Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
15. marec 2016

Proti KDH bola použitá extrémistická munícia

Katolibanci, džihádisti, teroristi, upalovači žien na hranici, inkvizítori, ideologickí blázni, atď...  Aj takéto slová boli použité proti KDH v súvislosti s predkladaným návrhom zákona na ochranu života nenarodených detí, ktorý traja poslanci Kuffa, Kvasnička a Mikloško predložili do parlamentu v decembri 2015. Množstvo teatrálnych a emocionálnych vyjadrení, kedže sa blížili voľby, upútalo pozornosť voličov.

No volil by niekto takú stranu? Veľa dotknutých voličov si vtedy povedalo: Aha, takže KDH sú katolibanci? Dobre, tak šup, ideme voliť iné strany... 
Samozrejme poklesu KDH predchádzalo viac rôznych chýb, o ktorých sa už dlhšie hovorí a píše a  toto bola jedna z posledných dier do nádoby voličskej základne. Nahrádzanie argumentov urážkami malo za cieľ zraniť a ponížiť. Avšak človek, ktorý pozná sám seba, sa nepotrebuje uchyľovať k tákémuto správaniu. "Liberál" je iba nálepka.

Verím, že predmetný zákon bude prepracovaný a bude chrániť dôstojnosť človeka. Neviem si napríklad predstaviť, že by som mohol byť "vyrobený" v prenajatej maternici a potom ako "výsledný produkt" predaný ďalším ľudom, ktorí si ma "objednali" ako "tovar", lebo majú na to "právo". Dobrý návod na výrobu ďalších Breivikov.

A Vás - hlavne nováčikov na kandidátke KDH by som rád povzbudil. Mnohí z Vás ste výborní odborníci vo svojich oblastiach, ludia s dušou a so srdcom na mieste. Nezúfajte, nie je to Vaša prehra. Sú pre Vás pripravené nové chodníky. Slovensko je na tom dnes lepšie, ako pred voľbami.

Inzercia

Odporúčame

Blog
Ukradnú nám (slovenskú) republiku?

Ukradnú nám (slovenskú) republiku?

Písať v predvečer vzniku Slovenskej republiky (1939-45) článok s takýmto názvom neveští nič dobré. Skutočnosť je iná. Nie je mojim cieľom zamýšľať sa nad 14. marcom 1939, ale nad 13. marcom. A to hneď v dvoch súvislostiach: historickej (13. marec 2016) a aktuálnej (13. marec 1977).

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.