KTO sa bojí prvého tlkotu srdiečka? odsúdeného na smrť?

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
KTO sa bojí prvého tlkotu srdiečka? odsúdeného na smrť?

Stop abortom III. Dnes budeme svedkami posledného divadla o “záchrane počatých detí". Rovnako ako pri Istanbulskom dohovore, Pravda má ostať v zákulisí.

Tento srdcervúci blog som začala písať pred  týždňami. Je pre mňa ťažší ako návšteva zubára ☹ Po skvelých komplexných a rôznorodých textoch tu na Postoji (ĎAKUJEM - súhrn dolu) som sa potešila, že zdravý rozum pospájal správnych ľudí a zvíťazil. Ale nie ☹ V parlamente sa nepohlo nič. Včera naobed som bola nútená si vvypočuť (ne)gaťkovú ministerku zdravotníctva SAS v Exprese a jej “grilovanie srdiečka” bolo poslednou kvapkou premôcť sa.

Ide samozrejme o návrh 3 poslankýň SNS E. Smolíkovej a spol., ktorý po podpísaní Memoranda s KDŽP ešte 27.9. predložili do parlamentu.

Mnohí proliferi boli – podobne ako z predošlého návrhu M. Krajčiho - pôvodne sklamaní jeho “bezzubosťou”, keďže nijako nezmenšuje počet abortov vykonaných bezdôvodne, ani pre poškodenie dieťatka, ani pre cudzinky … Skladá sa z mäkkých preventívnych opatrení: zákaz reklamy abortov a úprava etického kódexu zdravotníkov. Hystériu vyvolalo tretie opatrenie: “lekár pri sonografickom vyšetrení je povinný zabezpečiť, aby žena mohla vidieť obraz embrya alebo plodu a ak je to technicky možné, zabezpečiť aj to, aby mohla počuť tlkot srdca embrya alebo plodu… a poskytne žene výtlačok záznamu zo sonografického vyšetrenia zobrazujúceho embryo alebo plod, ktorého vývoj má byť ukončený”. 78 poslancov tento návrh 28.10. podporilo: takže postúpil do druhého čítania. Mnohí si však dali podmienku, že v 2. čítaní ho podporia, len ak bude povinnosť matky vypočuť si tlkot srdiečka vlastného dieťaťa, odsúdeného na smrť roztrhaním za živa, vypustená.  (Nemám odvahu Jany Tutkovej, ilustračnú fotografiu neprikladám).

Doteraz som nepredýchala, že niekto dokáže vážne argumentovať tým, že dieťa nemôže ísť na popravu s potenciálne poškodeným srdiečkom, ktoré by údajne možno mohlo byť spôsobené práve snímaním tlkotu jeho srdiečka – takže už len sľúbený zoznam:

  • MUDr. Záhumenský, nástupca prof. Holomáňa (+30.10.2019) – prednosta, nemocnica Ružinov
  • Natália Blahová, poslankyňa zvolená za SAS, kandidujúca za DS:   obvinila predkladateľov zákona, že sonom spôsobia „uškvarenie srdca dieťaťa“ viď 6.11. https://blog.postoj.sk/48673/uskvarit-srdce-dietata-a-ine-fake-news
  • MUDr. Marek Krajčí, poslanec OĽANO: 10.10. “" Žiaľ, ako lekár, ktorý rutinne používa sonografický prístroj a robil som aj prenatálne vyšetrenia srdca viem, že utrazvuk v prvom trimestri tehotenstva nie je úplne bezpečný (https://www.ssum.sk/…/t…/k-otazke-bezpecnosti-usg-vysetreni/) a pri dlhodobom monitorovaní embrya, či plodu môže jeho používanie vyvíjajúce sa dieťatko aj poškodiť. V prvom trimestri sa preto neodporúča "zhotovovať „suvenírové“ obrázky a videozáznamy" a už vonkoncom nie dopplerovský ultrazvuk, pomocou ktorého sa dá zachytiť tlkot srdiečka. Už aj tento fakt hovorí o neodbornosti predkladateľov tohoto zákona. Namiesto toho, aby Danko posunul do druhého čítania náš zákon a potom pozmeňovacím návrhom mohol do neho vložiť čokoľvek zmysluplné svoje, on radšej náš v septembri potopil a teraz predložil svoj vlastný, ibaže žiaľ neodborný, ktorý by sme už len z tohoto dôvodu mali stiahnuť.”
  •  Alojz Hlina, predseda KDH; 4.11. “Na úvod treba povedať.
    KDH bolo, je a bude za ochranu života. V našom programe REŠTART - Nádej pre Slovensko pre voľby 2020 sme si schválili aj to, že predložíme zákon Za ochranu života. Budeme sa aspoň snažiť skrátiť dobu, do ktorej je možné vykonať potrat. 60 rokov sa táto hranica nemenila. Ja robím na výsledok a budeme mať výsledok. Rôznych mlátičov prázdnej slamy bez výsledku bolo a stále je v slovenskej politike dosť. Toľko na úvod. ...SNS bojuje o svoje politické prežitie. Na to, aby mohli robiť pochybné tendre na obrane alebo v školách, neváhajú zneužívať tak citlivú tému, akou je ochrana počatého života. Títo obchodníci so strachom navrhujú počúvať tlkot srdca počatého života v období, keď takéto počúvanie pre počatý život predstavuje možné ohrozenie. 

Keď lekár (Záhumenský) na to upozorní, tak Chromík vypíše petíciu na jeho odvolanie.
Kam sme sa to dostali?
Dal som si tú prácu a na bežný argument v časti konzervatívneho sveta, že Denník N len niečo podsúva a že aj ten gynekológ „je ich“, som zavolal legende oravského pôrodníctva primárovi trstenskej pôrodnice na Orave MUDr. M. Tholtovi s otázkou, či je to tak, že použitie doplera môže predstavovať riziko pre počatý život. Viete, čo mi odpovedal primár nemocnice, v ktorej nerobili potraty ani za socializmu?
Že áno.
Čo teraz pán Chromík?
Napíšete petície aj za jeho odvolanie?
V trestnom práve existuje zásada: In dubio pre reo (v pochybnostiach v prospech obvineného). V trestnom práve, to znamená, aj podvodníci, zlodeji, vrahovia majú určitú ochranu, ak sú pochybnosti. Počatý život nemá?

Len kvôli tým zlodejom zo SNS sa budeme doťahovať, či áno alebo nie? Ak odborníci hovoria, že áno, môže to ublížiť, ale odborník na všetko A. Danko hovorí, že nie. Kto to rozhodne? Veď ak by boli len pochybnosti o tom, že to môže ublížiť, tak treba chrániť počatý život.
Ak vo svojom návrhu zákona SNS neprehodnotí požiadavku počúvať tlkot srdca, tak z toho budem viac ako len zhrozený.

Hanbím sa za to, kam až môže zájsť fanatizmus a politické kresťanstvo. Toto odplašuje ľudí od kresťanstva. Toto spôsobuje, že prestávame byť vnímaní vonkajším svetom ako viera, ktorá je plná lásky, milosrdenstva.”   ttps://www.facebook.com/konzervativnydemokrat/posts/1723327121135931?comment_id=1728498783952098¬if_id=1573311282757951¬if_t=feed_comment 

  • KDH, 6.11. “V Národnej rade SR je v druhom čítaní návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o zdravotnej starostlivosti. Žiaľ, konštatujeme, že diskusia k tomuto návrhu z dielne SNS je poznačená silnými emóciami, ktoré rozdeľujú odbornú aj laickú verejnosť. Vnímame, že týmto je ohrozená podstata návrhu zákona a jeho prijatie v parlamente. KDH má záujem na zlepšení ochrany počatého života, preto aj naši 4 poslanci návrh v prvom čítaní podporili. V druhom čítaní je možnosť predkladať pozmeňujúce a doplňujúce návrhy. KDH po debate s odborníkmi pripraví pozmeňujúci návrh k tomuto návrhu zákona. Podstatou návrhu bude to, že zvukový záznam sa nahradí vizuálnym zobrazením tlkotu srdca (video). Poslankyňa Anna Verešová predloží tento návrh aj na pracovnom stretnutí, ktoré zvolávajú predkladatelia. Budeme sa uchádzať o jeho podporu poslancov z celého politického spektra.”
  • Anna Verešová, poslankyňa NRSR (zvolená za OĽANO, kandidujúca za KDH) 8.11. “Prvýkrát v tomto volebnom období takýto zákon podáva vládna strana, takže má šancu na prijatie. Je pravdou, že predkladatelia zákona zo SNS sa hlavne snažia napraviť to „nešťastné“ hlasovanie ich predsedu, pre ktorého neprešiel o jeden-jediný hlas podobný návrh z dielne OĽANO, ale to už nechajme tak. Ide  o viac. Obávam sa, že prijatie tohto návrhu, ktoré môže zlepšiť ochranu života od počatia, je ohrozené. Som za možnosť prehrať tlkot srdca dieťaťa žene uvažujúcej o umelom potrate, ale ak by bolo ohrozené prijatie tohto zákona, bude potrebné uvažovať aj o jeho pozmenení. Napríklad, že by sa zvukový záznam nahradil vizuálnym zobrazením tlkotu srdca. “

Čo dodať? Pod nečakaným odporom “kresťanských” politikov na pracovných stretnutiach  predkladateľky kapitulovali: po vyčerpávajúcich naťahovačkách, či sa bude tlkot srdca prehrávať všetkým matkám len ako 1 záznam cudzieho srdiečka, alebo transformovaný na grafický záznam-  napokon včera predložili pozmeňovací návrh, v ktorom vypustili tento jediný nástroj na umenšenie počtu abortov úplne.  Naopak, sú v ňom zahrnuté napr. aj preventívne opatrenia M. Krajčího o utajenom pôrode, informovaní otca o tehotenstve *), či rozšírenom povinnom informovaní matky o rizikách abortu.

Pre tvrdosť sŕdc sa bude najprv hlasovať o tomto pozmeňovacom návrhu bez tlkotu srdiečka, za ktorý samozrejme radi zahlasujú všetci “proliferi” – a tým zabuchnú dvere životom i pravde o tom, kto z nich skutočne chcel cez tlkot srdiečka dať šancu na život minimálne 2,5% detí, odsúdených na utratenie -tj 150 zdravých slovenských detí: čo zodpovedá jedinému týždňu nevykonávania abortov ... 

Pomôžu modlitby osamelého metropolitu Zvolenského?

AKTUALIZOVANÉ *)

streda 4.12.

13:50 pod ďalším tlakom padli ďalšie 2 opatrenia:

  • informovanie otca i
  • potratová tabletka len na lekársky predpis, ktorú sme chceli utajiť ...

4.12. oklieštený pomeňovací návrh

19:20 ukončená rozprava v pléne

štvrtok 5.12.

11:00 hlasovanie o ... povinnom letáku pre tehotné ...

 

PS Blog nie je písaný na príkaz, ani objednávku, je mojím osobným postojom Za život –                                                                      a Pravdu.

Ďakujem za nosný tip, ktorý ste mi dávnejšie dali v diskusii  

 

Súvisiace články *)

Zdroje *)

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo