K neprijatiu zákazu hazardu v Bratislave

K neprijatiu zákazu hazardu v Bratislave

Petícia o zákaze hazardu v Bratislave bola jednou z tých iniciatív, ktoré na sto percent napĺňali vôľu väčšiny obyvateľov Bratislavy. V posledných rokoch, odkedy Smer spolu so SaS odhlasovali novelu zákona o hazardných hrách, sa najmä v hlavnom meste začali množiť herne ako huby po daždi. Petícia reflektovala najmä tento stav.

Včera však vyše 136.000 občanov, čo podpísali petíciu proti hazardu, zistilo, že ak chcú v Bratislave zastaviť SaSkársko - smerácky hazard, môžu si ísť akurát tak trhnúť. Pretože poslanci hlasovaním rozhodli proti ich vôli.

Urobme si záznam tých, čo sa zdržali, alebo nehlasovali, aj všetkých, ktorí radšej vôbec na zastupiteľstvo neprišli. Tých si dajme rovno na prvé miesto. Nezúčastniť sa rokovania, keď sa jedná o petíciu podpísanú počtom ľudí prevyšujúcim počet ľudí, ktorý sa zúčastnil na komunálnych voľbách, je politickou samovraždou. Pozrime sa teda na politických samovrahov: Marta Černá, Tomáš Korček, Jarmila Tvrdá. Osobitne treba spomenúť Jozefa Uhlera - to je ten pán, ktorý by chcel čo nevidieť byť našim županom. Asi, aby keď pôjde o niečo naozaj vážne, zostal doma. Alebo šiel na dovolenku.

Ďalej skupina, ktorá nehlasovala. Čiže ani len nedokázala stlačiť tlačidlo proti. Len zvyšovala kvórum, aby zákaz neprešiel. M. Černý, Ľ. Farkašovská, V. Bajan, M. Borguľa, P. Hanulík, I. Hanulíková, R. Olekšák, K. Augustinič, M. Jambor, M. Chren, M. Kuruc, S. Svoreňová. Radšej bez komentára. Aj keď by sa možno hodil komentár Daga Daniša, spomínajúci "starý známy smrad kupovania poslancov"...

A skupina ktorá sa zdržala. S. Drozd, R. Weinštuk, M. Greksa, O. Kríž. Greksa s Krížom tvrdia, že regulovať chcú, ale nechcú úplny zákaz. Preto radšej prispeli k zachovaniu súčasného stavu, že sa nezreguluje ale vôbec nič. Asi nechápu, že aj z regulácie formou úplného zrušenia sa dá neskôr prejsť na čiastočné povolenie. Alebo to chápu, ale dnešný stav im vyhovuje viac, ako úplný zákaz. Posledná možnosť je, že sa celý čas len tvária, že chcú niečo regulovať, no nakoniec neurobia nič. Každopádne zahlasovali, ako zahlasovali. Volič bude mať posledné slovo.

Nakoniec tí, čo hlasovali za. Plšeková, Budaj, Čahojová, Dostál, Grendel, Hochschorner, Hrčka, Kimerlingová, Kolek, Pätoprstá, Šimončičová, Vetrák, Bulla, Ferenčáková, Jégh, Káčer, Kaliský, Mikulec, Zaťovičová, Buocik, Pilinský, Žitný, Mrva, Štasselová. Politicky pomerne pestrá vzorka, ale v zásade pravica. Máte môj rešpekt.

Posledné slovo si zaslúži primátor Nesrovnal. Tak neschopného primátora Bratislava nemala. Ešte aj ten Ftáčnik pri ňom vyzerá ako génius. Včerajšie rokovanie bolo z procesného hľadiska na hanbu. Nehovoriac o tisícoch ukradnutých hárkov petície. Nesrovnal dnes tvrdí, ako ho to hlasovanie veľmi mrzí. Pán primátor, Vaši dvaja námestníci, Černý a Farkašovská, k neprijatiu VZN o zákaze hazardu prispeli svojimi hlasmi tiež. Konajte. Ibaže by Vás to až tak veľmi nemrzelo...

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo