Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
09. október 2019

Napíšem teda jasne, čo chcem

Napíšem teda jasne, čo chcem

Neviem, koľko ešte budem musieť vydržať, ale chcem upozorniť, že vydržím dosť.

Život ma naučil. Dokázal som sa vyhrabať z ťažkých podmienok na Orave, „prežil“ som v Bratislave. Prežijem aj túto kanonádu. Strieľajú viacerí - spredu, zozadu, zboku. Cudzí i vlastní.

Prečo to robia? Niekto sa odhalil sám, nad niekým treba porozmýšľať. Niekto to robí aj v dobrej viere nám pomôcť. Chcem tomu veriť, len mi tam chýba ten známy medzistupeň... káraj najskôr medzi štyrmi očami, chváľ verejne... Neviem, čo chcú niektorí ľudia, aby bolo na konci. Rozbiť, deštruovať dokáže každý. To je pre niekoho výzva?

Ja som človek výsledkov. Ja plakať v kúte nebudem. Ak by som pristal na túto porazeneckú pozíciu, tak som dnes pravdepodobne rozvedený po minimálne jednom protialkoholickom liečení, pľujem na podlahu niekde v oravskej krčme a nadávam na celý svet.

Napíšem teda jasne, čo chcem ja.

Chcem, aby KDH predložilo návrh na ochranu života  - v parlamente po voľbách. Chcem, aby ho predložilo dôstojne. Tak dôstojne, ako si to táto téma pýta. Chcem, aby sme pri tom, že ho predložíme, neboli chápaní ako nezodpovední politici, rozbíjači a ako niekto, kto nedodržiava dohody. Chcem, aby sme ho predložili a prebehla o ňom kultivovaná debata. Chcem, aby hlasovanie o ňom bolo hlasovanie o návrhu a nie politický kalkul. Výsledok hlasovania nám presne povie, kto je akým nositeľom agendy.

Chcem, aby ten návrh prešiel. Bol som prvý, ktorý pred viac ako troma rokmi povedal, že aj skrátenie lehoty, do ktorej je možné vykonať ukončenie tehotenstva môže byť riešením. Schytal som za to poriadnu bitku. Paradoxom je, že dnešní predvolební predkladatelia takéhoto návrhu sú adorovaní.

Ja som za život, vždy som bol za život a vždy budem.

Pre liberálov som konzervatívec, pre ultrakonzervatívcov som liberál. Ťažká pozícia. Nemám kde oddýchnuť, ale vydržím. Som konzervatívec a som aj demokrat. To demokrat je tiež dôležité.

Chcem výsledok, robím na výsledok. Všelijakých tárajov, ktorí skôr ako niečo začnú, si najprv pripravia plný batoh výhovoriek, prečo sa im to nepodarilo, je už na Slovensku dosť.

Ak dovolíte, využijem to, že si niekto prečíta tento blog a urobím reklamu našej programovej činnosti.

Zajtra budeme mať v poradí piatu programovú konferenciu o doprave. Bude na veľmi symbolickom mieste, vo Višňovom. Viac informácií tu.

Inzercia

Rovnako sme dnes zverejnili veľmi dobrú správu o tom, kto nám ide pomôcť.

KDH bude mať modulárnu výstavbu kandidátky.

Máme veľmi dobrú správu: Prof. Marek Šmid, emeritný rektor Trnavskej univerzity a prezident Slovenskej rektorskej konferencie prijal našu ponuku aby školský modul viedol.

Kresťanskí demokrati si uvedomujú dôležitosť tém školstva a zdravotníctva, preto školstvo a zdravotníctvo budú mať na našej kandidátke svoj samostatný modul.

Som naozaj rád, že budeme môcť na Radu KDH predložiť návrh kandidátky, ktorá bude mať takéto silné osobnosti.

Lídrom modulu Sila kresťanského a konzervatívneho svete /dvadsať osobností z kresťanského a konzervatívného sveta/ je Maroš Čaučík.

Lídrom modulu Primátori a starostovia /tridsať primátorov a starostov/ bude primátorka Prešova pani Andrea Turcanova.

Lídrom školského modulu /desať osobností z oblasti školstva/ bude Prof. Marek Šmid.

Treba poďakovať každému, kto je pripravený pomôcť kresťanskej demokracii na Slovensku a niečo pre to aj urobiť.

Veľkosť tých ľudí je naozaj obdivuhodná.

Pekný deň, priatelia.

Odporúčame

Blog
Liberálni politici sú voči sebe navzájom predvídavejší ako tí kresťanskí

Liberálni politici sú voči sebe navzájom predvídavejší ako tí kresťanskí

Učeníkom povedal: "Bol istý bohatý človek, ktorý mal správcu, a toho obžalovali u neho, že mu rozhadzuje majetok. Zavolal si ho a povedal mu: "Čo to počúvam o tebe? Vydaj počet zo svojho šafárenia, lebo už nemôžeš ďalej šafáriť." Správca si povedal: "Čo budem robiť, keď ma môj pán zbavuje správcovstva? Kopať nevládzem, žobrať sa hanbím. Viem, čo urobím, aby ma niekde prijali do domu, keď ma zbavia správcovstva." Zavolal si po jednom dlžníkov svojho pána a vravel prvému: "Koľko dlhuješ môjmu pánovi?" On povedal: "Sto kadí oleja." Vravel mu: Tu máš svoj úpis, rýchlo si sadni a napíš päťdesiat. Potom povedal inému: "A ty koľko dlhuješ? On vravel: "Sto meríc pšenice." Vravel mu: "Tu máš svoj úpis a napíš osemdesiat." A pán pochválil nepoctivého správcu, že si opatrne počínal. Lebo synovia tohto sveta sú voči sebe navzájom predvídavejší ako synovia svetla. Lk 16, 1-8

Blog
Pochod za život – medzi liberálmi a Kotlebovcami

Pochod za život – medzi liberálmi a Kotlebovcami

Pochod za život, ktorého sa v Bratislave zúčastnilo vyše 50 tisíc ľudí vzbudil odpor niektorých ľavicových liberálov a priaznivcov voľných potratov. Značná časť ich kritiky spája Cirkev a účastníkov pochodu s Kotlebovou ĽS NS, ktorá pochod spolitizovala. O tri dni NR SR odmietla 4 návrhy zákona na obmedzenie potratov. Prispeli k tomu aj chyby niektorých duchovných pastierov a pro-life aktivistov, a ich neochota kritizovať SMER, SNS a Kotlebovcov.