Husársky kúsok KDH

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Husársky kúsok KDH

KDH sa s veľkou pravdepodobnosťou podarí ozajstný husársky kúsok. Bývalí komunisti, teraz akože socialisti zo strachu pred konzervatívcami a z obavy z toho, že alternatíva existuje, zmenia legislatívu, ktorú ich svet vytvoril.

Zákon o umelom prerušení tehotenstva (ďalej len zákon o UPT) je zákon, ktorý bol prijatý za tvrdého komunizmu v roku 1957. Viac ako 60 rokov sa v parametri dokedy je možné vykonať UPT nemenil. V jeseni 2019 sa pravdepodobne meniť bude. Táto informácia odznela pekne symbolicky ako v prvom médiu v rádiu Lumen.

Paradoxom je, že takto približne pred rokom R.Fico zverejnil video, v ktorom tvrdil, že neexistuje spoločenská objednávka na zmenu Zákona o UPT, zmena je protiústavná a že si myslí, že naša právna úprava je veľmi vyvážená a právo ženy rozhodnúť sa do 12-tich týždňov tehotenstva pri plnej informovanosti, či takýto krok podstúpi alebo nepodstúpi má svoje opodstatnenie a je to dôvod nielen ústavný, ale aj jeho osobný, prečo za zákon zahlasovať nemôže. Čo sa udialo? Čo R. Fica a Smer presvedčilo? Už existujúca spoločenská objednávka?  Alebo fakt, že 12 týždňov je veľa? Aký to bol dôvod?

Strach. Dôvodom je strach z toho, že existuje alternatíva, ktorá ich konečne vymení. Plán, že budú vládnuť so SNS a s tichou podporou ĽSNS a Harabína sa im rúca. Preto pristúpili k tomuto záložnému plánu „ako prežiť“. Majú pocit, že ak nám akože preberú agendu a z človeka, ktorý pred rokom odmieta zmeniť zákon o UPT sa švihnutím čarovného prútika stane odrazu pro-lifer, tak ich to pri moci udrží.

Uvidíme, či sa soudruzi neprerátali.

Na mieste je otázka, kde boli doteraz. Smer vládol so SNS v rokoch 2006 – 2010. Prečo nie vtedy? Smer vládol dokonca sám v rokoch 2012-2016. Prečo nie vtedy? Smer vládne so SNS od roku 2016? Prečo si nedali túto úpravu do koaličnej zmluvy? Prečo? Ak Vám na niečom skutočne záleží a ak máte silu meniť zákony, tak prečo to neurobili? Legitímna otázka. Smer dokázal prijímať zákony lobistov dokonca v skrátenom konaní. A.Danko si v sobotu spomenul, že ho niečo trápi a vo štvrtok bol zmenený zákon. Prečo sa bude meniť zákon o UPT až teraz?

Bude to husársky kúsok, ak donútime nielen komunistov, socialistov, ale aj fašistov zahlasovať za zmenu legislatívy, ktorú ich vlastný svet vytvoril. A to dokonca z pozície mimoparlamentnej strany. Strach z úspechu kresťanských demokratov vo voľbách a z toho, že by bolo možné vyskladať alternatívu ich donúti k zmene toho, čo sami vytvorili.

Ak bude predložená zmena zákona o UPT smerom k zvýšenej ochrane počatého života, náš poslanec Igor Janckulík zahlasuje za. Umenšovanie zla je tiež cesta. Táto zmena, ak bude prijatá tesne pred voľbami, samozrejme vyrobí z viacerých poslancov bojovníkov za život, akí tu ešte neboli. Možno aj z marxistu Blahu. Aj z B. Kollára. Fašizoidná ĽSNS bude tiež za. Eugenický pozmeňovací návrh, že to neplatí pre rómske deti si nedovolia predložiť, ale možno si aspoň vo svojej wallhala svätyni nad ním aspoň rituálne zatancujú.

Zmena zákona pomôže. Sme za. Sme za umenšenia zla. A viete, čo bude najväčší paradox, s ktorým soudruzi nerátali? V konečnom dôsledku nám to môže uľahčiť rokovania o alternatíve v rámci opozície.

Mám rád výsledky, nebaví ma plakať v kúte a nariekať, prečo sa niečo nepodarilo. Keď som začal boj s nebankovkami, neveril nik, že sa niečo môže zmeniť. Podarilo sa. Keď som nastúpil do parlamentu, jednou z prvých akcií, ktorú som ako poslanec robil, bolo srdce z 13 000 párov detských topánočiek, ktoré sme porozkladali do tvaru srdca na Hlavnom námestí ako pripomienku toho, že rok predtým bolo toľko potratov na Slovensku. V blogu, ktorý som o tejto akcii napísal 27.3. 2012 píšem :

Zároveň to chápte ako štartovaciu kampaň na otváranie veľkých tém, ktorým sa Slovensko musí postaviť čelom...

Pri rozkladaní tých topánok mi vtedy prišiel pomôcť Igor Matovič, ktorý teraz (veľká škoda) hryzie do každého a Štefan Kuffa, s ktorým zase lomcuje nenávisť voči mne a nemá problém o mne klamať.  Tak si tu žijeme. Ale nevadí. Časy sa menia.

Možno by stálo za otázku, kde boli v tom čase všetci tí bojovníci, ktorí sa len nedávno v tejto téme vyrojili ako huby po daždi?

Výsledky sa rátajú.

Pamätajte, ak príde k zmene zákona o UPT, boli sme pri tom a pomohli sme k tomu.

Kto vie, ten vie.

 

Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.

Pozrieť diskusiu

Fungujeme vďaka finančnej podpore našich čitateľov a pravidelných podporovateľov. Ďakujeme.

Podporte nás aj vy, aby sme vám mohli priniesť ďalšie kvalitné články.

Podporiť pravidelnou sumou Podporiť jednorazovo