Avšak neprišla na to ani ona, ani my sme o tom nevedeli.
Liturgia bola krásna, živá, plná spevov slovenských i rómskych, ale aj plná svedectiev... a teda celkom dlhá. :) Keď sme asi po dvoch hodinách prišli k autu, zistili sme, že auto je odomknuté. Dve hodiny odomknuté auto v rómskej osade.
A aký bol jeho stav?
Auto bolo nedotknuté.
Kedysi som počula príbehy o tom, že keď ľudia prišli do osady, hneď po vystúpení z auta im mizli veci, vrátane detskej autosedačky.
Toto však neplatí o Rómoch, ktorí vydali svoj život Bohu, neplatí to o osadách, kde je Boh ich Pánom.
...........
Boh nás dvíha do nekonečných výšok. "Veru, hovorím vám: Mýtnici a neviestky vás predchádzajú do Božieho kráľovstva.“ Mat 21, 31b