Ak "Boh učí" nenávisti, nie je Boh

Ak "Boh učí" nenávisti, nie je Boh
Vražda dvoch mladých ľudí z komunity LGBTI+ na Zámockej ulici v Bratislave, hlboko otriasla celou našou krajinou. Musíme si však uvedomiť, že táto vražda, tento doslova teroristický útok na sexuálnu menšinu, bol špičkou ľadovca nenávisti, nevraživosti a odporu. Vinu nenesie len vrah samotný, ale aj mnohí politickí a cirkevní predstavitelia, ktorí dlhodobo atakovali LGBTI+ komunitu a pod rúškom Boha šírili zlo a nenávisť.
Helena Hudáčeková
Helena Hudáčeková
Manželka, matka a filmová scenáristka, pre ktorú je písanie vášňou a zároveň osobnou i autorskou odpoveďou na život okolo nej, ľudí, situácie a všetko to, čo nás denne obklopuje a neraz i ovplyvňuje...

Biskup Jozef Haľko dnes pridal status, kde píše: ,,Bože, zbav nás nenávisti voči komukoľvek, nech je láska vodítkom každého medziľudského vzťahu. Stop nenávisti, stop násiliu, stop vraždeniu!" 

Ten istý otec biskup Haľko, ktorý verejne ponížil LGBTI+ komunitu a bil sa do pŕs, ako si už nikdy nezapne seriál Priznanie, pretože sa tam bozkávali dve ženy: ,,Nič netušiaci divák musí pozerať na dve ženy, ako sa partnersky bozkávajú, ako si vyznávajú lásku, ako kritizujú spoločnosť, ktorá ich nevie pochopiť, ako hovoria o tolerantnej babičke. To, ako bol tu prezentovaný lesbický homosexuálny vzťah, jednoducho si nesadá ani s marxistickými ideologickými príručkami, ako treba manipulovať diváka..."

Po jeho  slovách vznikla petícia s názvom: ,,RTVS NEPATRÍ AGRESÍVNEJ LGBTI IDEOLÓGII!- Vážená verejnoprávna inštitúcia Rozhlas a televízia Slovenska, Vážený pán riaditeľ, vážená Rada RTVS, otec biskup Haľko o seriáli Priznanie..."

A teraz si predstavme, že tieto slová sa dostali do uší vraha, ktorý si povedal, že biskup Haľko má zjavne pravdu a on musí ísť chrániť tradičnú rodinu. 

Štefan Kuffa - ,,Takým by bolo lepšie, keby sa neboli narodili, zavesili im mlynský kameň a hodili do rieky. " A teraz si predstavme, že tieto slová sa dostali do uší vraha, ktorý si povedal, že Štefan Kuffa má zjavne pravdu a on musí ísť chrániť tradičnú rodinu.

Igor Matovič: ,,Oveľa lepšie bude dieťaťu, ak bude vyrastať v detskom domove, ako by sa mal pozerať na prerobenú mamu a otca...bude úplne mešuge."

Matovičova manželka: ,,Nemám strach z vojny, ale z  dehonestácie hodnôt mládeže pod vplyvom genderovej ideológie, lebo je to vymývanie mozgov zvrátenosťami." A teraz si predstavme, že tieto slová sa dostali do uší vraha, ktorý si povedal, že Matovič s manželkou majú zjavne pravdu a on musí ísť chrániť tradičnú rodinu.

Žlče nenávisti vypľúvajú mnohí poslanci za ĽSNS, Republiku, Tomáš Taraba, Boris Kollár a ďalší. Výrazy ako - buzeranti, teploši, úchyláci, zvrátení úchyláci, choré buzny, treba ich kastrovať, zatvárať, dať na psychiatriu...sú bežnou súčasťou slovníka nejedného "hlboko veriaceho" politika.

Lebo tak to vraj chce Boh. Tak sa to vraj Bohu páči. Boh vraj odsudzuje homosexuálov. Boh nesúhlasí, Boh odmieta, Boh, Boh, Boh...Boh ako štít, Boh ako zbraň, Boh ako nálepka, ako maska, ako ospravedlnenie. 

Ak teda môžeme pridávať Bohu to, čo cítime my, pridám aj ja - myslím si , že Boh dnes plače. Plače nad zmarenými životmi mladých mužov, ktorí mali svoje matky, svoje rodiny, blízkych, priateľov...plače nad zmarenými životmi mladých mužov, ktorí mali celý život pred sebou a previnili sa len tým, že sedeli ticho na lavičke. 

Vážení, toto nie je Boh. Ak Boh nenávidí, ak Boh odsudzuje, ak Boh súhlasí s nenávisťou...nemôže byť Bohom. Nenávisť, odpor a nevraživosť nemajú nič spoločné s hodnotami kresťanstva. Toto nie je Boh, je to len naša predstava o ňom, pretože to, ako cítime a prežívame my pripisujeme Bohu:

Ja nenávidím homosexuálov? Nie, to Boh ich nenávidí a ja len plním jeho vôľu.

Ja pľujem na každý obraz s dúhou? Nie, to Boh nenávidí dúhu.

Ja nesúhlasím? Nie, to Boh nesúhlasí a ja to len prezentujem v jeho mene.

Nevieme nič. Dávame Bohu naše vlastnosti a tým sa na Boha hráme.

Som katolíčka. Mám krst, prvé sväté prijímanie, birmovku, mám sviatostné manželstvo a dve deti, ktoré navštevujú cirkevnú katolícku základnú školu. Moje deti, hoc majú 7 a 9 rokov, vediem k tolerancii ku každému človeku, bez ohľadu na jeho sexuálnu orientáciu, vieru či farbu pleti alebo čokoľvek...dúhová vlajka stojí u nás zapichnutá v kvetináči a ja dúfam, že z nich vyrastú ľudia, ktorí budú brániť dôstojnosť tak svoju, ako aj svojich priateľov, blízkych, dôstojnosť sexuálnych menšín, náboženských obcí a i. A ak malé dieťa dokáže pochopiť, že sme si rovní, o čo viac by mali dospelé autority.

Tragédia na Zámockej ulici je vinou nie len mladého muža, ktorý držal zbraň, ale i vina každého, kto sa slovami nenávisti, odporu a nevraživosti pričinil o to, aby tento muž nabral ku svojmu skutku odvahu a vedomie toho, že aj politici, aj cirkev... sexuálne menšiny nenávidia a on len "tradičným hodnotám" robí službu.

A ak má niekto tendenciu kričať, kde boli protesty a hlasy po tom, ako opitý Dědeček zabil piatich študentov, tak kričia zbytočne, pretože boli a sú hlasy a bol i pochod.

A ak politici a cirkev tak horlivo bojovala proti dúhovým vlajkám, tak sa pozrite zo svojich okien. Z desiatok inštitúcií, škôl a komunít visia dúhové vlajky, dúha obmýva krajinu a verím, že po tomto tragickom teroristickom čine budú aj u nás uzákonené registrované partnerstvá, aby každý pochopil, že sme si rovní. 

Juraj, Matúš...odpočívajte v pokoji!

 

(Ospravedlňujem sa, vážení čitatelia, ale k tomuto blogu nepovoľujem diskusiu. Nie z obavy z hejtov, voči nim som imúnna. Diskusiu nepovoľujem z úcty k zavraždeným mužom a z úcty k ich rodinám, keďže som si vedomá, na aký blog som daný text pridala a koľko atakov by sa na komunitu LGBTI+ znieslo. Nadávky a pľuvance mi môžete adresovať do súkromnej správy na FB) 

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť