu

Za necelé dva dni sa na blogu Denníka Postoj vyjadrili k aktuálnemu stavu kresťanskej politiky traja významní lídri. Richard Vašečka, Igor Matovič a Alojz Hlina.

V nedeľné ráno som si prečítal všetky tri blogy naraz. Musím uznať, že každý z nich má v niečom časť pravdy zo svojho uhla pohľadu. Ako z tejto patovej situácie pre kresťanskú politiku von, momentálne netuším, ale čas a konkrétne kroky jednotlivých predstaviteľov, a potom hlavne rozhodnutie voličov vo voľbách, nám to ukážu.

V to nedeľné dopoludnie po prečítaní všetkých blogov som išiel do kostola na klasickú nedeľnú sv. omšu. Náš dekan v kázni hovoril príbeh z knihy Mons. prof. Antona Fabiána. Otec zanechal svojim trom synom závet v ktorom stálo, že najstarší syn dostane polovicu všetkých tiav, prostredný syn tretinu a najmladší jednu devätinu. Tiav však bolo 17. Synovia sa preto začali ihneď hádať, lebo najstarší syn nevedel dostať polovicu tiav zo 17, prostredný tretinu zo 17 a ani najmladší svoju devätinu. Rozhodli sa preto ísť za mudrcom, aby ich rozsúdil. Mudrc zobral svoju jednu ťavu a pripojil ju do spoločného stáda. Následne sa ich spýtal: „Teraz máte v stáde 18 tiav, najstarší syn – budeš spokojný s 9 ťavami? Ty prostredný syn so 6 kusmi? A čo ty najmladší, si spokojný s 2 zvieratami?“ Všetci traja bratia boli nadmieru spokojní. Mudrc však pokračoval: „Tak a teraz rátajte 9+6+2 je 17. Všetci máte čo ste chceli a tá moja jedna zvyšná ťava mi aj tak ostala. Pamätajte, že každý problém sa dá vyriešiť, ak ho riešite s láskou.“

Problémom politiky, aj tej kresťanskej, nie sú Matovič, Vašečka, Hlina, Škripek, Štefanec, či Záborská. Problémom je radikálne neumiernené krídlo liberálov, pravicoví extrémisti, bývalí komunisti a hlavne skorumpovaní zlodeji schopní všetkého.

Snažme sa každý, svojou kvapkou v mori, dostať mimo Európskeho parlamentu ľudí, ktorí sú naozajstnými a nie fiktívnymi nepriateľmi kresťanstva a demokracie. A podporiť tých, ktorí tam majú naozaj čo povedať.

Ja osobne ako okresný predseda KDH idem svojou kvapkou v mori prispieť k tomu, aby tam sedeli ľudia ako

Ivan Štefanec – ktorého tam potrebujeme nie len pre jeho konzervatívne postoje a skutky, ktoré neraz reálne dokázal, napriek ohováraniam z príklonu k radikálnemu liberalizmu. Ale aj pre jeho kvality v ekonomickej, spotrebiteľskej, či zahraničnopolitickej agende, vrátane boja za spravodlivé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice, či ochrany poškodených slovenských farmárov. Lebo odborne zdatných kresťanov a konzervatívcov potrebujeme ako soľ aj v ekonomických témach, nie len v problematike LGBTI.

Miriam Lexmann – ktorá je vo vyspelom svete európskych inštitúcií riaditeľkou európskej kancelárie Medzinárodného Republikánskeho inštitútu. Myslíme vo veľkom a hlásajme naše hodnoty do celého sveta. Ochraňujme kresťanských disidentov vo všetkých krajinách, ak na to máme možnosti. Kto iní, ak nie my, ktorí máme skúsenosti so 40-ročnou komunistickou diktatúrou a potláčaním kresťanstva zo strany štátnej moci. Miriam Lexmann budú tento týždeň počúvať deviati prezidenti krajín EÚ. Má čo povedať.

Marián Čaučík – ktorý vedie Dobrú novinu a roky sa angažuje v eRku. Jeho celoživotné výsledky práce kresťana prinášajú nie len kvantum kresťanských mládežníckych lídrov do spoločnosti, ale aj konkrétnu materiálnu pomoc najbiednejším v najchudobnejších krajinách, „radostnú zvesť“ do celého sveta a aj radosť z nezištnej pomoci v slovenských rodinách počas Vianoc.

Andrej Klapica – šikovný ekonóm, ktorý vymenil potenciálnu kariéru makléra na burze v New Yorku za 7-ročné staranie sa o chudobných bez majetku ako dobrovoľník v talianskom Caritase. Po tejto škole života prišiel jeho čas pretaviť ekonomické know how pre dobro nás všetkých.

Miriam Kuzárová – riaditeľka CitizenGO Slovensko, ktorá dokázala vytiahnuť českého misionára Petra Jaška zo sudánskeho väzenia odsúdeného na doživotie za šírenie kresťanstva v moslimskom svete. Organizácie, ktorá chráni a podporuje život, rodinu a základné ľudské slobody po celom svete.

Dalo by sa menovať aj ďalších ako viceprimátorku Košíc Luciu Gurbaľovú, lekára urgentnej medicíny a internistu Jána Hencela, známeho mládežníckeho aktivistu Michala Považana pôsobiaceho v Kolégiu Antona Neuwirtha a v Rade mládeže Slovenska, občiansku aktivistku a organizátorku protestov „Za slušné Slovensko“ v Bruseli Veroniku Jankovičovú, mladého šikovného starostu Radoslava Kozáka z Oravy, IT špecialistu a zároveň zástupcu kresťanských seniorov Ondreja Tunegu, Martina Šmilňáka - riaditeľa úspešnej spojenej cirkevnej školy v Bardejove, mladého perspektívneho poslanca Trenčianskeho samosprávneho kraja Tomáša Merašického a v neposlednom rade aj prvého slovenského eurokomisára, podpredsedu NR SR, ministra dopravy a osobitného vyslanca EÚ pre podporu slobody náboženstva Jána Figeľa.

KDH nemá dobrú kandidátku do Európskeho parlamentu. Má ju výbornú, kresťanskú a natrieskanú osobnosťami, ktoré sme zatiaľ ešte nestihli poriadne spoznať.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo