Ján Figeľ

Ján Figeľ

Predseda Nadácie A.Tunegu a Osobitný vyslanec EÚ pre podporu náboženskej slobody vo svete

  Strana 1

  Blog
  Slovensko potrebuje spravodlivejšie voľby
  Slovensko potrebuje spravodlivejšie voľby

  Spravodlivý výber nositeľov moci znamená rozsiahle materiálne a nemateriálne prínosy pre fungovanie každej demokracie. Vplyv občanov na výsledky hlasovania a legitimitu reprezentácie vo verejnej správe treba posilňovať, nie naopak. Ponúkam k tomu tri účinné návrhy.

  Blog
  Pán Prezident, vďaka, zbohom a dovidenia!
  Pán Prezident, vďaka, zbohom a dovidenia!

  Priznávam, Michala Kováča som za prezidenta volil bez hlbšieho odhodlania a presvedčenia. S istotou som v januári 1993 odovzdal svoj poslanecký hlas Dr. Antonovi Neuwirthovi, bývalému politickému väzňovi, skvelému lekárovi a kresťanskému demokratovi, ktorého kandidatúru za prezidenta pre prvú parlamentnú voľbu navrhlo KDH.

  Blog
  Je čas na zmenu!
  Je čas na zmenu!

  Mám rád našu domovinu. Ako eurokomisár, minister či hlavný vyjednávač s EÚ som navštívil veľa štátov a roky som žil v zahraničí. No niet na svete iné také miesto, ako je domov. Chceme, aby Slovensko bolo nielen stabilné, ale aj dôveryhodné a vyspelé. Bolo by mi veľmi ľúto, ak by nasledujúce roky mali vyzerať podobne ako tie posledné štyri.

  Blog
  Rada ministrov a naša zvrchovanosť
  Rada ministrov a naša zvrchovanosť

  KDH s uspokojením prijalo správu o tom, že vo štvrtok 3. decembra na rokovaní Rady ministrov EÚ pre vnútro a spravodlivosť nebol schválený legislatívny návrh, ktorý mal okrem iného upravovať otázky vlastníckeho práva pre manželstvá osôb rovnakého pohlavia a registrované partnerstvá v rámci EÚ. K jeho schváleniu bola potrebná jednomyseľnosť.

  Blog
  Ján Figeľ: Nenecháme to tak!
  Ján Figeľ: Nenecháme to tak!

  Záverečná reč predkladateľa návrhu ústavného zákona, NR SR 17. marec 2015 Ctené kolegyne, kolegovia, dámy a páni, prečo s týmto návrhom prichádzame, som čiastočne hovoril na úvod. Chcel by som ešte dodať pár pohľadov aj po tejto rozprave na záver. Lebo na spravodlivosti záleží! Ak by na nej nezále...

  Blog
  Ján Pavol Veľký
  Ján Pavol Veľký

  Pri príležitosti svätorečenia pápeža Jána Pavla II. (a Jána XXIII.) ho chcem s vďakou pripomenúť textom prednášky spred ôsmich rokov na KU v Ružomberku (24. apríla 2006). jp_ii_copy.jpg Pápež Ján Pavol II. bol pre Cirkev a svet veľkým darom. Jeho pôsobenie zmenilo Cir...

  Strana 1
  Denník Svet kresťanstva

  Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

  Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.