Ako primátor Vallo klame svojich progresívcov

Už druhý rok je to sústavné vyhováranie sa na bývalé vedenie, nezmyslené sľuby a hrubé zavádzanie ohľadne developerských projektov

 

Nie je tajomstvo a sám som prekvapený, aké množstvo Bratislavčanov už vie, že primátor Bratislavy Matúš Vallo, je marketingová postavička dosadená rôznymi vplyvnými developermi.

O mnohých projektoch som písal, v našom najnovšom prípade ide o primátorovu obhajobu projektu na Škultétyho ulici v bratislavskom Novom Meste. O čo konkrétne? O Zmenu projektu Pri Mýte, k Obytnému súboru Škultétyho, ktorý realizuje spoločnosť Penta. Zmena obsahuje to, že namiesto parkovacieho domu vyrastie obytný dom. Pravdou je, že ku každému kroku ohľadne výstavby sa vyjadrovalo a dokumenty podpisovalo bývalé vedenie mesta a vyjadovala sa k tomu aj mestská časť Nové Mesto. (To, že pán Vallo kreslí pre Pentu, na tom nevidím nič zlé.)

Podstatné je to, že pred voľbami klamal a zavádzal svojich potencionálnych voličov tým, že každé Záväzné stanovisko mesta k investičnej činnosti, čo je vlastne najdôležitejší doklad pre developera, a ktorému sa musí podriadiť aj každý starosta a musí ho rešpektovať a ktoré boli podpísané svojimi predchodcami bude posudzovať. A to aj preto, lebo v jeho tíme kandidovali ľudia, ktorí roky upozorňovali na pochybné praktiky bývalého vedenia mesta ohľadne spolupráce s developermi.  A tam kde bude len náznak rozporu, tam odvážne zmení kladné stanovisko na negatívne. Nuž nič také sa nedeje, ostali len sľuby. Viaceré kontroverzné záväzné stanoviská boli už potvrdené, napríklad jeden z projektov na bratislavských Kramároch. Ale Vallove výhovorky nekončia, aj v tomuto dokumentu sa vyjadril zbabelo tak, že ho podpisovala prvá viceprimátorka Bratislavy Tatiana Kratochvíľová. Na ňu sa vždy hodí, to, čo sám nevie vysvetliť. Lebo je vďačný obetný baránok, vďačná obetná ovečka. 

Takže jednoducho zhrnuté - pochybilo byvalé vedenie mesta, pochybyla, ak - tak viceprimátorka. On nie! On nikdy nie! To je boj pána Valla s developermi. Prázdne sľuby a závádzanie a klamstvá.

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo