Zdieľať
Tweetnuť
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
04. 04. 2020, 18:23

Vysvetlenie stiahnutia niektorých blogov

Prečo sme stiahli blogy o prof. Krčmérym a texty od Jany Tutkovej.

Na internete sa šíria kópie textov z blogu, ktorý jeho autorka pod názvom „Položme si zopár otázok“ uverejnila 23. marca v denníku Postoj. Autorka v ňom citovala niekoľko vyjadrení prof. Vladimíra Krčméryho z jeho vystúpení v relácii Pod lampou ešte zo začiatku krízy na Slovensku. Blogerka si povyberala zopár vyjadrení, ktorými prof. Krčméry chcel upokojiť situáciu, ona to však interpretovala tak, že nejde o žiadnu vážnu krízu. Ignorovala pritom mnohé iné Krčméryho slová o dôležitosti prijatých opatrení. Doplnila k tomu viacero ďalších informácií a text uzavrela slovami, že vyhlásená kríza je založená na klamstvách. Bola to dezinterpretácia slov prof. Krčméryho, tento blog, podobne aj jej nasledujúci sme preto stiahli z webovej stránky.

Podobne sme stiahli aj niektoré blogy Jany Tutkovej. Vo svojich textoch viackrát dezinterpretovala citované štatistiky, v poslednom texte uviedla, že epidémia spôsobená koronavírusom je hoax. Mrzí to o to viac, že autorka je významná proliferka a téma prolife je pre denník Postoj dôležitá.

Blogy sú špecifickým priestorom, v ktorom existuje široká miera slobody prejavu a ktorý zo svojej definície nepodlieha takému dozoru redakcie, ako sú redakčné články. Na druhej strane však má každá redakcia právo zasiahnuť, ak na webovom priestore, ktorý spravuje, dochádza k šíreniu dezinformácií, zvlášť v tejto vážnej téme. Vyššie spomínané blogy sme preto v súlade s Pravidlami blogovania stiahli. Ďakujeme za pochopenie. 

Odporúčame

Blog
Priateľ, ktorého hľadáš

Priateľ, ktorého hľadáš

Človeka až príjemne hreje na duši, keď v piatok večer počuje ten hlasný potlesk. V oknách buráca dav, aby vyjadril vďaku všetkým, ktorí pre spoločné dobro zostávajú vonku. Dnes by som však chcela do potlesku zahrnúť aj nás , ktorí sme doma. Lebo povedzme si na rovinu. Život medzi štyrmi stenami takisto nie je najjednoduchší.

Blog
O zonácii Národného parku Muránska planina - II. časť

O zonácii Národného parku Muránska planina - II. časť

V prvom článku „O zonácii Národného parku Muránska planina“ som sa venoval histórii územia terajšieho Národného parku Muránska planina a odkazu, ktorý nám zanechali naši predkovia lesníci, že efektívne lesné hospodárenie sa nevylučuje s ochranou prírody. Inak povedané, že jej skutočná ochrana je podmienkou udržateľného fungujúceho hospodárenia. Teda že tu existuje vzájomná podmienenosť. V tomto článku sa pokúsim o analýzu toho, ako zonácia ovplyvní cestovný ruch.