Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
22. november 2021

Štatistika počtu nakazených covidom na Slovensku nie je seriózna

A to konkrétne jeho porovnávanie s počtom nakazených podľa krajov.

Vedieme totiž úplne odlišnú štatistiku ako Česká republika, ktorá porovnáva jednotlivé kraje podľa počtu nakazených na stotisíc ľudí. Na Slovensku je to len počet nakazených za jednotlivý kraj. A preto sú tieto čísla zmätočné. Dovolím si uviesť kontrétny príklad a to z 19.11.2021. Ako najhorší vedie Prešovský kraj s 1828 nakazenými, za ním nasleduje Bratislavský kraj s 1442 nakazenými. Ako najlepší, vedie Nitriansky kraj s 574 nakazenými. Poviete v čom je problém? V tom, že Prešovský kraj má najväčší počet obyvateľov, podľa posledných štatistických údajov je to viac ako 827 000 ľudí na rozdiel od Bratislavského kraja, kde oficiálne žije 659 000 ľudí. Ako ďaľší príklad uvádzam druhý najväčší kraj Košický, kde oficiálne žije viac ako 800 000 obyvateľov a počet nakazených bol 1083. A prekvapením je Nitriansky kraj kde žije viac ľudí ako v Bratislavskom, konkétne viac ako 677 000 a počet nakazených je takmer tretinový. 

Pravdou je, že v Bratislave pracujú a čiastočne aj bývajú tisícky pracovníkov z celého Slovenska a preto môžu byť tieto čísla nie úplne presné. Áno môžu, ale rádovo v stovkách, nie desaťtisícov. Odvetvia, v ktorých cezpoľní zamestnanci pracujú totiž, až na malé výnimky, sú pod dohľadom zamestnávateľov a tí v drvivej väčšine dodržiavajú všetky protipandemické opatrenia a iste viete, že Bratislavský kraj má aj najväčšiu zaočkovanosť.

Na druhej strane je pravdou aj to, že máme v podstate deravú hranicu a hlavne po Bratislave sa pohybuje ktokoľvek, bez akejkoľvek kontroly. A aby sme vyzerali krajšie, aj pred zahraničím, tak sme zaviedli takzvaný covid automat, kde sa posplietali rôzne bonusy a malusy a čačky a mačky.

Nedivím sa, že táto tragikomická vládna cháska nedokáže spravovať ani takúto úplne banálnu vec. Tá slávna IT Remišovej štátna firma vytvorila aplikáciu, skôr si myslím, že zle odkopírovala, na covid pas a to takú, ktorú si nedokáže naištalovať drvivá väčšina ľudí a to nie preto, lebo by nevedeli, ale nedokáže údaje spracovať a odkazuje vás na infolinku, kde sa nikdy nedovoláte. A to nie je všetko, potvrdenie o očkovaní, ktoré ľudia absolvovali vo februári im chodilo v júli a auguste. Jedna z najtragickejších firiem na Slovensku Národné centrum zdravotníckych informácii, ktoré len tento rok dostalo viac ako 20 miliónov eur, nedokáže spracovať ani to koľkokrát ste boli očkovaní! 

Slovensko patrí najčernejšie celosvetové prvestvo nie v počte nakazených, ale všeobecne to najčiernejšie prvenstvo vo všetkom. Vitajte v Pekle, priatelia. 

 

Inzercia

Odporúčame

Blog
Pocta Meky Žbirkovi (1952-2021)

Pocta Meky Žbirkovi (1952-2021)

Spevák, textár, skladateľ. Vtipný, ľudský, s britským šarmom. Zanietený futbalový fanúšik. Víťaz hudobných súťaží a nositeľ viacerých ocenení. Posledný dvojalbum nahral v prestížnom londýnskom štúdiu Abbey Road. Náš (takmer) generačný súputnik - Meky. Žbiro. Žbirec. Miro Žbirka.

Blog
Kráľovná a divožienka

Kráľovná a divožienka

V tomto období čerpám veľa povzbudenia a inšpirácie z kníh benediktínskeho mnícha Anselma Grüna. Kniha o identite ženy Kráľovná a divožienka bola prvou knihou, ktorú som si od tohto autora kúpila. Vedela som o tom autorovi už skôr, ale až teraz dozrel čas i ja, na stretnutie s týmto pátrom a jeho myšlienkami v jeho knihách.

Denník Svet kresťanstva