Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
13. september 2018

Podcast Širšie Obzory : Pavol Iring a pomoc bezdomovcom

V tejto epizóde sa rozprávam s Paľom Iringom o probléme bezdomovectva a pomoci, ktorá má alebo nemá zmysel. Je hlavným človekom farskej charity v Trenčíne. Pýtal som sa ho prečo pomáha bezdomovcom, ako s tým začal a ako to vyzerá v praxi.
Podcast Širšie Obzory : Pavol Iring a pomoc bezdomovcom

S Paľom som sa spoznal v zime 2016/2017 kedy zháňal výdajcov polievky pre bezdomovcov. Bola to zima kedy teplota nevystúpila nad mínus 10 °C po dobu pár týždňov. Zostal som s ním približne jeden rok a mal som možnosť vidieť prácu charity z prvej ruky. Videl som dobré aj zlé veci. Videl som vďačnosť aj nevďačnosť. Niekedy som mal pocit, že to má zmysel a inokedy vôbec. Paľo ponúka svoj pohľad a prístup, ktorý je silný. Prajem príjemné počúvanie

 

Inzercia

Manžel, otec, pôsobím v samospráve. Píšem o verejných veciach s horúcim perom a chladnou hlavou.

Inzercia

Inzercia

Odporúčame

Blog
Spolitizované Slušné Slovensko a vlastný gól Jána Mrvu

Spolitizované Slušné Slovensko a vlastný gól Jána Mrvu

Niektorí organizátori protikorupčných manifestácií Za slušné Slovensko vyjadrili pre blížiace sa komunálne voľby podporu kandidátom z politického hnutia „Progresívne Slovensko". Viacerí to označili za zradu ich sľubu nevstupovať do politiky, a dôkaz, že manifestácie boli od začiatku financované touto stranou. Pridal sa k nim žiaľ aj Ján Mrva, ktorý je nádejným opozičným kandidátom na primátora Bratislavy.

Blog
Čo ma naučili Rómovia alebo čím ma dostali. Časť 1.

Čo ma naučili Rómovia alebo čím ma dostali. Časť 1.

Vystúpila som z auta v malebnej spišskej obci a moju pozornosť upútal rómsky muž pletúci koše z vŕbového prútia. Hneď sme sa dali do reči a on mi pri pletení začal rozprávať svoj príbeh: že má veľa vnúčat, ale len 5 detí. Mal by aj viac detí, ale 12 rokov sedel v base. Spozornela som.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.