P18 – Cirkev v najlepšej kondícii

P18 – Cirkev v najlepšej kondícii

Pozrite si ako to vyzerá, keď sa stretne 4000 mladých slovenských kresťanov na jednom mieste.

Veľmi som sa chcel podeliť o dojmy z Národného stretnutia mládeže P18 v Prešove. Na zachytenie všetkých skvelých pocitov a úžasných vecí, ktoré sa tam diali, by bola potrebná 200 stranová kniha. Už len vymenovať množstvo ponúknutých udalostí, atrakcií, programov, interpretov, či len mená biskupov a známych kňazov by bol veľmi zdĺhavý proces. Zvolil som však inú cestu. Ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako 100x počuť. Pozrite si aspoň zopár fotografií s krátkym popisom z tohto podujatia.

Mladá slovenská generácia veriacich nastupuje. A je skvelá. (foto Filip Cepka)

    

 

Arcibiskup - nearcibiskup, všetci rovnaké Božie dietky. Stanislav Zvolenský - predseda Konferencie biskupov Slovenska, bratislavský arcibiskup a metropolita (foto Andrea Púčiková)

 

Predstavenia, entertainment a umelci na top úrovni. (foto Andrej Jaško, Filip Cepka)

 

 

Hlboké uctievanie a hlboké vzťahy. (foto Evka Kočišová, Andrea Púčiková)

    

 

Zábava s rehoľníkmi. (foto Andrea Púčiková)

 

 

Chvály, chvály, chvály. A množstvo skvelých spevákov, hudobníkov a hviezd gospelovej a worshipovej scény. Okrem iných nechýbalo napríklad eSPé s Julom Slovákom, Rieka života, F6, či ako vždy skvelá Dominika Gurbaľová na fotke. (foto Evka Košičová, Andrej Jaško)

 

 

Nočná krížová cesta aj vyskúšanie si nosenia kríža počas dennej horúčavy. (foto Peter Basala, Evka Kočišová)

 

 

Popoludnie angažovanosti. Mladí ľudia sa rozbehli do neziskových organizácií a rôznych cirkevných aj svetských inštitúcií po celom meste pomáhať dobrovoľníckou činnosťou. Pôvodne som sa chystal k väzňom, skončil som však pri mladých odchádzajúcich z detských domovov. Ponuka angažovanosti bola obrovská, vrátane manuálnych dobrovoľníckych prác. (foto Karolína Smolinková)

 

 

Plná podpora a spolupráca zo strany mestskej aj regionálnej samosprávy. Župan Milan Majerský (KDH) a primátorka Prešova Andrea Turčanová (KDH). Ďalej hlavní organizátori Ondrej Chrvala a Michal Lipiak. (foto Andrej Jaško, Radoslav Babjarčík)

 

 

Kňaz, ktorý za to všetko môže najviac. Ondrej Chrvala - tajomník Rady pre mládež a univerzity KBS. (foto Andrej Jaško)

 

Talenty. V časoch svojich najlepších futbalových rokov som urobil 500 podkopov. Viem čo sú to podkopy a žonglovanie s loptou. Poznám aj videá z youtubu s najlepšími zahraničnými futbalovými žonglérmi, no čo dokázalo mladé dievča s loptou na P18-tke mi vyrazilo dych. (foto Andrej Jaško)

 

Okrem iných sv. omší nechýbala ani gréckokatolícka liturgia, či mystická poklona k sviatosti oltárnej s pátrom Zamkovským. (foto Andrea Púčiková, Andrej Jaško)

 

 

Zmysel pre humor aj únava z nabitého programu. (foto Evka Kočišová, Filip Cepka)

 

 

Na záver si neodpustím aj foto z môjho prezentačného stánku Prešovského samosprávneho kraja a Krajskej organizácie cestovného ruchu propagujúceho o rok finišujúci projekt pútnického turizmu - Svätomariánsku púť. (foto Radoslav Babjarčík, Andrej Jaško)

 

Teším sa už na ďalšie Národné stretnutie mládeže a pozývam Vás na neho bez ohľadu na Váš vek. 

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo