Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Blog
23. júl 2019

Dohoda o predvolebnej spolupráci – pakt o neútočení medzi PS/Spolu a KDH.

Dohoda o predvolebnej spolupráci – pakt o neútočení medzi PS/Spolu a KDH.

Podpísali sme Dohodu o predvolebnej spolupráci – pakt o neútočení medzi PS/Spolu a KDH. A z nudného leta pre frustrovaných hejterov, ktorí mali v pláne nadávať na teplé pivo, studené párky, plné cesty, na to že prší a že neprší, jednoducho nadávať na každého a na všetko, sa stalo leto, počas ktorého odrazu majú tému a môžu naplno využiť ich brilantné znalosti z teológie, politológie, zdravotníctva ...

Je dobré, že sme to urobili v tomto čase. Predstavte si takúto toxickú diskusiu mesiac pred voľbami. Teraz sa v tom postupne urobí aký taký poriadok, vyjasnia sa pozície a pred voľbami sa už možno budeme rozprávať o školstve, o zdravotníctve, o zákonníku práce, o demografii, o hospodárskej stratégii, o znalostnej ekonomike.

V zmysle tejto dohody sa máme stretnúť s PS/Spolu a zistiť, či vieme alebo nevieme zladiť naše programové priority. Ak áno, tak urobíme ďalšiu dohodu o povolebnej spolupráci. Opakujem: zladiť programové priority, nie hodnotový svet. Ten nezladíme, ten máme rozdielny. Za seba však poviem, že táto hodnotová rozdielnosť zo mňa nerobí bezcitného človeka alebo dokonca zviera. Neoprávňuje ma k tomu, aby som konal veci s potenciálom ublížiť blížnemu.

Je takýto postup hľadania dohody protizákonný? Nemorálny? Diabolský?

Nie. Určite nie je. Je to normálne. Normálne medzi normálnymi politikmi.

A áno, z takéhoto postupu má priam panickú hrôzu svet Fica-Kotlebu – Harabina- Danka. A preto ho budú atakovať. A každý ďalší nešťastník, ktorý sa pripojí a odrobí špinavú robotu za nich, bude vítaný.

Máme sa rozprávať o programových prienikoch (pomôcka pre hejterov: Program je to, s čím niektoré politické strany kandidujú vo voľbách a píšu v ňom, čo a ako chcú robiť, keď budú mať tú možnosť). Poznámka autora textu: Program je dôležitý.

Od podpisu tejto dohody som neustále vyzývaný a tlačený k tomu, aby sme poslali naše požiadavky cez kamery, cez médiá. Aby sme cez kamery, médiá povedali, kedy budeme vo vláde, kedy z nej odídeme, čo chceme a čo nechceme. Len sa potom pýtam, že ak to máme poslať cez médiá, tak potom na čo vlastne je potom to stretnutie?

V stavaní zákopov sme naozaj experti. Ľudí intoxikovaných konšpiráciami je tu, žiaľ, už na tisíce. Ľudí, ktorí počujú aj trávu rásť je tu, zdá sa, ešte viac.

Pokoj. Trošku kľudu, žiadna hystéria.                         

Pán Chromík dokonca k tomu urobil petíciu. Petíciu, v ktorej píše, čo presne máme povedať, kedy to máme povedať a ako často to máme opakovať. Už sa zapojil aj Igor Matovič, čím urobil ohromnú radosť Š. Harabinovi, ktorý sa tiež potreboval vyjadriť.

Ja som stará škola. Naše programové návrhy odznejú tam, kde primárne majú odznieť, a to na spoločnom stretnutí medzi KDH a PS/Spolu, ktoré sa bude konať začiatkom augusta. Hovorí sa tomu aj rešpekt k niekomu, s kým sedíte pri jednom stole a vytvárate tým predpoklad na to, aby ste sa vedeli pri tom stole dohodnúť.

Predpokladám, že po tomto stretnutí bude vydaná tlačová správa, prípadne sa bude konať brífing.

Už to ten týždeň vydržte a tešte sa zatiaľ zo života.

Je krásny!

----------------------------------------------------------------------------

Pripájam aj komentár, ktorý som 19.7. publikoval na HN online :

Vzdávame to v prvom polčase alebo aj o tom, že tieto voľby budú binárne 0-1

Obdivujem vytrvalosť. Je to podľa mňa základný predpoklad pre úspech. Vytrvalou a intenzívnou prácou sa podarilo vybudovať veľké diela.

Obdivujem hokejové a futbalové tímy, ktoré ešte aj desať sekúnd pred koncom zápasu , ktorý prehrávajú, bojujú ako levy.

Nám často krát stačí streliť prvý gól a už hádžeme uterák do ringu. To porazenectvo z nás priam ide. Mňa do tohto porazeneckého sveta neťahajte, mňa inšpirujú iné príbehy. Ak by som ja mal ísť podľa   „predpokladov“, tak sa na Orave večer nalievam alkoholom v nejakej zapľuvanej krčme a ráno nastúpim do práce, ktorú neznášam.

Tieto voľby budú naozaj „binárne“, O-1.

Nulový svet je svet ten, ktorý tu už je. Svet Fica, Danka a ďalších mega politických váh ako Kotleba a Harabin. Podnikateľskými hviezdami je lúza, ktorá dokáže podnikať len tak, že parazituje na verejných financiách. Časť z tohto „ dream teamu“ ( Kočner, Bašternák, Vadala) je už síce v base, ale veľká časť  ešte stále číha na štátny rozpočet a čakajú na voľby.

Je nám súdený tento svet?

Mne nie, ja určite zabojujem o zmenu, aj desať sekúnd pred koncom.

Podpísali sme dohodu o neútočení s PS/Spolu. Ako túto dohodu prečítala duša vystrašeného nevoľníka?

Ako porážku, ústup od hodnôt, zradu, zlyhanie, či dokonca dielo Satana ?

Prečo sme tak slabí? Prečo sa tak podceňujeme?

Pre všetkých tých, ktorí majú úprimnú obavu z toho, čo bude, resp. čo by mohlo byť,  skúsim niečo napísať a čo nenapíšem, dopoviem v pondelok v Rádiu Lumen.

Tým, ktorí sa pod rúškom záchrany kresťanstva rozhodli torpédovať KDH a to len preto, aby tu zostal svet Fica a Danka nepomôže, ani keby som išiel kolenačky z Bratislavy do Levoče. Tak  nech sa páči, pokojne už teraz môžu začať písať ďalší hejt, konšpiráciu.

Otázka: Prečo dohoda s PS/Spolu?

Inzercia

Odpoveď: A s kým? S kotlebovcami? So Smerom ?

Otázka: Načo vôbec bola potrebná nejaká predvolebná dohoda?

Odpoveď: Aj pre toto:

1/ dohoda bola urobená aj pred VÚC voľbami a mala veľký úspech. Bola to dokonca koaličná dohoda s liberálnou SAS.

2/ Taktika Smeru pre tieto voľby bola: Načo program, načo riešenia? Stačí len strašiť. Ubolená duša na Slovensku sa dokáže vystrašiť veľmi ľahko. Budeme ich strašiť potopou, koncom sveta a Sodomou Gomorou. Preto nás nechajte vládnuť ďalej, síce kradneme, ale s gaymi zatočíme a modliť sa naučíme.

Nočnou morou pre tento „nulový svet“ je , ak by sa začala zjavovať alternatíva. Alternatíva nulovému svetu. Alternatíva, ktorá by vedela spolu komunikovať a ráno by nezačínali tým, že vynadajú každému, koho stretnú. Alternatíva, ktorá nemá „rožky a chvost“ .

Z toho majú strach. Ak chceme zmenu, musíme začať predstavovať alternatívu.

Alternatíva voči Smeru a ich kumpánom bude veľmi tvrdo atakovaná. Všímajte si dobre, kto a ako ju bude atakovať a koľkí si k ochrane tohto „nulového sveta“ zavolajú na pomoc dokonca aj Ježiša Krista.

Sledujte, budete sa čudovať.

Otázka /niekde už dokonca hotové tvrdenie/: KDH ustúpilo od svojich hodnôt?

Odpoveď: Kedy a kde?

Ešte raz sa pýtam: kedy a kde? Je tu veľa ľudí , ktorí počujú aj trávu rásť. Veľa Nostradamov, ktorí vedia, čo bude zajtra, pozajtra.

Pýtam sa, prečo títo naši Nostradamovia  neatakujú Jeffa Bazosa v rebríčku najbohatších ľudí na svete. Ak viete, čo bude zajtra , niektorí dokonca aj to, čo bude pozajtra, tak  viete zarobiť miliardy dolárov.

Takže ešte raz: kedy a kde KDH ustúpilo od svojich hodnôt? Poprosím fakty. Nie táraniny , domnienky a „predpovede“.

Zaujímavé je, že celá debata spojená s podpisom dohody  sa hlavne v konzervatívnych kruhoch zúžila na registrované partnerstvá. Prečo sa „taktne„ mlčí o tom, že šesťdesiat rokov starý zákon o interrupciách by sa mohol v parametri, dokedy je možné vykonať interrupciu, meniť.

Tá otázka je relevantne na stole.

Asi preto, že by sa potom ťažko atakovalo KDH, ak by sa v tejto časti mohlo niečo meniť.

Dočkáme sa nejakého povzbudenia? Bude sa niekto za nás modliť, keď o tom budeme vyjednávať, aby to dobre dopadlo alebo sa budeme modliť len za to, aby liberáli nenašli väčšinu v parlamente na registrované partnerstvá?

Za čo sa budeme modliť?

Budeme mať stretnutie s PS/ Spolu v prvý augustový týždeň a potom možno ďalšie a možno sa dohodneme na spolupráci po voľbách .

A možno nie.

Možno už po prvom stretnutí zistíme, že nič z toho. Možno to zistíme po tom druhom. Možno zistíme, že niečo áno, niečo nie.

Rozhodnutia v KDH sa prijímajú tak, ako sa prijímajú v štandardnej politickej strane a tak to bude aj v tomto prípade.

Zaujímavé, že ľudia, ktorých programom je kopať do KDH, zrazu pociťujú „úprimnú“ snahu chrániť KDH.

Predpoklad na to, aby takéto stretnutia mali význam, je to, že rešpektujeme svoju protistranu.Nezašlete im zoznam svojich požiadaviek cez kameru.

Tak sa nevyjednáva, tak sa vydiera. Tak sa „zabezpečuje“, aby to zlyhalo.

Niekedy mám pocit, že za najväčších vyjednávačov sa u nás považujú  ľudia, ktorí vyjednali tesne pred záverečnou u krčmára, že im ešte naleje. Žiaľ, u nás naozaj majú tendenciu určovať tempo verejnej diskusie ľudia, ktorým by ste nedali strážiť ani parkovisko.

Prosím, neakceptujme to, nezmierujme sa s tým.

Máme na viac.

Odporúčam sledovať oficiálne výstupy a nie táraniny na konšpiračných weboch.

Odporúčame

Blog
Sprisahanie proti pravde

Sprisahanie proti pravde

Všeobecná deklarácia ľudských práv z roku 1948 nespomína nijaké práva na „inakosť“. Sme svedkami kultúrnej revolúcie, ktorá má síce čas, ale pokračuje vytrvalo a smelo vpred.

Blog
Dúha nezvíťazí, víťazstvo je naše!

Dúha nezvíťazí, víťazstvo je naše!

O tom, že západný svet je v dosť „blbej“ situácii vieme celkom dobre. Zatiaľ je to však stále len západný svet, ktorý vlna liberalizmu zmietla. Pred pár rokmi som sa stretol s jedným kresťanským právnikom, ktorý mi na obede povedal: Tony, registrovaným partnerstvám aj tak nezabránime. To ma úplne dostalo a povedal som: A to prečo? Nie! Nemusí sa to stať! Urobili sme referendum a zdá sa, že to v tej chvíli pomohlo. Tento zápas medzi dobrom a zlom však neskončí do konca sveta. Záleží len na ktorej strane na konci budete. Preto treba bojovať, bez ohľadu na počet bitiek a ich prechodné výsledky.