Matej Gašparovič

Matej Gašparovič

Autor je reportér, moderuje reláciu Sobotné reflexie v Slovenskom rozhlase. Pracoval v Investigatívnom centre Jána Kuciaka, v minulosti pracoval v redakcii investigatívnej relácie Reportéri RTVS, bol redaktorom týždenníka .týždeň, magazínu Profit a Hospodárskych novín. Vyštudoval filozofiu na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave. V rokoch 2008 a 2012 bol nominovaný na Novinársku cenu, v roku 2019 ju získal v kategórii investigatívna reportáž. Žije v Trnave. gasparovicmatej@gmail.com

Strana 1

Blog
Jankovi
Jankovi

Viacero ľudí ma poprosilo, či by som im mohol poslať alebo zverejniť svoj príhovor na trnavskom happeningu za Jána a Martinu. Keďže som bol odcestovaný, môj list čítala herečka Silvia Soldanová Holečková. Ešteže tak, pomyslel som si, keď som na fotke videl ten dav, pred ktorým by sa mi asi roztriasli kolená.

Blog
Čas plakať, čas reagovať
Čas plakať, čas reagovať (výber z blogov)

„´ndrangheta je uctievačkou zla... Tí, čo v živote kráčajú po ceste zla, ako napríklad mafiáni, nie sú spojení s Bohom. Sú exkomunikovaní.“ Pápež František, 2014, v Kalábrii, krátko po smrti trojročného chlapčeka, ktorý zhorel v aute po útoku ´ndranghety.

Strana 1
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.