Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. apríl 2016

Ad: Je Kotleba špeciálny problém konzervatívcov?

Komentátori Postoja sa v názoroch trochu rozchádzajú a neviem povedať, ktorý z nich má pravdu. Najskôr každý trochu (a tú svoju), ale väčšinu z nich spája konštatovanie, že Kotleba využíva konzervatívne mimikry na prilákanie konzervatívneho a kresťanského voliča.

Áno, robí to a robí to úspešne a bude ešte úspešnejší, zásluhou orientácie politikov na démonizovanie Kotlebu, miesto aby oslovili priamo jeho voliča, ktorého možnosti sú priam až kruto obmedzené. Vďaka médiám, ktoré pochovali reálny slovenský konzervativizmus, sa dnes všetci mainstreamoví politici vyhýbajú niektorým témam ako čert krížu. Zo strachu z obvinení z radikalizmu či nálepky neznášanlivosti radšej ponúkajú milosrdnú lož. A tam nastupuje Kotleba s jasnými posolstvami.

Preto nestačí hovoriť "zlý zlý Kotleba, zlý kresťan, hnusný fašista". Áno, musí zaznieť vecná kritika, ale súčasne treba povedať aj B - a tým je ponúknutie alternatívy Kotlebovmu voličovi v témach, ktoré ich oslovujú. Napríklad v téme imigrácie, ako to robí kritizovaný Sulík. Ale kto zo slovenských konzervatívcov (?) niečo také vie reálne ponúknuť?  

Preto ak Jozef Majchrák píše o vzniku silnej, konštruktívnej konzervatívnej sily, asi to vidí podobne ako komentátor Dag Daniš. Ten napísal: "Slovensko potrebuje stranu ako nemecká, presnejšie bavorská CSU. Ľudovú, konzervatívnu, národnú, mierne radikálnu a pritom slušnú a kultivovanú, s rešpektom."

Takto podobne som ako 15-ročný chalan vnímal KDH v roku 1996. Som zvedavý, či sa podobného pocitu ešte niekedy dožijem.

Inzercia

Konzervatívny politik, komunálny poslanec, manžel a otec. Zaoberá sa históriou spravodajských zložiek komunistického režimu na Slovensku.

Odporúčame

Blog
Prečo naša vláda mlčí ?

Prečo naša vláda mlčí ?

Minulý víkend sa v Bratislave konalo známe medzinárodné podujatie pod názvom Globsec. Zúčastnili sa ňom viacerí predstavitelia vlád, bývalí politici a experti na globálnu bezpečnosť

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.