Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
16. september 2021

Pellegrini ide zachraňovať nemocnice. Ha!

Pellegrini - človek, ktorý nemá žiadny plán, žiadnu stratégiu, len ľudí totálne prehnitých korupciou, Pellegrini, človek ktorý dokáže len vyťahovať to, čo by sa práve jednoduchým voličom hodilo, ide riešiť aj zdravotníctvo. Pán Boh nás ochraňuj.

Pellegrini, človek, ktorého doterajšie funkcie len potvrdzujú, aká chorá je táto krajina a aké individuá dokážu zastávať jednotlivé vysoké funkcie, kde naozaj treba odbornosť, vzdelanie a nie "papier" z nižšieho mečiarovského neodborného učilišťa v Banskej Bystrici, tomu dávajú za pravdu. Pellegrini, predseda vlády, minister zdravotníctva, minister financií, minister vedy, výskumu a školstva, podpredseda vlády pre investície a informatizáciu, podpredseda parlamentu, štátny tajomník na ministerstve financií - toto sú len tie najdôležitejšie funkcie, ktoré tento šmelinár s ľudskými osudmi 9 rokov zastával.

A ja sa pýtam. To s kým chce zachraňovať slovenské zdravotníctvo? S tým smeráckym košickým krídlom Smeru, ktorý rozobral celý východ?  S tými Paškovými pohrobkami, ktorí zo slovenského zdravotníctva ročne uliali viac ako jednu miliardu eur? Raši? Žiga? To sú tí naši novodobí hrdinovia, ktorým raz postavíme pomník na bratislavskom hrade? Títo páni, ktorí poslúchali všetkých - aj ďalšieho ich - Košičana - Juraja Širokého? Tak teda Raši. Opálený krásavec, mucholapka na staré panie. Čo nechal za sebou okrem drahých oblekov? V rokoch 2007 až 2008 keď bol riaditeľom Fakultnej nemocnice Bratislava, to bolo veľmi smutné obdobie. Pamätám sa na prípad, keď jeden z prednostov nemocnice dostal zoznam lekárskych prístrojov, ktoré može na kliniku nakúpiť aj s cenníkom. Ponuku v tej chvíli neprijal, lebo prístroj, ktorý mohol v Nemecku kúpiť za 17 000 eur mu rašiovci ponúkali za 72 000 eur. Ale, kto si to odniesol? Prednosta. Raši, naopak, postúpil časom vyšššie na miesto ministra zdravotníctva a to v rokoch 2008 - 2010, výsledok jeho práce nie nula, ale mínus desať núl. Preto radšej zmizol na miesto primátora Košíc. Lebo on nevie nič, je ako bábka, ktorej polovica tváre sa usmieva a keď ju otočíte chŕli pľuvance.

Lenže, všetko okolo Pellegriniho bandy nasvedčuje tomu, že oni budú zas len v pozadí. Našli si totiž takú pouličnú opičku, z tej veľkej skupiny nezamestnateľných a poslušných, ktorí potrebujú čo to nahrabať. Je to akási pani Dolinková, človek blízky k ďalšej šialenej postavičke slovenského zdravotníctva - Marianovi Kollárovi, o ňom sa netreba snáď rozpisovať. Len toľko, (ako je to na Slovensku takmer pravidlom), začal ako eštebák a to ho posunulo hore. Dolinková bola v minulosti funkcionárkou v rôznych zdravotníckych spolkoch, snažila sa aj podnikať, ale neúspešne. Sprevádza ju niekoľko škandálov, stačí sa pohrabať na internete a dozviete sa aj o tom, že vôbec netuší, čo je to "zdravotnícka dokumentácia". Nekomentujem, len si, prosím, všimnite, že Dolinková začínala už u smutného tragéda Druckera, ktorému museli celé roky pomáhať so zamestnním kamaráti, či už boli z SDKÚ alebo zo Smeru.

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.