Pre koho platí lockdown na Slovensku?

Len pre všetkých slušných a pracujúcich ľudí a živnostníkov.
Robert  Puk
Robert Puk
Od marca 2014 do marca 2019 som mal blog v denníku SME, písal som o bratislavskej komunálnej politike. Na stránkach Postoja sa v nich snažím pokračovať.

Neplatí pre parazitov v štátnej správe a samospráve. Tí si robia čo chcú, nerešpektujú nič - žiadne nariadenia, žiadne zákony, vyhlášky. A to od samotného začiatku, teda spred roka a pol. Prirodzene neplatí ani pre nadnárodné reťazce a všetky firmy, ktoré sú spojené s politickými oligarchami na Slovensku. Prečo? 

Nie je tajomstvom, že živnostník je najväčším nepriateľom matovičovskej a sulíkovskej mafie. A zároveň ho berú ako isté nebezpečenstvo. Živnostník je nezávislý slobodný človek a teda slobodný volič. A takého minulá ani súčastná politická mafia nepotrebuje. Potrebuje ľudí, ktorí sú závislí od svojho zamestnávateľa, ktorého musia na slovo poslúchať a ten sa im za čokoľvek a kebykoľvek vyhráža a vyžaduje otrockú poslušnosť. A na toto má súčastná vládna, papalášska verchuška svojich ľudí.

V prvom rade absolútne neschopného ministra Mikulca, ktorý musí poslúchať - presne ako ten robotník vo fabrike. Na rozdiel od toho robotníka Mikulec bude poslúchať viac, je to v podstate nezamestnateľný človek.

Ďaľším poslušným trolom je predseda vlády Heger, lepšie povedané hovorca predsedu strany Matoviča. Heger, ktorý bol schopný jedine tak roznášať letáky Neobyčaných diletantov-sektárov po bratislavskej Dúbravke. Čo by tak asi v súčastnosti robil, keby neparazitoval na politickej scéne? Ešte si dovolím pripomenúť jeden Hegerov výrok hodné ozajstného rétora. Keď takýto lockdown nepomôže - tak to je fenomén sveta. Zamestnali by ste ste na vrátnici niečo takéto.

A tak človek, ktorý sa musí na toto prizerať stráca zmysel toho, neporušovať predpisy. Všetko naokolo ho láka: "kašli na to, nič nedodžiavaj, choď na protesty, krič na policajtov, nadávaj všektým naokolo." Lebo už sa nechcú prizerať Matovičovi, zákernému mužíčkovi z nepodarenej rozprávky. Človek, ktorý hádže Slovensko do späť do čiernej diery, ako Mečiar, Fico a im podobný. Možno ešte do hlbšej a temnejše. Kde niet ani svetielka nádeje. 

Zobraziť diskusiu
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť