Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
21. jún 2017

Komunista ako sviňa v záhrade štátu

Plukovník Fico zabezpečil vlaky zadarmo. Kapitán Danko ho chce tromfnúť 13-tym platom a cyklotrasami. Tetu Anku a maséra Kostku vystriedala agentúra Evka, ex-eštebák Široký dostáva ďalšie štátne zákazky. Po nevyšetrenej Gorile a Bašternákovi ustál socialista-multimilionár Kaliňák protesty pred komplexom Bonaparte. Problém tejto korupcie, ktorá štát, čiže daňových poplatníkov okráda o miliardy, stručne a jasne objasnil generalissimus Stalin.

Nedávne manifestácie študentov proti korupcii priniesli nádej Slovensku, z ktorého pre zlé politické a sociálne podmienky odchádza ročne okolo 30 tisíc prevážne mladých a vzdelaných ľudí. Ukazujú, že niektorých nezaslepia Ficove balíčky, ani neodchádzajú, ale chcú prispieť k zmene zlého systému. Zároveň však ukázali že Slovensko za 24 rokov samostatnosti zlyhalo v tom, čo je podľa zdravého rozumu i kresťanského učenia hlavnou úlohou štátu, vlády a politiky - v budovaní spravodlivejšej spoločnosti. Je smutné, že potom, ako sme si v novembri 1989 na námestiach vyštrngali slobodu, muselo v r. 2012 prísť k protestom proti Gorile, a v r. 2016 k ďalším pred komplexom Bonaparte, ktoré však nič podstatné nezmenili.

Keď Slovensko nepochopí príčiny a nebude tlačiť dostatočne dlho a silno, nezmení sa to ani teraz.

Koľko stojí korupcia

Korupcia, predražené zákazky a iné tunelovanie zhltnú asi štvrtinu z výdavkov štátu. Britský veľvyslanec M. Roberts povedal že takto „je stratených 20% z každého tendra. Mám podozrenie, že to môže byť ešte viac." ( SME 21.12.2010 ) 20% z výdavkov SR v roku 2015 bolo 3,67 miliardy. To je 670 eur na osobu, vrátane dôchodcov a detí. Iné odhady, a známe, a zväčša nedoriešené kauzy naznačujú že je to viac.

Slovensko patrí k najhorším v Európe aj v zdraví a zdravotnej starostlivosti. Príčiny ukazuje aj to, že na Slovensku z celkových výdavkov na zdravotníctvo ide 55 % na neklasifikované platby a zdravotnícke pomôcky a tovar, a iba 45 % na výskum, služby a zdravotnú starostlivosť. V Česku, Slovinsku, Nemecku, Holandsku ide 20-25 % na neklasifikované platby a tovar, a 75-80 % na zdravotnú starostlivosť, služby a výskum. (zdroj Eurostat, https://tomasmeravy.blog.sme.sk/c/400030/kam-miznu-miliardy-eur-urcene-na-zdravotnictvo.html )

Najväčšia zdravotná poisťovňa (VZP) je v rekordnej strate 200 miliónov. Prispeli k tomu aj pochybné kšefty, napríklad zmluva na 14 miliónov eur s firmou 77 ročnej tety šéfa poisťovne. Najviac sa však o to pričinil štát, lebo za 3 milióny svojich poistencov platil omnoho menej než minimálne poistenie, ktoré musia platiť súkromníci a zamestnávatelia. Náklady na poistencov štátu sú pritom vyššie než platby. Takéto „šetrenie“ začala 1. vláda R. Fica. Podobne je to v iných oblastiach.

Slobodne, národne a sociálne

Prvých 5 a posledných 10 rokov štátnej samostatnosti Slovenska tu vládnu strany, ktoré sa názvom, heslami i sľubmi špeciálne hlásia k národným a sociálnym hodnotám. Napriek tomu patrí Slovensko aj v dôsledku korupcie a zlej Justície v mnohom k najhorším krajinám Európy. Zdravotníctvo, priemerná dĺžka života, školstvo, náklady na bývanie a základné životné potreby, ničenie prírody a kultúrnych pamiatok, investície do vedy a výskumu.

Vlády sa chvália hospodárskym rastom a makroekonomickými úspechmi, a mlčia o rastúcich sociálnych rozdieloch. Priemerný príjem na Slovensku je nižší než v Česku, a nedosahuje ani tretinu priemeru EÚ, či príjmu Rakúska, ktoré na tom bolo v r. 1948 omnoho horšie než ČSR. Ale premiér Fico sa teší: „Keby takáto situácia padla Španielom, že majú žiť z 300 alebo 400 €, tak asi zapália krajinu, ale naši ľudia žijú a idú ďalej. Toto je naša prednosť...." (napísali.sk, 18.6.2017)

Mnohí, čo podporujú „národne a sociálne cítiace" strany - Od Mečiarovho HZDS po Ficov Smer, od Slotovej a Dankovej SNS po Kotlebovu ĽSNS, obviňujú zo všetkého zlého kapitalizmus, liberálnu demokraciu, EÚ a USA.

Korupcia a stabilita

Protikorupčné protesty pred komplexom Bonaparte odsúdil pred rokom minister Lajčák, zodpovedný za kauzu Evka: „Vidím to ako snahu poškodiť Slovensko, ale to ma neprekvapuje u týchto ľudí, oni sa snažia poškodiť Slovensko od začiatku.“ (TASR 15.6.2016) Podobne sa vyjadril premiér Fico. J. Čarnogurský napísal, že protestujúci sú „zradcovia Slovenska a gadžovia" (Postoj, 13.7.2016) Parlamentné vyšetrenie kauzy Evka pomohla Smeru v januári 2017 zablokovať Kotlebova ĽSNS.

To je postoj a ideológia komunizmu a nacionálneho socializmu, nadraďujúca štát a jeho vodcov nad jednotlivca, morálku a spravodlivosť, a stotožňujúca štát s jeho vodcami. To odsúdila encyklika Mit brennender Sorge.

Podľa niektorých sú študentské protesty mimovládkami platenými z USA organizovanou snahou "majdanom" destabilizovať Slovensko. Napríklad článok „Rušenie Mečiarových amnestií je podvod storočia!" (zemavek.sk) hlása: „Od roku 1992 Tretí sektor bojuje proti korupcii, napriek tomu máme po Mexiku najvyššiu korupciu na svete. Od toho istého roku – už celé štvrťstoročie, Tretí sektor vyhlasuje, že pomáha riešiť problémy ľudí napríklad v zdravotníctve, napriek tomu na následky nedostatočnej zdravotnej starostlivosti zomrelo za posledných dvadsať rokov stotisíc ľudí!!! V súdnictve Tretí sektor „pomohol” najviac – rozložil ho tak, že mu neverí 80% ľudí! Jediné, čo sa tretiemu sektoru naozaj podarilo, je dosadiť ľudí do parlamentu a zrušiť Mečiarove amnestie – a všetci sa máme tváriť, že takto to má byť?" Podobne píšu stránky alianciazanedelu.sk či "Magnificat Slovakia", ktoré dávajú priestor ex-mečiarovcom, oslavujú Tisa, propagujú Kotlebu a Putinovo Rusko. Ich texty šíria aj niektorí slušní a inteligentní kresťania.

Komu to slúži?

Tieto články zamlčiavajú, a ich šíritelia ignorujú to podstatné: komunistické základy a minulosť väčšiny našich privatizérov a veľkokapitalistov, aj tých čo formovali našu justíciu a majú moc v štáte. "Zabudli" že od r. 1992 kládla základy nášho politického a právneho systému i kapitalizmu Mečiarova koalícia exkomunistov a nacionalistov, posledných 10 rokov vládne exkomunista Fico, a justíciu formovali exkomunisti Gašparovič a Harabín.

Podľa toho za korupciu a jej dôsledky nemôžu tí, ktorí majú zákonodarnú, výkonnú a súdnu moc, ani tí čo s nimi na úkor štátu kšeftujú, ale tretí sektor a občania, ktorí ju kritizujú. Je to duch komunizmu, ktorý likvidoval každú na ich vláde nezávislú občiansku aktivitu.

Stabilní komunisti

Inzercia

Keď v r. 2012 napriek kauzám prvej vlády R. Fica vyhrali socialisti Ficovho Smeru, a utvorili jednofarebnú vládu, uvítal to aj J. Čarnogurský. V diskusii na tému Prečo kresťania volia SMER, v rámci akcie Bratislavské Hanusove dni (UPC, 26.4.2012) to odôvodnil potrebou stabilnej vlády. Spýtal som sa ho, či naozaj považuje za najdôležitejšiu vlastnosť vlády pevnosť a stabilitu, s poukazom na to, ako sme dopadli po 40 rokoch pevnej a stabilnej vlády Komunistickej strany. Pohrdlivo odpovedal, že to už dnes nikoho nezaujíma a viac sa so mnou nebavil. Tým skončila aj celá diskusia.

To je však tragický omyl, ktorý skrýva vysvetlenie našej korupcie a tunelovania. Druhý taký omyl je u mnohých pretrvávajúca viera, že komunistický či nacionálny socializmus je dobrým protikladom nespravodlivého kapitalizmu. Protikladom komunizmu totiž nie je kapitalizmus, ale demokracia. Z ekonomického hľadiska komunizmus = štátnomonopolný kapitalizmus, z politického je to totalitná diktatúra, kde komunisti ovládli, a hlavne pre seba využívali všetky štruktúry štátu v miere o akej sa každej mafii môže iba snívať. Preto sa komunisti a eštebáci po Novembri 1989 ľahko stali liberálmi, nacionalistami či veľkokapitalistami, ale sabotovali všetky demokratizačné reformy politického systému, justície a štátnej správy.

Komunistom ide o moc

Podstatou komunizmu nie je úsilie o sociálnu spravodlivosť a služba chudobným. To robilo kresťanstvo 1900 rokov pred Marxom a Leninom. Podstatou komunizmu je spôsob, akým to chce dosiahnuť, a to je násilie a diktatúra ich strany. Aj zlepšenie sociálnej situácie chudobných po prevzatí moci dosiahli komunisti najmä tým, že rozdávali to, čo zobrali iným, pričom najviac nadelili sebe.

Jasne to povedal Karel Čapek : „Je-li mé srdce na straně chudých, proč u všech všudy nejsem komunistou? Protože mé srdce je na straně chudých. … Poslední slovo komunismu je vládnout a nikoli zachraňovat; jeho velikým heslem je moc a nikoli pomoc.“ („Proč nejsem komunistou“, 1924)

Čapek bol však český intelektuál, a argumenty pápežov a encyklík kritizujúce nacionálny a komunistický socializmus na formálne kresťanskom Slovensku neberú ani médiá, ani väčšina cirkevníkov. O komunistických základoch a myslení súčasných exkomunistov a ex-eštebákov v našej politike, justícii a podnikateľskej smotánke takmer nikto nehovorí. Jedným z mála je ÚPN, ktorý chce vládna koalícia prevalcovať tak ako voľbu šéfa RTVS.

Slovensku viac imponujú vodcovia ako Mečiar a Fico, Slota a Danko, alebo Kotleba, ktorý nadáva na USA, EÚ a NATO rovnako ako sme počúvali za komunizmu.

Ako sviňa v záhrade štátu

Snáď aspoň na niekoho zapôsobia jasné slová toho najpovolanejšieho, vodcu svetového proletariátu a predchodcu V. Putina so sídlom v Moskve, ktorý „dá do pozoru“ všetkých plukovníkov a kapitánov. Generalissimus J. V. Stalin, ako ho cituje ruský prokurátor A.J. Višinskij :

„Najpozoruhodnejšie zo všetkého," povedal súdruh Stalin, „je to, že u ľudí bez straníckej príslušnosti možno často pozorovať šetrnejší pomer k prostriedkom štátu než u straníkov. Komunista koná v takých prípadoch rozhodnejšie a smelšie. S ľahkým srdcom môže rozdať celému radu zamestnancov podpory pod menom tantiém, hoci tu o tantiémach nemôže byť ani reči. S ľahkým srdcom môže prekročiť zákon, obísť a porušiť ho. Človek bez straníckej príslušnosti je opatrnejší a zdržanlivejší. Možno to vysvetliť azda tým, že komunista pokladá často štát, zákony a podobné veci za rodinnú vec. Práve preto nerobí neraz inému komunistovi veľkú námahu, aby podobne ako sviňa (prepáčte mi súdruhovia tento výraz) vliezol do záhrady štátu a niečo v nej zhrabol, alebo ukázal svoju štedrosť na úkor štátu. Tomuto neporiadku musí sa, súdruhovia, urobiť koniec." (Z referátu súdruha Stalina "O hospodárskej situácii Sovietskeho Zväzu", 13.4.1926, v knihe A.J. Višinskij, Súdne reči, Tatran 1952)

Červení kapitalisti

Ruskí súdruhovia tomu neporiadku nespravili koniec, ale ho vyviezli všade, kde pomohli nastoliť vládu komunistov. Preto, lebo tento "neporiadok" je podstatnou vlastnosťou a dôsledkom ich režimu a ideológie. (Iste to neplatí o každom komunistovi, a len o komunistoch, ale vo zvýšenej miere o tých, ktorí v čase „normalizácie“ z kariérnych dôvodov vstúpili do KS, a teraz ovládajú a rabujú Slovensko)

Ústavný Zákon 496/1990 Zb. o navrátení majetku Komunistickej strany Česko-Slovenska ľudu Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky konštatuje: „Po uchopení moci v roku 1948 považovala Komunistická strana Česko-Slovenska štát za svoje vlastníctvo a s majetkom všetkého ľudu nakladala ako s vlastným."

Novembroví príliš nežní revolucionári z toho žiaľ nevyvodili primerané dôsledky, a so súhlasom väčšiny národa dovolili, aby komunisti zostali v riadení štátu, justícii i pri korytách privatizácie. Nepochopili, že tak ako mafián nezmení správanie, keď začne so zločinne získaným majetkom podnikať v legálnom biznise, nezmení ho ani komunista keď vymení stranu či funkciu, alebo sa stane podnikateľom. Tak ako mafiánsky šéf rodiny, aj oni vychovávajú nových partnerov a nasledovníkov, a všetci konajú ako vlastníci štátu stojaci nad zákonom.

Na Slovensku sa lustračný zákon dodržiaval omnoho menej ako v Česku, a zvlášť za Mečiara a Fica majú bývalí komunisti a eštebáci výrazný vplyv na riadenie štátu i ekonomiky. (Tvorili aj polovicu prvej vlády M. Dzurindu) Podľa toho to tu aj vyzerá. Vrátane zneužívania polície a justície, a snahy ovládnuť médiá. To je podstatnou súčasťou vlády komunistov, a dnes to po Mečiarovi so Slotom opakuje Fico s Dankom.

Ešte horšie je to v Rusku, ktoré niektorí propagujú ako našu záchranu pred skazeným Západom. Skúsený ruský novinár Vladimír Kara-Murza, na ktorého už 2 krát spáchali atentát hovorí: „Rusko je diktatúrou, ktorú vedie jeden muž už skoro osemnásť rokov. Neexistujú tu slobodné voľby, parlament nie je miestom pre diskusiu, čo mimochodom verejne prehlasujú aj Putinovi ľudia. Akákoľvek opozícia je likvidovaná a hlavné televízne stanice sú pod kontrolou Kremľa. Žijeme v autoritárskom a kleptokratickom štáte, kde ruské autority na čele s Vladimírom Putinom nielen celé Rusko riadia, ale i vlastnia. Korupcia nie je problémom súčasného Ruska, je neoddeliteľnou súčasťou súčasného režimu. (Respekt, 11.6.2017)

Poučenie je v tom, že pokiaľ budeme ignorovať komunistickú minulosť politikov, sudcov a štátnych úradníkov, a robiť ďalšie hrubé čiary, systém sa nezmení ani po krátkych prestávkach, či zdanlivých víťazstvách demokracie. Tak ako sa zásadne nezmenil po vláde J. Moravčíka, M. Dzurindu a I. Radičovej. K tomu smeruje aj snaha vládnej koalície exkomunistu Fica ovládnuť verejnoprávny rozhlas a televíziu, aj Ústav pamäti národa.

Som knihomoľ a turista. Pri mojej architektonickej a výtvarnej tvorbe hľadám krásu a harmóniu. Pri písaní a v politike usilujem hlavne o kultúrnosť, pravdu a spravodlivosť.

Odporúčame

Blog
Má štát zakázať Kotlebovu ĽSNS a Cirkev trestať kňazov ktorí ju podporujú?

Má štát zakázať Kotlebovu ĽSNS a Cirkev trestať kňazov ktorí ju podporujú?

Generálny prokurátor navrhol Najvyššiemu súdu zrušiť Kotlebovu ĽSNS. Hovorca Konferencie biskupov Slovenska na kritiku médií, že Cirkev toleruje kňazov podporujúcich túto stranu dobre odpovedal, že Cirkev nemôže diktovať politické presvedčenie komukoľvek, vrátane vlastných členov. O pár dní týchto kňazov predsa potrestali. Takto však hrozbu extrémizmu na Slovensku neodstránime.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.